Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследенПоследен
Показване на 106 до 120 от 121
  1. #106

    Подразбиране

    Аз започвам от долен десен ъгъл - какъвто се случи конец и до където стигне нагоре, като гледам по-малко да вдявам. Ако има фон си помагам по малко, за да не ми доскучава накрая.
    Идеята да се почва от долу е, че обикновено светлите тонове са в горните ъгли и да не се цапат

  2. #107

    Smile

    Цитат Първоначално написано от belatrix Виж мнение
    Аз почвам от десен долен ъгъл. Никога не шия отделни парчета, които са на различни места по гоблена и не се съединяват. Щото ми се струва прекалено рисковано да объркам броенето.
    Иначе си карам с един цвят докато не ми омръзне. По принцип си съединявам всичките листа от схемата и карам по хоризонтала от дясно на ляво и нагоре.
    Обаче последния гоблен дето го шия в момента е на ХАЕД и реших да опитам да го шия по листа. Още на първия лист зарязах тази технология, щото ми стана скучно ... Затова в момента работя по някаква моя си недоизмислена технология - хем по листа, хем по редове или цветове ...
    А иначе темата е Как започваме работа и предполагам че това включва всички приготовления преди започването.
    Аз обикновено не си събирам всички цветове преди да почна. Първо си намирам цветовете които преобладават там където почвам да шия и после си докупувам останалите като стигна до тях
    Намислила съм да шия много голям (за мен) гоблен с много конци и се чудех кога ще ги събера всичките (към 120 горе долу май са цветовете) че да го почна и идеята много ми допадна. Много благодаря, изясних си още един от многото въпроси.
    А ще се отнася как започвам гоблен - от долен ляв ъгъл, като първо шия най-долния и най-левия бод без значение какъв е цвета и разширявам на ляво и на горе.

  3. #108

    Подразбиране

    Зависи от гоблена.Например Роял Париж се започват от средата.Не е важно откъде да почнеш ,важното е да се захванеш и да го довършиш.

  4. #109

    Подразбиране

    Аз започвам... с ентусиазъм....

  5. #110

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Аз започвам... с ентусиазъм....
    МНОООГО ми ХАРЕСА!

  6. #111

    Подразбиране

    И аз започвам с ентусиазъм, продължавам с... каквото ми падне.

    На два пъти почвах от тъмните цветове, сега шия един майкъл пауъл, който карам така:
    по-едрите петна когато съм нервна, уморена, или не съм сама, а по-дребните - през останалото време, т. е. никога

    шегувам се разбира се, следващия съм си наумила да почна по редове отдолу нагоре, щото от там е по-лесен

  7. #112

    Подразбиране

    Обаче как се справяте с 'обрамчването' на панамата?... Най-големия ми ужас е това. Като взема един гоблен, особено комплектовка, искам да вдяна иглата и да почна, а трябва да 'обрамчвам панамата'

  8. #113

    Подразбиране

    Ами вземам си панамата и право в кварталното шивашко ателие. За 5 минути е мината на оверлог и след това е бетон. Няма разнищване.

  9. #114

    Подразбиране

    За сега започвам от долния ляв ъгъл по-удобно ми еза сега.

  10. #115

    Подразбиране

    Здравейте за първи път пиша във вашият форум.Хареса ми атмосферата и ви чета тайничко от два три месеца
    В момента шия Ковачницата и карам по тъмните цветове, естествено и аз почвам от долният ляв ъгъл.Моята техника е малко "смесена" Шия с тъмните цветове но никога само с един цвят и после да поджвана друг. При по-неясните схеми като тази по която шия в момента си оцветявам даден знак с цветен молив и вероятността да сбъркам е малка. Винаи съм се чудела как може да се шие всичко наред никога не успявам такаСега съм ушила бора и 90 процента от тъмните на къщата, спрях и се върнах в дерето.Така имам усещане за композиция и ми е по лесно да сглабям различните участъци

  11. #116

    Подразбиране

    Аз шия по подобен начи само,че аз ги карам по фигурки.

  12. #117

    Подразбиране

    Аз шия бавно,защото ми е скучно като почна с един цвят да го завърша изцяло.Шия малко на настроение - което ме грабне и искам да го видя готово по-бързо.И светлите цветове особено бяло - задължително последни.Така гоблена накрая изглежда много чист.

  13. #118

    Подразбиране

    Здравейте.Аз също започвам от долния ляв ъгъл.Започвам от първия бод и ушивам целия конец после започвам следващия цвят до него така не остават празни полета.Много ми е трудно после да пълня празни участъци.

    http://www.snimka.bg/?profile,albums

  14. #119

    Подразбиране

    Започвам да шия гоблен по различен начин - долу в ляво или дясно, или от средата зависи от гоблена и преобладаващите цветове.

  15. #120

    Подразбиране

    Реклама:
    Започнах Трявна с гооооолям ентусиазъм на 24.10.2009г от долния ляв ъгъл и така постепенно надясно.Но многото единични бодове доста ме поизнервиха.Оставях,започвах...но вече имам места където започна да ми се разшива.Бродирам от дълги години,бях поспряла за няколко години,но такова нещо досега не ми се е случвало

Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •