Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 72

Тема: вирус???

  1. #1

    Подразбиране вирус???

    Получих три писма в пощата си,"подписани" от човек от форума.Първото го отворих и...си натресох вирус. :twisted: Добре,че имам добра антивирусна...Някой има ли такъв проблем?И как става така,че от името на наш човек се изпращат такива писма?

  2. #2

    Подразбиране

    Хм... :? Имаш предвид файл вътре ли? Защото и аз съм получавала едно такова писмо, но пощата ми е в yahoo.de и не мога да сваля нищо без да бъде проверено от антивирусна...може да ти е пратил файлове, за които не е знаел, че са заразени...все пак всичко се случва... :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    Да,става на въпрос за файлове.Първото писмо(дето го отворих),получих преди няколко дни,а днес другите две.В писмата има по един файл и ако го отвориш,пускаш вируса.Много се чудих дали да пиша за това или не,но днес окончателно се реших.Просто ми е много чудно как може да стане това.А и файловете нямат нищо общо с форума и аз се учудих,защо ми изпраща това,ама...го отворих-пусто любопитство.

  4. #4

    Подразбиране

    Аз в продължение на две седмици получавах в пощата си (abv) писма - все от непознати с по няколко прикачени файла, но направо ги изтривах. Но това което казваш е странно и много опасно Човек вече да го е страх да си отвори пощата

  5. #5

    Подразбиране

    Ами така май става-страх ме е да отварям писмата,а искам и получавам схеми и представи си колко време се чудя дали да ги отворя Просто питам възможно ли е някой да използва името на този човек ,за да праща "заразени"писма?

  6. #6

    Подразбиране

    И аз получих току що такова писъмце. Това е второто за 3 дни. Антивирусната програма го излови веднага. Ама наистина е голяма гадост. То да не знаеш вече какво да отвориш.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз също получих преди малко, но го изтрих директно. Имаше прикачено някакъв .exe файл. Писмото беше с името на една съфорумка. Явно трябва да се внимава от кого какво получаваме.

  8. #8

    Подразбиране

    Добре като са от съфорумци, защо не кажете от кои все пак, за да знаят и другите, а може би и те ще могат да пояснят малко ситуацията... :?

    Досега само веднъж ми се е случвало и то при един .rar и предполагам, че ми беше пратен без тази съфорумка да знае,че е заразен...не можах да го сваля, защото ако проверката на антивирусната (тя ми е прикрепена към и-мейла) не мине успешно не ти дава да свалиш приложението... Ако продължават тези писма по-добре минете към yahoo където се проверяват автоматично или към някъде другаде... :?

  9. #9

    Подразбиране

    Момичета току що изтрих 3 такива писма от моята поща,съжалявам че не записах името ,но на мен постоянно ми пращат и аз направо ги трия,не ги отварям защото си имах вече проблем с това
    Кажете името ако не е тайна ,на този който ви ги праща или дирекно му върнете писмата на него :wink:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  10. #10

    Подразбиране

    И на мен често ми се налага да изтривам писма, без да ги прочитам Човек, като се опари веднъж, след това внимава Според мен, за да не се случват подобни неща при очакване по пощата на файлове със схеми, да има предварителна уговорка на ЛС кой, кога и какво ще изпрати

  11. #11

    Подразбиране

    Не ми се е случвало , но хубаво е да знаем от кого са тези писма , за да имаме едно на ум

  12. #12

    Подразбиране вируси

    Johan <johan@skivbola ... Will You Be My Valentine?
    Момичета, ето това получих днес + още две като първия път ги изтрих , атова е за втори път пуснато. Почнах да го тегля . Видях ,че това е някаква песен на английски. Антивирусната веднага го засече. и аз го стопирах. Просто останах учудена . как може да се изпращат такива неща, като не познавам този човек и не съм си давала мейла на него. :?
    Силвия

  13. #13

    Подразбиране вируси

    Johan <johan@skivbolaget.com>
    Това е пълната поща на този , където ми изпраща вирусите има и още едно , но не го запазих. То итова бях изтрила, но се появи още един път. :?

  14. #14

    Подразбиране

    silvinka_66, този e-mail, както и другите подобни не се изпращат от хора, а са автоматични програми/скриптове които атакуват директно сървърите където се намират вашите e-mail-и.

    "Will You Be My Valentine?" и други подобни съобщения с или без вируси не са персонални а се изпращат масово на стотици хиляди потребители по целия свят, наричат се още SPAM.

    100% ефективна защита от тях все още няма, макар че интернет компаниите се стремят да ограничат възможно най-много тези писма.

    Аз лично получавам поне по 5-10 такива писма на ден,
    моля внимавайте и използвайте антивирусни програми.
    :wink:

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Пощата ми редовно я пълнят с тези проклети SPAM-ове. Писна ми да трия - но днес искренно се забавлявах - почти всички бяха със заглавия - ВИАГРА - не знам защо са решили, че имам нужда
    "Този, който е започнал нещо, наполовина го е свършил. Дръзни да бъдеш мъдър - започни" - Хораций

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •