Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 121
  1. #91

    Подразбиране

    Аз също започвам от долния ляв ъгъл и шия по цветове най- вече, но започвам с по светлите цветове,защото дори и когато не се стяга много конеца се вижда панамата отдолу.Частите 1:1 ги шия последни. Досега съм шила само един гоблен на неразграфена панама и то всъщност си я разграфих с молив. Харесала съм си един гоблен на Ланарте но идеята да търся централния бод ме хвърля в ужас Как за бога успявате с този център

  2. #92

    Подразбиране

    аз не търся центъра, а си започвам от долния ляв ъгъл. И досега на неразграфена панама не съм грешила. Но затова пък на разграфена сбърках с цяло квадратче - ужас, голямо разшиване падна, но нямаше как...

  3. #93

    Подразбиране

    Здравейте и от мен И аз като повечето почвам от долния ляв ъгъл...и после се мятам из целия гоблен...тук цветче там къщичка и така лошото е като стигна до фона дори първият ми гоблен е с неушит фон и засега гледам да си избирам гоблени без фон ако ще да е половината зает от небе все пак има някакви нюанси

  4. #94

    Подразбиране

    Аз започвам все от горния десен ъгъл - обикновено от цвета, който е най- близо до началото на гоблена и е с най-много знаци. След това постепенно около този "основен" цвят шия попълненията. Ако има лице се стремя да стигна по-бързо до него, за да го направя - тъй като обикновено шия на неразграфена панама го ушивам , за да не "мръдна" някъде с някое квадратче и да го сгафя. После вече спокойно цвят по цвят около него.

  5. #95

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sLaV Виж мнение
    Аз започвам от долния десен ъгъл и започвам да запълвам равномерно отсрани, нагоре и посредата. Завършвам го в горния ляв ъгъл, горе-долу се върви в тази посока. Но шия всички конци наред, които са по схемата. Ушивам няколко квадратчета, после минавам малко по-вдясно или вляво, после малко посредата и така гобленът ми върви равномерно, не оставям много за запълване!
    Здравейте, аз шия по същия начин, учила ме е жена, голям майстор на гоблени.

  6. #96

    Подразбиране

    Аз започвам от долния десен ъгъл и като тръгна с един цвят,карам докъдето мога.После започвам долен ляв ъгъл и по същия начин.Постепенно включвам цветовете.Обикновено карам с 3-4 цвята,в един момент са почти половината и накрая като завършвам много от цветовете вече са ушити.Не сменям на няколко бода цвят.Мен ме учиха да промушвам където се налага.И аз така свикнах.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #97

    Подразбиране Аз съм от групата на десняците ;)

    Аз почвам от десен долен ъгъл. Никога не шия отделни парчета, които са на различни места по гоблена и не се съединяват. Щото ми се струва прекалено рисковано да объркам броенето.
    Иначе си карам с един цвят докато не ми омръзне. По принцип си съединявам всичките листа от схемата и карам по хоризонтала от дясно на ляво и нагоре.
    Обаче последния гоблен дето го шия в момента е на ХАЕД и реших да опитам да го шия по листа. Още на първия лист зарязах тази технология, щото ми стана скучно ... Затова в момента работя по някаква моя си недоизмислена технология - хем по листа, хем по редове или цветове ...
    А иначе темата е Как започваме работа и предполагам че това включва всички приготовления преди започването.
    Аз обикновено не си събирам всички цветове преди да почна. Първо си намирам цветовете които преобладават там където почвам да шия и после си докупувам останалите като стигна до тях

  8. #98

    Подразбиране

    Все си мисля, че където е на схемата "0"та - там е началото
    но аз не го спазвам и си избирам по-трудната част за начало (горе или долу), че като я мина на да шия наизуст до финала

    от средата започвам на неразграфената панама, че да е центрирано после


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  9. #99

    Подразбиране

    имам мадона темпи и небето го ших по квадратчета за да не ми е скучно но после си личаха квадратчетата дори ис лед пране и гладене вече не правя това но когато има две схеми и един и същи цвят продължава от едната в другата за вършвате ли първо едната схема или шиете по цетове и от двете едновременно

  10. #100

    Подразбиране

    когато гоблена е на разграфена панама започвам да шия от долен десен ъгъл.ако схемата е от няколко части предварително си ги залепям и шия подред според това как вървят цветовете.

  11. #101

    Подразбиране

    Аз започвам също от долен ляв ъгъл,след което шия там където имат повече еднакви знаци.И най-накрая оставям едниничните знаци или пък и отвреме на време ги запълвам.

  12. #102

    Подразбиране

    Това,което прочетох е така.Всеки започва както му е удобно.Убедила съм се,че започването зависи от гоблена.В конкурсите,в които участвах и се поместваха част по части щеш нещеш се шиеше отгоре надолу от ляво надясно,за да спазиш срока.За мен правилното е да не се греши , пък ляво-дясно,горе-долу,светло-тъмно.. все си в гоблена.Зависи си и от схемата ,и за да не сгрешиш се налага да шиеш цвят до цвят и бод до бод.Добре е светлите цветове да се шият денем,защото вечер не се виждат ясно. Вярно ,има вдени-раздени,но важен е резултатът накрая.Добре е да започнеш с цвят,който да ти служи за ориентир.Може и като мен и някои други -клъв ,клъв .Фонът го оставям за отмора и винаги шия,за да не е досадно за края.

  13. #103

    Подразбиране

    Аз започвам от долен ъгъл, или ляв, или десен (то не че друг има), не избирам цвят, който се падне в ъгъла, него шия, после друг и така. Ако имам много фон, който обрамчва гоблена (като "Писмо с рози"), ушивам очертанията, после централните фигури, после карам вътрешността и като свърша с някой цвят, пак подхващам фона, за да не е скучно. Шия цвят по цвят, скачам от лист на лист, защото ми се струва глупаво, ако имаш още няколко бода от цвета, който шиеш, на следващата страница, да не ги ушиеш сега, а да си завършиш конеца...
    Ако е гоблен на неразграфена панама, прегъвам панамата и намирам центъра, започвам оттам и карам до края първия конец, с който съм започнала, после си избирам с кой цвят да продължа. А сега се сдобих и с перящ се фулмастер, та мисля да си разграфявам, за да ми е по-лесно

  14. #104

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Pepinas Виж мнение
    Не беше лесно наистина, но видеоуроците много ми помогнаха. Иначе имаше доста да си блъскам главата как и защо не става. Малко стнимката ми е бледичка - в действителност цветовете са по - ярки.

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз като Rossko винаги се чудя откъде да започна. Нямам никакво правило как да шия, но като гледам тук повечето напреднали винаги започват отнякъде и вървят равномерно. Последният ми гоблен (конете на водопой), всъщност и първият голям, май се получи малко като сглобен, защото явно съм стягала различно. Ще видиме като го изперя и го изгладя. Надявам се да се оправи. А пък сега като по чудо си избрах да започна от долния ляв ъгъл и кой знае, може пък да вървя равномерно, в което се съмнявам, защото ми омръзва и подхващам нещо ново.

    А за цветовете - те също са фактор за това откъде ще започна, защото в повечето случаи схемата я взимам от майка ми, от приятелка или от вас Така че в повечето случаи конците ги купувам по няколко като имам средства и така си набавям всички.
    Редактирано от velly17 : 23.07.2009 в 10:46.
    Когато имаш любов край себе си, имаш всичко. Когато я нямаш, не е важно какво друго имаш...

Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •