Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 121
  1. #31

    Подразбиране

    Аз започвам гоблена от горния ляв ъгъл и го шия схема по схема. Но като се покажат фигурите, фона остава за най-накрая, защото ми е скучен и бавно го шия.


  2. #32

    Подразбиране отговор

    Аз започвам от долния ляв ъгъл. Като започна с един конец карам докрай/на едната схема/ и така нататък. Не мога да шия от средата. Но всеки си има начин.......

  3. #33

    Подразбиране

    и аз започвам от долния ляв ъгъл и шия наред цветовете от първия лист на схемата,като постепенно преминавам към следващия лист,за да не се получават граници. но мисля да опитам да шия от дясно на ляво,защото гоблена не се мачка толкова много

  4. #34

    Smile

    мн зависи от гоблена, започвам отгоре надолу и обратно, но никога от средата

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  5. #35

    Thumbs up

    Има гоблени които трябва да се започват от средата,колкото и неприятно да е.Шила съм два такива на екрю панама без фон.За да се разпредели точно в средата гоблена .Тутанкамон и Нефертити.

  6. #36

    Подразбиране

    Започвам от ъгъл в който има по-голямо едноцветно петно. После шия съседния цвят и така нататак. Ако панамата не е разграфена правя предварително правоъгълна рамка с обикновен конец според големината и започвам от някой край в зависимост от модела.

  7. #37

    Подразбиране

    шия от долу на горе.И аз съм се забола в скалите на Мостар и няма мърдане-вече шия без всякакъв ред местя се постоянно...

  8. #38

    Подразбиране


    Започвам да шия от долния ляв ъгъл и постепенно вървя нагоре и надясно.
    Аз също съм зациклила в скалите на Мостар и незнам след колко време ще се справя.

  9. #39

    Подразбиране

    нищо нашите гоблени ще станат като отлежалото вино-дълго чакани но много хубави!

  10. #40

    Подразбиране

    Аз също започвам от долния ляв ъгъл.Ушивам цялата долна част и започвам да вървя равномерно нагоре.
    Красотата ще спаси света!

  11. #41

    Подразбиране

    Аз започвам от горе на долу.Така ми е по-удобно-"надолу с главата"

  12. #42

    Подразбиране :)

    Az po4vam ot niakoi ot dolnite agli i varvia nagore

  13. #43

    Подразбиране

    И аз започвам различно.Например в "Лунна зима" уших целия бор,защото е най-труден и после продължих отдолу нагоре.Когато шия хора,лицата ги оставям за накрая.Те обикновено са 1:1.Имам приятелка,която ушива първо лицата,... за да я гледали!

  14. #44

    Подразбиране

    Аз всеки път започвам от различен край на гоблена, защото шия във всички посоки. Началната точка си я избирам там, където има голямо струпване от даден конец / за препоръчване по-тъмничък/ и в последствие ще се покаже обособена част от картинката. Може би затова първият ми бод е най-труден-докато го измисля . После започвам , както аз го наричам "завземане на територия" т.е. шия с един конец, колкото може повече от схемата, после следващ....,а в последствие запълвам между тях. И воала-картинката се е оформила.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз започвам от горен десен ъгъл, ако гоблена е с правилна форма, ако ли не - без фон, си избирам място на което има повече от един тъмен цвят и редя около него.
    Опитах започване от долен ляв - като повечето от Вас но ми се струва трудно. Все пак всичко е въпрос на придобиване на навик, а и на гоблена това му е по-доброто от плетенето, че не е задължително да караш наред като ти омръзне можеш да го подкараш от друго место.

Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •