Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18
  1. #1

    Подразбиране Как проверявате кои конци имате?

    Искам да ви питам,примерно когато започнете да шиете някой гоблен,но имате конци останали от предни гоблени,как проверявате кой цвят имате? Защото на мен започват да ми се въртят мисли за слагане на таблички в excel и т.н. Примерно там да си въведа всички конци на ДМЦ и слещу тези които имам да слагам "да" примерно... Ако случайно вече има такава специална програмка и някой знае от къде да я сваля да казва

  2. #2

    Подразбиране отг

    Мисля, че няма да ти съвпаднат цветовете с програма, дори и да има такава. Аз,когато сама събирам конци за нов гоблен, в смисъл, че имам схемата и копувам конци постепенно , ако нямам чиле с номер подреждам конците в пликчета по нюанси и тонове и така ми е по-лесно да търся, защото имам много оставащи конци. При всички случаи е по-добре да имаш собствена система, която е удобна за теб.

  3. #3

    Подразбиране

    Идеята ми беше да пиша на excel кои номера имам,а цветовете да са ориентировъчни един вид Чак ми е странно,че няма нещо такова,явно ще е както аз си го мисля :?

  4. #4

    Подразбиране

    :? Интересна е идеята на sweety-когато се наложи да търся даден номер,винаги не ми се почва,защото и аз карам с класическите пликчета,а са много......Но мога да внедря и аз тази идея-като,че ли ще има поне малко ред и по-бързичко ще става намирането на това,което търся.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз взех една таблица DMC-Anchor в Word. Първо изтрих номерата на Anchor и си я разпечатах. Прегледах всички конци и си отбелязах кои имам и по колко бройки. Същото направих и с Anchor.

  6. #6

    Подразбиране

    Направила съм си една съвсем проста табличка в Ексела. Или по-скоро са 2 таблички с по две колонки - една таблица за DMC и една за Anchor. Вторите са малко количество, защото само едно коте съм бродирала с тях.
    В първата колонка на табличката слагам поредния номер конец DMC или Anchor, които имам, а във втората колонка е съответния номер от другия вид конец.
    Бързо и лесно се намира дали конецът, които ми трябва го имам в наличност.
    По-принцип и конците съм си ги подредила с последователни номера в прозрачни пликове и откриването не е трудно .
    "И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

  7. #7

    Подразбиране

    Идеята не е лоша, но нали междувременно се шие и някои конци свършват, а други ще останат, всичко това след като вече ще сме записали конците, така че май пак ще опрем до торбичките... :? В тези случаи куфарчетата и класьорите за конци, които се показаха в другите теми са удобни, защото събират хем много, хем е подредено :?

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sneji
    :? Интересна е идеята на sweety-когато се наложи да търся даден номер,винаги не ми се почва,защото и аз карам с класическите пликчета,а са много......Но мога да внедря и аз тази идея-като,че ли ще има поне малко ред и по-бързичко ще става намирането на това,което търся.
    Мога ли да ви питам откъде ги купувате тези пликчета,които се затварят отготре
    Приятелите са твърде скъп разкош...Те струват скъпо не поради това,което правиш за тях,а поради това,което се отказваш да правиш заради тях.
    Х.Ибсен

  9. #9

    Подразбиране

    Аз си отбелязвам с молив. Когато свърши конеца изтривам, а когато много се зацапа си разпечатвам нова таблица. Много бързо се търси, защото номерата на конците в таблицата са подредени, както и в повечето схеми. Конците ми са в най обикновени пликчета в три железни кутии от бисквити - една за зелените конци, една за сините и една за всички останали. Ето част от таблицата:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    bosuzi, затова се чудих как ще се3 ползва таблицата като междувременно се променят нещата, но ти си намерила идеално решение с молива, изтриваш и готово, хитро, не бях се замислила за това... :?
    Сега като си помисля май идеята ви не е много лоша

  11. #11

    Подразбиране

    Трябва да се избере хубава сравнителна таблица. Моята не е много добра. Наскоро ми трябваше номер 162 DMC. Когото реших да го впиша видях, че част от новите номера ги няма в нея. Сега се оглеждам за друга.

  12. #12

    Подразбиране

    Ето какво реших да направя аз и даже вече го започнах,значи ще си ги направя на excel и от там на различни sheet-ове за ДМЦ и евентуално Анхор и примерно на раздела за ДМЦ да си направя три колонки: номер,име,наличност и ще напиша всички номер и имената им,за да се ориентирам за цвета и в колонката "наличност" на тези,които ги имам ще пиша "да" ...не мисля да разпечатвам,защото няма да ми се налага да трия и да се зацапва и после пак да се принтира,а и когато се отвори този въпросен excel документ човек само трябва да натисни Ctrl+F за да избере търсене и там направо ще си въвеждам номера и то ще ми го показва и няма да ми се налага да го търся из рапечатания лист Винаги много съм харесвала преките бутони в тези програми...та така мисля да направя аз...ако имате желание мога когато го свърша да ви кажа,за да не го правим всичките и да ви го изпратя,за да можете да го използвате и вие стига да ви хареса ,мисля да го направя за ДМЦ,Анхор и Мадейра (не съм сгурна дали Мадейра да е третата марка :? )

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bosuzi
    Аз взех една таблица DMC-Anchor в Word. Първо изтрих номерата на Anchor и си я разпечатах. Прегледах всички конци и си отбелязах кои имам и по колко бройки. Същото направих и с Anchor.
    Хареса ми тази идея, и може би за сега тя е най-добрата.Ще се опитам и аз да направя така. Но след това все пак трябва да се ровя в чантата с пликчетата да търся съответния наличен цвят.Когато комплектовам даден гоблен в зависимост от броя на цветовете ми отнема от 2 до 5-6 часа.,защото освен DMC имам много други конци вкл. и български,и когато от даден нюанс ми трябва съвсем малко ползвам всякакви конци за гоблени, особено когато имам мостра за сравнение.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #14

    Подразбиране

    sweety, ДОБРЕ СИ РЕШИЛА! Ще кажеш после дали добре е станало. Според мен трябва да сложиш трета марка ако ползваш изобщо ттрета марка конци. Аз например досега съм шила само с DMC. Не е късно да пробвам и други

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    sLaV,и аз шия само с ДМЦ,но все пак никога нищо не се знае... В това отношение следвам мотото "Да има пък ако стане"

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •