Страница 1 от 9 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 121
  1. #1

    Подразбиране Как започвате работа?

    Този въпрос ми хрумна, докато гледах недовършените работи на момичетата. Преди време в едни инструкции за начинаещи се натъкнах на това, че първо трябва да се започне работа с по - тъмните цветове, а после да се бродира с по - светлите и така нататък, за да не се цапат по - светлите. Или беше обратно? :? Не си спомням вече, защото никога не съм шила така. Както виждам, повечето от вас "пълзят" от единия край към срещуположния. Някои почват отдолу нагоре, други отгоре надолу. Моето скромно мнение, че така се запазва чара на работата и усещането за откриване на някоя нова фигура или елемент поддържат непрекъснато интереса и любопитството ни - част от гобленарската страст.

  2. #2

    Подразбиране

    :? Ами аз започвам винаги от долния ляв ъгъл на схемата и шия определе участък като естествено сменям цветовете.Псле продължавам друг участък,като плавно го сливам с предишния и така нататък.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз също започвам оттам. Това разбира се ми се случва най - вече при готови комплектовки и при наличието на всички конци в достатъчни количества. Сега за Мостар не ми достигат няколко цвята и шия каквото има.

  4. #4

    Подразбиране

    За мен така ще е много объркващо.Винаги приготвям необходимите конци и тогава започвам гоблена

  5. #5

    Подразбиране

    Аз пък винаги започвам да шия от горния ляв ъгъл.Някак не ми изглежда естествено като започна отдолу Иначе шия на ивици,за да може да стане свързано и по-бързо да видя някакъв резултат

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska
    За мен така ще е много объркващо.Винаги приготвям необходимите конци и тогава започвам гоблена
    За по - малките и аз гледам всичко да е събрано.Но за голям гоблен, който при това е само 25 цвята конците много бързо свършват. При по - големите се оказа доста удачно след като си купя по едно чиле от всеки цвят да шия докато свърши и чак тогава да си купя ако е необходимо още. Сигурно всички имате по една голяма торба вкъщи като мен с конци, остатъци оттук - оттам, на които нито знаем марката, нито номера.

  7. #7

    Подразбиране

    Ето моето творение - с прекъсване го шия от няколко години. Помежду него шиех по - малки - стари гобленарки така съветват и имат право, да знаете. Забучила съм се в тези скали и излизане няма, въпреки че съм на финала. Ако съм успяла и да прикача картинката, ще викам "ура".
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Прикачила си я Ура Страхотен е Успешен финал :wink:
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  9. #9

    Подразбиране

    Не беше лесно наистина, но видеоуроците много ми помогнаха. Иначе имаше доста да си блъскам главата как и защо не става. Малко стнимката ми е бледичка - в действителност цветовете са по - ярки.

  10. #10

    Подразбиране

    Струва си труда който си положила Получава се много хубаво

  11. #11

    Подразбиране

    А аз започвам от средата :wink: защото работя на неразграфена панама.Бродирам всичко подред без да подбирам първо тъмни или светли тонове.Колкото и да се изцапа после като го изпера ми се струва още по-красив гоблена

  12. #12

    Подразбиране

    Когато ще шия на неразграфена панама, запо4вам от средата задължително, но когато панамата е разграфена винаги запо4вам от левия долен ъгъл и шия наред.Не подбирам цветовете , каквото следва това шия.След като запо4на първо изпълвам вси4ко отдолу и после тръгвам нагоре лека полека
    и бързам , бързам да стиге до горе :wink:

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mar4ela
    Когато ще шия на неразграфена панама, запо4вам от средата задължително, но когато панамата е разграфена винаги запо4вам от левия долен ъгъл и шия наред.Не подбирам цветовете , каквото следва това шия.След като запо4на първо изпълвам вси4ко отдолу и после тръгвам нагоре лека полека
    и бързам , бързам да стиге до горе :wink:
    Май техниката ни е еднаква.

  14. #14

    Подразбиране

    на всички и от мен

    Аз започвам винаги на разграфената панама отдолу-нагоре и шия ред за ред. Само веднъж пробвах да шия всеки цват поотделно и след това гобленчето ми изглеждаше като сглобено от различни части. Може би съм стягала повечко, не зная :?

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз също съм виждала как става, когато се шие квадратче по квадратче, при това доста стегнато. Квадратчетата е след изпиране и дори гладене??? си личат. Аз не стягам много и конеца, гледам да е по - пухкаво. Сигурно отиват повече конци, но резултата си заслужава. :?

Страница 1 от 9 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •