Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 25 от 25
  1. #16

    Подразбиране

    Здравейте,имам въпрос-какво точно представлява 1/2 stitch?

  2. #17

    Подразбиране

    Ето темата с видовете бодове - разгледайте я и сами ще си отговорите на въпросите: http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5971

  3. #18

    Подразбиране

    Ще задам въпроса по друг начин,защото от дадената тема се обърках още повече.Как се шие полукръст - през нишка или през две и отзад какво трябва да се получи- диагонал или вертикална чертичка.Става въпрос за гоблена "Хитлерова зима",на панама 18 каунт.Благодаря на отзовалите се.

  4. #19

    Подразбиране

    Щом е на 18 каунт,отзад може да е наклонено както при гобленовия бод,а може и на чертичка -както ти си решиш,но с 3 ката трябва да шиеш.Успех в избора.

  5. #20

    Подразбиране


    Плътно във всяка нишка.Отзад трябва да се получи вертикална чертичка.

  6. #21

    Подразбиране

    Здравейте!
    Много са полезни линковете, но все пак, когато човек не е правил нещо, е винаги малко несигурен.
    Дано не се повтарям, защото видях, че и други са се сблъсквали със същото, но... В моята схема на гоблен на Майа също има два знака в едно квадратче, така да го кажем. В легендата с бодовете са посочени само кръстчетата, контурът и френските възли. Отстрани, без да е в таблицата с бодовете е показан 3/4 бод. Предполагам, че въпреки че не е в легендата с бодовете, него трябва да шия на въпросните места- има го във варианти по два с различни цветове и само един. Аз горе-долу разбрах как се прави и как трябва да изглежда тоя quarter stitch.
    Въпросът ми е само по-късата част от бода трябва ли да надклупи, да застъпи по-дългата, или иглата трябва да се мушне под нея? От разгледаното из интернет не се разбира и вижда много добре... И как трябва да изглежда отзад? Абе, не е лесна тя... Друго си е гобленовото бодче...

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimzi Виж мнение
    Въпросът ми е само по-късата част от бода трябва ли да надклупи, да застъпи по-дългата, или иглата трябва да се мушне под нея? От разгледаното из интернет не се разбира и вижда много добре... И как трябва да изглежда отзад? Абе, не е лесна тя... Друго си е гобленовото бодче...
    Първо се шие четвъртинката/ късата част/, за да е по лесно разцепването на панамата и след това другата част - от дупчица до дупчица на панамата. Ама го обясних и аз.Дано ме разбираш.
    Отзад трябва да се получи права чертичка, а не наклонена като при гобленовият бод. Приятно боцкане!

  8. #23

    Подразбиране

    Ох, сега вече съм под стрес! Знам, че панамата се цепи- има едни много тънки миниатюрни нишки, но...аз вече ги захванах с кръстчето... Явно, ще се пори- поне на местата, където граничат с тези 3/4-те. Ама то ще стане мноооого ситно! Особено както има места с по два цвята, те ще застъпят... Умът ми не побира как ще стане тая работа...
    Ще падне потене... Не бързам за никъде, де, ама...
    Благодаря за отговора!

  9. #24

    Подразбиране

    Всъщност, при моя гоблен се оказа, че 3/4-те се шият по друг начин- ушива се първо диагоналът, а след това той се надклупва с по-малкото, с късото бодче. Отблизо не изглежда добре, но отдалеч това води до определен ефект-нослето, устните, очертанието на лицето, очите, където са поставени, стават малко по-ниски и в същото време очертават зоните и ги открояват. Като мине и контурът край тях, ще придаде завършеност.
    Оказа се, че в инструкцията е посочен този вариант. А и из интернет също срещнах тази разновидност на четвъртинките. Явно, има варианти. А и, слава Богу, на опаковката на комплекта има снимка, на която, макар не много ясно, се забелязва тази особеност.
    Всичко е добре, когато свършва добре.

  10. #25

    Подразбиране

    Реклама:
    Давай смело!Това е начинът на 3/4 кръстче.Обърни внимание къде е разположението на знака в квадратчето на схемата-горе ляво,горе дясно,съответно долу ляво,дясно,това е посоката на малката чертичка на кръстчето. Успех!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •