Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследенПоследен
Показване на 121 до 135 от 196
  1. #121

    Подразбиране

    Pepina,тази техника на фъкане е била много популярна.Свекърва ми имаше много красиви възглавници.
    Огледай се и питай някоя баба.Спомням си,че се боде от страната на гърба .Виждат се чертички,а отпред-както казваш букле.
    Дано съм помогнала,а ако не
    Редактирано от masha_a : 24.03.2010 в 18:47.

  2. #122

    Подразбиране

    Да...... И аз си купих такова комплектче на Dimensions.... Ама не е точно фукане.. Никак даже.... Фъкането става като губер, а това като хавлия.....

    Пробвах..... но никак не ми се понрави как се получава и го зарязах по средата.....

    А като техника - нищо общо няма нито с иглата за фукане, нито с техниката, нито с това което се получава... наистина се шие от обратната страна и не се вижда какво се получава.... Ако искаш повече разяснения ми пиши на лични и ще се пробвам да ти обясня как става..... Но лично моето мнение е - зарязвай го.....

    P.S. Игла учудващо си намерих в магазина на ДМЦ в София (казва се Punch Niddle , не мога да го преведа на български )....Че и гергеф си купих, че без него не става това чудо.... Солено ми излезе.... и то за нищо... така си седи в шкафа... на половина ушито...... Утре ще сложа снимки на моите неща......
    Редактирано от rostso : 16.03.2010 в 17:59.

  3. #123

    Подразбиране

    Момичета пак имам нужда от помощ.
    В магазина на " Милена стил" са свършили иглите за фъкане и никога не са имали такава -за това дето отзад се работи- Пуш недле или нещо такова....
    Затова реших да си поръчам по Ебей, но има два вида инструменти за фъкане: прав и такъв с чупка. Кое ще е по- удобно. И дали това е инструмента за другия вид фъкане.

    Преди да ги поръчам, чакам мнения -изглеждат ли ви надеждни тези инструменти и кои да поръчам.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  4. #124

    Подразбиране

    тази с дървената дръжка е за фъкането на килими, което всички са показали. третата е за фъкането с обикновенните конци, какъвто комплект ти си си взела. наитина Милена Стил никога не са имали такива игли, само за фъкането на страмин

  5. #125

    Подразбиране

    Последно питане.................за сега
    Това правото ли да поръчам за фъкане или леко изкривеното С кое по- удобно се работи............. понеже нямам никакъв опит.......
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  6. #126

  7. #127

    Подразбиране

    Пепи, извинявай но ме разсмя с тази твоя поръчка. А такова чудо като твоето мама ни беше купила преди години. Сестра ми аз започнахме да фъкаме едно кученце, ама така и не го довършихме. Трябва да видя дали след толкова години ще открия иглата, че нещо ме досърбяват ръцете да пробвам пак. Гергефите ги знам къде са, ама тая джажда къде ли сме я метнали. И на всичко отгоре споменът ми е, че фъкахме върху памучен плат/мисля, че беше американ/, а кучето го бяхме очертали ние с модел.Та за твоя комплект - ще стане хубав /нищо,че се получава като хавлия /, а той изглежда много нежен.

  8. #128

    Подразбиране

    Извинете ме за забавянето. Ето и моето изоставено Punch Needle чудо на Dimensions.



    Ето как се получава - лице и гръбче (шие се от към гръбчето)


    А ето го и инструмента (подава се в комплект с двете вдевалки)



    Ето това, което си показала ми се вижда, че е същата игла като моятата:
    http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i...ebfc4.jpg.html

    Иглата съм я вдявала и съм шила точно по указанията в комплектовката на Dimensions. Дано съм била полезна.
    Редактирано от rostso : 23.03.2010 в 11:27.

  9. #129

    Подразбиране

    Роси,ама то е много хубаво.....Я да го завършиш,че да ме зарибиш и мен. Според мен ти се получава страхотно,не съм виждала други такива неща и много ми допадна.

  10. #130

    Подразбиране

    До тук е добре, ОБАЧЕ....... "Единичните бодчета" като очички, копчета и точки по шалчето ИЗОБЩО не се получават.... някакси се пръскат и не стоят като точка... всяко едно оченце съм го правила поне 20 пъти преди да придобие що-годе прилична форма..... Отказах се на поредното оченце, което не ми се получи може би след 40 опита и теглих една на всичко.... Иначе е много красиво..... Просто на моя модел има много точки..... Моделчета, които се състоят от големи области с един цвят със сигурност ще станат много симпатични! Аз дори мислех да си нарисувам на някоя панама я цветенце, я Дядо Коледа, я снежен човек и да си го запълня. Елементарно е! (но за това и много бързо доскучава)
    Редактирано от rostso : 24.03.2010 в 11:02.

  11. #131

    Подразбиране

    Благодаря ти rostso за нагледния материял!!!
    Аз вече поръчах по Ебей и двата уреда и когато дойдат ще пробвам и двете техники за първи път.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  12. #132

    Подразбиране

    rostso,моля сподели с вълнен конец ли се работи.Ше стане прекрасно,само не се отказвай.

  13. #133

    Подразбиране

    аууу стахотно става. тези са обикновенни памучни конци на макара мисля. май верно и мен ще зарибиш да пробваш

  14. #134

    Подразбиране

    На мен също ми се стори, че твоята комплектовка е с вълнени конци, а пък моята е с ДМЦ конци- от 6 нишки. Това дали е от значение ..?....?....?.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  15. #135

    Подразбиране

    Реклама:
    това са просто различни техники, различна основа, различни конци, различни игли. моето е фъкане с вълнени конци и страмин, с извитата игла като кука.
    това е с нормални конци, на много ситна основа, с куха игла и обикновенни конци

Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •