Показване на 1 до 14 от 14
  1. #1

    Подразбиране руло с бисквити"Закуска"

    Здравейте ! Искам да ви предложа едно руло (или ако искате торта )от бисквити Закуска :
    необходими продукти:
    1 пак.бисквити "Закуска "
    1малък маргарин
    1 ч.ч. захар- кристална
    1 ванилия
    3-4 с.л. какао
    0,5 хляб - само средата
    сок от компот
    орехи-смлени
    Средата от хляба се накисва във вода добре и се изстисква .
    Маргаринът,захарта ,какаото и ванилията се разбъркват добре с лъжица.Към този крем се прибавя накиснатата и изцедена среда от хляба.Разбърква се добре .
    Всяка бисквитка се потапя за миг в сок от компот (може пр.мляко със захар или само вода и захар) и се маже с крем.ПОдреждат се една до друга лежащи на една от тънките си страни .
    Отвсякъде се намазва с останалия крем и се поръсва със смлените орехи.
    Престоява една нощ в хладилника.
    При поднасяне се реже леко по диагонал

  2. #2

    Подразбиране

    Много хубава и интересна рецепта и аз правя такъв крем с хляб ,когато правя торти.Невероятен е!!!

  3. #3

    Подразбиране кулинарен свят

    Ще се опитам да го направя през почивните дни А не трябва ли захарта да е пудра, а не кристална

  4. #4

    Подразбиране

    И на мен ми харесва рецептата,ще го опитам това руло
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  5. #5

    Подразбиране

    mima161, понеже преди два - три дни ми казаха същата рецепта, я пробвахме вкъщи и наистина е много хубава. От чисто любопитство, откъде я научи ти?

  6. #6

    Подразбиране отговор на REGINA

    Здравейте Pepinas!Рецептата за това руло я научих от моя бивша колежка - казва се Живка Шабаклиева от Стара Загора !Страхотна домакиня !

  7. #7

    Подразбиране otgowor

    Rebostobg ,захарта е кристална - сигурно е така защото тя ще се стопи от накиснатата среда .

  8. #8

    Подразбиране

    Направих рулото и стана много хубаво Благодаря за рецептата
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  9. #9

    Подразбиране Re: otgowor

    Цитат Първоначално написано от mima161
    Rebostobg ,захарта е кристална - сигурно е така защото тя ще се стопи от накиснатата среда .
    БЛАГОДАРЯ Още днес ще се опитам да го направя Вече си набавих необходимите продукти

  10. #10

    Подразбиране руло

    Рулото се получи страхотно А е и много лесно за направа Позволих си да добавя между бисквитите и сладко от боровинки. Купих бисквити "Закуска" с какао, а крема оставих бял (без да слагам какао в него). На всички в къщи много им хареса Благодаря ти MIMA161

  11. #11

    Подразбиране Re: руло с бисквити"Закуска"

    Ей,точно такава рецепта ми трябваше без прясно мляко,защото сутринта се пресече.
    Приятелите са твърде скъп разкош...Те струват скъпо не поради това,което правиш за тях,а поради това,което се отказваш да правиш заради тях.
    Х.Ибсен

  12. #12

    Подразбиране

    аз вместо кристална слагам пудра захар...нова не е от значение...исках да вметна че става много ефектно когато се редуват бяла и кафява бисквита

  13. #13

    Подразбиране

    Правила съм същото руло,но вместо захар слагам едно бурканче(от пюре) сладко или конфитюр и не слагам какао в крема.
    Богат е този който има приятели!

  14. #14

    Подразбиране

    Реклама:
    Подобна рецепта четох в "Кулинарен журнал" /бр.7/.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •