Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 121
  1. #16

    Подразбиране

    На мен мие по-лесно да шия отгоре на-долу,на разграфена панама,гледам много много да не стягам конеца.Ако не ми хареса разшивам и почвам отначало!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  2. #17

    Подразбиране

    Хайде и аз да споделя! Започвам от долния ляв ъгъл и бродирам на цветове. Ако схемите са много бродирам по цветове и на схеми т. е. започвам с един цвят и го слагам там където го има по цялата схема, след това друг цвят и така докато запълня схемата. После започвам следващата схема и т.н. Когато стигна до края на схемата прихващам и от другата, особено, когато става въпрос за вертикално разделени схеми, с цел да не се получи "граница".
    Ако гобленът ми е 1:4 с детайли 1:1 го бродирам най - накрая. Защото ако го избродирам веднага може и да не завърша гоблена

  3. #18

    Подразбиране отговор

    А аз започвам с по-интересните детайли. Откривам първо мястото им на разграфената панама и започвам. По някога шия и по цветове, но бързо ми омръзва, защото така по-бавно се получават образите

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от chedenceto
    :
    ... Защото ако го избродирам веднага може и да не завърша гоблена
    Този проблем всички го имаме сигурно.

  5. #20

    Подразбиране Re: отговор

    Цитат Първоначално написано от rebostobg
    А аз започвам с по-интересните детайли. Откривам първо мястото им на разграфената панама и започвам. По някога шия и по цветове, но бързо ми омръзва, защото така по-бавно се получават образите
    ХИ-хи..и аз правя така... както кокошка съм... започвам от долния ляв ъгъл, обаче като ми писне... шльопна нещо нагоре... и хайде по-нагоре... еххх, кефффффффф.... и като видя картинката цял ден се кефя и я показвам... после бързичко започвам да си доушвам останалото от долния ляв ъгъл... докато ми хрумне нещо друго да си го разгледам цветно...
    В момента шия една циганка, вече съм оправила полата, дайрето, подбрала съм и блузката... и естествено когато гледам филм или пием кафе с приятелки... шия фона, който е даста напръскан, но дори и да пропусна някоя точка... няма да се разрева
    От всяка безизходна ситуация има 13 възможни изхода.

  6. #21

    Подразбиране

    на всички!
    И аэ ще споделя моят начин, който не се различава от вашите.Започвам от долния ляв ъгъл с цвета от който има най- много зноци.Постепенно вървя нагоре без да правя много високи стълбове от ушитото.Стремя се да шия хоризонтално.Търпеливо чакам да се появи картината. :wink:

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Katerina
    на всички!
    И аэ ще споделя моят начин, който не се различава от вашите.Започвам от долния ляв ъгъл с цвета от който има най- много зноци.Постепенно вървя нагоре без да правя много високи стълбове от ушитото.Стремя се да шия хоризонтално.Търпеливо чакам да се появи картината. :wink:
    И моята техника е абсолютно същата . Освен това спазвам правилото, че белите цветове се шият най-накрая за да не са цапат. Така съм свикнала.
    Чрез въображението си можем да си представим светове, които бихме могли да създадем, ако използваме потенциала си.

    http://adelina81.multiply.com/photos
    http://www.goblenite.com/gobelins_gallery_323.html

  8. #23

    Подразбиране re

    Аз противно на всички дотук започвам от долния десен ъгъл и може би затова ми се изкривява гоблена,но просто така съм свикнала.Шия с един цвят докато го има на схемата.И не се съобрязавам с по-светлите цветове,просто се кефя на ушитото.

  9. #24

    Подразбиране

    И аэ ще споделя моят начин, който не се различава от вашите.Започвам от долния ляв ъгъл с цвета от който има най- много зноци.Постепенно прибавям
    другите цветове и така докато се получи.
    katya ivanova

  10. #25

    Подразбиране отг

    Момичета, за нашата работа си има правила, но ние сме изключения Аз по правило започвам от дясно наляво, отдолу нагоре и като минат 2-3 часа продължавам по моя си изпитан начин- който цвят си харесам, но докато го свърша.Сега издавам една тайна / ама нали ядох крак от кокошка /направо и почти съм приключила Съединението на водата и земята, за който така ви тормозих за схемата. Нямате си представа колко лесно става и колко е хубав!като го завърша първо ще снимам- и после- ОВАЦИИТЕ и Пробвала съм почти всички описани начини на шиене, щото се отклоних от темата, но най- ме кефи/както казва щерка ми/ моя си начин

  11. #26

    Smile

    Аз започвам гоблена от долният ляв ъгъл и когато схемата ми е от няколко листа бродирам лист по лист - от долу на горе

  12. #27

    Подразбиране

    Аз също шия на участъци с един цвят , после започвам друг, но никога не изшивам от край до край само един чвят.Така просто не бих издържала но монотонноста.Въпрос на вкус.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  13. #28

    Подразбиране

    Аз започвам от долния десен ъгъл и започвам да запълвам равномерно отсрани, нагоре и посредата. Завършвам го в горния ляв ъгъл, горе-долу се върви в тази посока. Но шия всички конци наред, които са по схемата. Ушивам няколко квадратчета, после минавам малко по-вдясно или вляво, после малко посредата и така гобленът ми върви равномерно, не оставям много за запълване!
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  14. #29

    Smile

    По принцип започвам от долния ляв ъгъл и карам схема по схема, но когато гобленът е централна фигура, заобиколена от фон, предпочитам първо да ушия фона, а за края си оставям най-интересното. За да имам стимул да шия по-бързо!

  15. #30

    Smile

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    По принцип започвам от долния ляв ъгъл и карам схема по схема, но когато гобленът е централна фигура, заобиколена от фон, предпочитам първо да ушия фона, а за края си оставям най-интересното. За да имам стимул да шия по-бързо!
    и аз шия точно по същия начин,като Марианка.

Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •