Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 121
  1. #46

    Подразбиране

    По принцип започвам от долният ляв ъгъл / въпрос на навик/,но сега си купих "Арабското момиче" на Ленарте и в указанията пише , че трябва да се започне от средата. Сега ще опитам и този начин Надявам се да успея и да не ми е много трудно.

  2. #47

    Подразбиране

    аз шия от горен десен ъгъл и вървя почти на редове. Е, там където цветовете малко продължават, не ги прекъсвам. А ако фонът е повече,тогава шия първо фигурата и после само фон на кафе и приказки.

  3. #48

    Подразбиране

    Аз , както много други тук започвам от долен ляв ъгъл- винаги и не съм пробвара по друг начин.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  4. #49

    Подразбиране

    Аз започвам да шия от долния десен ъгъл след това от левия и като ги съединя си шия от където ми хареса Най ми е досадно да шия фон направо отива една година докато ми дойде вдъхновениеда го зашия .

  5. #50

    Post

    Аз от както шия все започвам от долния ъгъл (веднъж от дясно друг път от ляво-абе според настроението ми) и след това се движа по редове нагоре.Не знам дали това е най-добрия вариант, но при мен вече е навик.
    Всеки да си шие както си му е кеф.

  6. #51

    Подразбиране

    Когато започвам нов гоблен първо разглеждам схемата и започвам от някой от ъглите ,където има повече еднакви знаци от по-тъмните цветове.После-пей сърце!Шаря из целия гоблен по цветове,като оставям светлите накрая.А приятелката ми шие първо лицата/ако има такива/и после всичко останало.Тя казва,че първо трябва да я погледне,иначе не върви.

  7. #52

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от stoika Виж мнение
    Когато започвам нов гоблен първо разглеждам схемата и започвам от някой от ъглите ,където има повече еднакви знаци от по-тъмните цветове.После-пей сърце!Шаря из целия гоблен по цветове,като оставям светлите накрая.
    И аз така.Лицата също оставям за накрая.

  8. #53

    Подразбиране

    Аз също започвам от някой ъгъл, като гледам първо да ушия тъмните цветове и по-големите участъци с един цвят.За накрая оставям единичните бодчета и по-светлите цветове. Не съм пробвала да шия ред по ред. По моя начин ми е по-бързо и по-разнообразно.

  9. #54

    Подразбиране

    Аз започвам от долния ляв ъгъл.Лицата оставям за накрая.

  10. #55

    Подразбиране

    Винаги започвам от долния ляв ъгъл на гоблена. Много ми е по-лесно така, като следвам схемата. Това е за готовите гоблени, други все още не съм шила.

  11. #56

    Подразбиране

    Започвам всеки гоблен различно

    Според големината и гоблена !Но по принцип е без значение за мен.Отвсякъде мога да го почна
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  12. #57

    Подразбиране

    Аз започвам от долния десен ъгъл и шия с един цвят докато изпълня всички бодове с него наоколо след което взимам съседен цвят и пак по същия начин.

  13. #58

    Подразбиране

    и аз започвам от долния ляв или десен ъгъл който е по труден и след това ред по ред нагорено сега с този форум по трудничко е сядането

  14. #59

    Подразбиране

    На разграфена панама започвам от долния десен ъгъл и постепено преминавам от схема в схема, а на неразграфена търся средата на панамата и започвам от там на която посока си харесам

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Всичките си гоблени съм започвала от долен ляв ъгъл.Така ми показаха на времето и за мен това се е превърнало в навик.Шия редовете нагоре, като с конеца гледам да шия до край и тогава да започвам с друг.Имам само един гоблен с ушиване на лице-Мона Лиза, лицето и ръцете уших последни.

Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •