Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Показване на 106 до 120 от 121

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Обаче как се справяте с 'обрамчването' на панамата?... Най-големия ми ужас е това. Като взема един гоблен, особено комплектовка, искам да вдяна иглата и да почна, а трябва да 'обрамчвам панамата'

  2. #2

    Подразбиране

    За сега започвам от долния ляв ъгъл по-удобно ми еза сега.

  3. #3

    Подразбиране

    Здравейте за първи път пиша във вашият форум.Хареса ми атмосферата и ви чета тайничко от два три месеца
    В момента шия Ковачницата и карам по тъмните цветове, естествено и аз почвам от долният ляв ъгъл.Моята техника е малко "смесена" Шия с тъмните цветове но никога само с един цвят и после да поджвана друг. При по-неясните схеми като тази по която шия в момента си оцветявам даден знак с цветен молив и вероятността да сбъркам е малка. Винаи съм се чудела как може да се шие всичко наред никога не успявам такаСега съм ушила бора и 90 процента от тъмните на къщата, спрях и се върнах в дерето.Така имам усещане за композиция и ми е по лесно да сглабям различните участъци

  4. #4

    Подразбиране

    Аз шия по подобен начи само,че аз ги карам по фигурки.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз шия бавно,защото ми е скучно като почна с един цвят да го завърша изцяло.Шия малко на настроение - което ме грабне и искам да го видя готово по-бързо.И светлите цветове особено бяло - задължително последни.Така гоблена накрая изглежда много чист.

  6. #6

    Подразбиране

    Здравейте.Аз също започвам от долния ляв ъгъл.Започвам от първия бод и ушивам целия конец после започвам следващия цвят до него така не остават празни полета.Много ми е трудно после да пълня празни участъци.

    http://www.snimka.bg/?profile,albums

  7. #7

    Подразбиране

    Започвам да шия гоблен по различен начин - долу в ляво или дясно, или от средата зависи от гоблена и преобладаващите цветове.

  8. #8

    Подразбиране

    Започнах Трявна с гооооолям ентусиазъм на 24.10.2009г от долния ляв ъгъл и така постепенно надясно.Но многото единични бодове доста ме поизнервиха.Оставях,започвах...но вече имам места където започна да ми се разшива.Бродирам от дълги години,бях поспряла за няколко години,но такова нещо досега не ми се е случвало

  9. #9

    Подразбиране

    Всеки гоблен започвам различно,според зависи.
    Но шия наред цветовете,не оставям празни места.Така виждам готовия етап оформен изцяло.

Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •