Показване на 1 до 11 от 11

Тема: Бутерки

  1. #1

    Подразбиране Бутерки

    Продукти:
    Бутер тесто
    колбас
    царевица
    кетчуп

    Тестото се нарязва на квадрати.На разстояние около 1см по-навътре,от средата на квадрата се изрязва втори ъгъл,така се изрязва и срущуположния ъгъл.Слага се кетчуп,поръсва се с нарязан колбас и царевица,двете изрязани ъгълчета се застъпват над колбаса.Пече се в силно загрята фурна.


  2. #2

    Подразбиране

    Чудесна рецепта Скоро не съм правила нещо с бутер тесто и ето ти идея
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  3. #3

    Подразбиране

    ето моите бутерки, солени панделки



    и сладки цветчета


  4. #4

    Подразбиране

    Чудесен резултат,Пепи!
    И аз си имам една половинка бутер тесто,но да си стои в хладилника,децата не са при мен и докато ги няма ще карам само на плодове и зеленчуци..........

  5. #5

    Подразбиране Моите рецепти

    Извинете за може би глупавия въпрос, но от какво и как се прави това бутер тесто?

  6. #6

    Подразбиране

    ми купуваш едно тесто от магазина и на опаковката пише от какво се прави


    тц, не можах да се сдържа

  7. #7

    Подразбиране

    Бутер тестото е тесто приготвено с масло или маслено тесто.Иска доста бъркане и то с машина,за да се получи добре,затова е най-лесно да си го купиш готово.Може и къщи да си направиш,но не се отделят така добре слоевете.

  8. #8

    Подразбиране

    Аз съм си правила още по времето, когато нямаше по магазините, защото обожавам сълзиците от многолистно тесто.
    Месиш, точиш, мажеш, сгъваш, отлежава на студено в хладилник, пак точиш, пак мажеш и така няколко пъти. Ако ти се играе, ще ти напиша точната рецепта.
    Между другото продаваното бутертесто /ползвала съм само Бела - за друго не знам/ не ми харесва за сладки - имам чувството /или си внушавам, че ми соли малко/

  9. #9

    Подразбиране

    Не е чувство,а наистина соли!

    Дай рецепта за тези "сълзици".

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Не е чувство,а наистина соли!

    Дай рецепта за тези "сълзици".
    Брей, ама защо никой до сега не се е оплакал, че му соли Аз си мислех, че моите внкусови рецептори нещо куцат : и страаааашно рядко правя сладки бутерки.

    Скарлет, най-вероятно в неделя ще пусна тестото, днес изчезваме от града и ще се върнем утре вечер.

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодарности за Скарлет и Пепчо за страхотната идея за бутерките.
    Тази вечер ги спретнах набързо в солен и сладък вариант. Уви няма да показвам снимка, защото бързо изчезнаха.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •