Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 196
  1. #46

    Подразбиране

    Благодаря ти masha_a.

    Ще се оптам и задължително ще кажа какъв е резултата

    Успех на всички, който са се захванали с фъканиците

    След успеха с възглавничката, много ми се иска да направя сега и един килим, но имам много въпросителни...Най-вече свързани с избора на прежда. Понеже нямам никакъв опит нямам идея каква би била подходяща за килим. Пък и доста се притеснявам това рошавото как ще се поддържа после.

    Ще се радвам ако някой сподели опит и в тази област!

  2. #47

    Подразбиране

    Здравейте,
    http://cgi.ebay.de/Knuepfteppich-Ver...QQcmdZViewItem
    на тази маца и имам схемата, но незнаех че е килимче, имам я като гоблен
    и това също http://cgi.ebay.de/Wandteppich-Knuep...QQcmdZViewItem

  3. #48

    Подразбиране

    Здравейте, ето и готовото ми килимче
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #49

    Подразбиране

    Честито! Много е весело!Цветовете са страхотни!

  5. #50

    Smile

    Цитат Първоначално написано от zaek Виж мнение
    goblen kilim4e
    за първи път виждам тъкан гоблен, красиво еможе ли да ми кажета от къде да видя техниката на изработване

  6. #51

    Подразбиране

    Аз имам това - http://i294.photobucket.com/albums/m...k/IMG_3993.jpg
    и това http://i294.photobucket.com/albums/m...k/IMG_3718.jpg
    Второто куче вече е почти готово, подгънато, в момента го подшивам с лентата, която е в комплекта.
    А първото е до половината изфъкано.
    И на двете нямам снимки, все се каня да снимам и все забравям Наистина е голяма зарибявка.

  7. #52

    Подразбиране

    Момичета след дъъълго чудене реших аз да си окомплектовам, а да не поръчвам килимче за фъкане на дъщеря ми, (само за възглавничка в Мр Гоблен ми искат 50 лв...,което ми се вижда страшно много)..
    Детето е на 11 години -има няколко малки миниатюрки избродирани и от миналата година ме врънка и за фъканица...
    Ще й купя страминова основа (метъра пак в гореспоменатия магазин е 18 лв, акрилните прежди са по 2,30лв гранката,а инструмента за фъкане е около 5 лв..
    Първо ще помоля да ми предложите лесно моделче за фъкане с по-малко цветове(гобленово предполагам), и да ми разясните 1 знак на колко клубчета ще отговаря...ако искам нещо с размери 1 м на 70-80 см..
    Пак в магазина една от продавачките ме хвърли в смут като ми каза,че в оригиналните комплекти на Вервако имало някаква течност,с която се мажела основата,след като се изфъка..има ли такова нещо..правело се за да се предпази килимчето от изтъркване от долната му страна?

  8. #53

    Подразбиране

    Здрасти leti_at,
    в моя комплект нямаше никаква течност - може да е някаква новост.

  9. #54

    Подразбиране

    Здарсти и от мен leti_at.
    И на мен много ми се иска да се захвана с нещо такова, но пустото му време...

    Първото нещо за което се сещам, че големината на схемата зависи от страмина, който ще купуваш. колко бода (или както там се наричат) има на см.

    И как ще си нарежеш конците... това ми се вижда най-сложното.

    Принципно из нета съм виждала че продават готови нарязани... но в бг магазин не съм виждала, ако някой е виждал... ще съм благодарна да сподели.

    Пожелавам ти успех.

  10. #55

    Подразбиране

    И аз се присъединявам към вас, аз също се интересувам от фъканици. Скоро /преди 2 седмици/ станах горда притежателка на две възглавници, които приятелят ми ми изпрати от Германия.Научих техниката, имам инструмента или куката, незнам точно как се казва. Но имам един голям проблем. Навсякъде, където гледах клипчета фъкането става, като сложиш основата на маса. Обаче при мен по този начин много се хлъзга. Колкото и да го държа обикаля направо цялата маса. Въпросът ми е знае ли някой дали има нещо като стан, на което да се закача основата и така да се фъка, защото забелязах че в горната част на основата има две дупки, които може би са за да се закачи някъде. Или може ми сами си изработвате тези поставки за основата?

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от daniel4i Виж мнение
    И аз се присъединявам към вас, аз също се интересувам от фъканици. Скоро /преди 2 седмици/ станах горда притежателка на две възглавници, които приятелят ми ми изпрати от Германия.Научих техниката, имам инструмента или куката, незнам точно как се казва. Но имам един голям проблем. Навсякъде, където гледах клипчета фъкането става, като сложиш основата на маса. Обаче при мен по този начин много се хлъзга. Колкото и да го държа обикаля направо цялата маса. Въпросът ми е знае ли някой дали има нещо като стан, на което да се закача основата и така да се фъка, защото забелязах че в горната част на основата има две дупки, които може би са за да се закачи някъде. Или може ми сами си изработвате тези поставки за основата?
    И на мен ми беше много трудно да работя направо на масата.
    Затова си сложих една много мека възглавничка под основата. Така куката не ми се блъскаше в твърдата маса.
    Но признавам че и така не ми беше много удобно, по някаква причина ме заболяваше китката, но докато се усъвършенствам и възглавничката свърши.

    Като откриеш твоя начин, моляте сподели го с нас, защото аз още не съм се отказала от килимчето

  12. #57

    Подразбиране

    Тази вечер много мислих и ето това измислих. Сетих се, че преди многоооо години в училище ни караха да правим килимчета на дървени станчета. Така и направих моето, което е дебелина на летвите около 4 см. за да не се удря куката в масата. Панамата /или там както се казва основата/ не е съвсем изпъната за да може лесно да се движи куката.Подпирам го на масата, слагам долния край на краката си и става по - лесно. Може би ако има крачета и се изправи вертикално ще се работи по - удобно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #58

    Подразбиране

    Здравейте момичета и на мен начина на избротка много ми прилича на китениците които правеше баба... Продават ли се отделно само конците и основата за да си ги комплектоваме сами...и още един въпрос...има ли възможност някоя от вас които са си купили комплектите на Vervaco да ни покаже какво представлява схемата

  14. #59

    Подразбиране

    daniel4i,
    би ли ми казала каква е дължината на конците в готовия комплект?
    Ако си окомплектоваме- да знам на каква дължина да нарежа преждата...

  15. #60

    Smile

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от daniel4i Виж мнение
    Тази вечер много мислих и ето това измислих. Сетих се, че преди многоооо години в училище ни караха да правим килимчета на дървени станчета. Така и направих моето, което е дебелина на летвите около 4 см. за да не се удря куката в масата. Панамата /или там както се казва основата/ не е съвсем изпъната за да може лесно да се движи куката.Подпирам го на масата, слагам долния край на краката си и става по - лесно. Може би ако има крачета и се изправи вертикално ще се работи по - удобно.
    твоето ми изглежда на гоблен щампа така ли е и с какви конци или прежда го правиш? и наистина с каква дължина?

Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •