Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране ПРИНЦЕСИ С КАЙМА

    Момичета, помагайте ! Кажете как правите принцесите с кайма, така че каймата да не се свива върху филийките :?
    Правила съм с различни видове кайма, с яйце, без яйце и резултатът е винаги един и същ
    Получава се едно кюфте в средата на филийката

  2. #2

    Подразбиране


    Когато намажеш филийките, с намокрен нож мини по края на хляба. Ама какво обяснение . Дано си ме разбрала.

  3. #3

    Подразбиране

    Ами аз веднъж бях улучила такава смес, че каймата не се сви. Сложих яйце и настърган кашкавал. Е, и подправки разни. За кашкавала бях чула веднъж от една баба, не знам от него ли, но си станаха добре.

  4. #4

    Подразбиране принцеси

    За да не се свие каймата при пекането на принцесите,филиите не трябва да се намазват отдол у с мазнина(маргарин или масло) Аз в каймата не слагам яйце, а само подправки и кашкавал И намазаният слой не трябва да е много дебел

  5. #5

    Подразбиране princesi s kaima

    Az slagam osven podpravkite i ka6kavala i margarin i omesvam kaimata.I dosega nikoga ne mi se e svivala.Uspex.

  6. #6

    Подразбиране

    Ръся чубрица върху филията и размазвам каймата отгоре. Трябва да се заглади хубаво и по крайщата да се скоси с ножа. Т.е. плъзга се ножа по ръба на филийката, като притиска каймата. По желание отгоре кашкавал.

  7. #7

    Подразбиране

    За да не се събира каймата по средата е необходимо да сложиш маслото,настъргания (нарязан)кашкавал и подправки по желание в каймата,омеси всичко добре,намажи филиите и печи.
    От много години познати,които работят в заведение,ми казаха,че така се приготвят принцеси и оттогава нямам проблем със събирането на каймата в средата на филията.

  8. #8

    Подразбиране

    Аз правя принцеси така- каймата я намазвам директно върху филията(не намазвам с масло или маргарин) и отгоре върху каймата на няколоко места с върха на ножа слагам масло или маргарин и после слагам кашкавал , понякога настърган , понякога на пар4енца.
    До сега не ми се е събирала каймата

  9. #9

    Подразбиране

    Az kato razmeswam kajmata slagam mnogo malko woda.Posle na filiqta mnogo tynyk sloj margarin,kajmata i nakraq rendosan ka6kawal,kojto leko natiskam otgore srykara.Towa e,dosega ne mi se e sybirala kajma .
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от itek

    Когато намажеш филийките, с намокрен нож мини по края на хляба. Ама какво обяснение . Дано си ме разбрала.
    Аз слагам малко водичка в каймата.

  11. #11

    Подразбиране

    За да не се свива каймата върху филийките аз след като разбъркам каймата с подправките добавям малко вода и малко брашно.
    Това са ми го казвали мои познати, които имат заведенение. :wink:
    А вече по-желание може да се добави и настърган кашкавал.

  12. #12

    Подразбиране нещо

    Реклама:
    и аз така си приготвям каймата,с брашно и вода,без яйце :wink:

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •