Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 677
  1. #31

    Подразбиране

    Не се смей така те за това хората викат "ДАНЕ ТИ ВЛИЗА МАЙСТОР В КЪЩАТА / ОФИСА/ " Щото е те такива обясняват на хората че една машина е нормално да ти изкара чисто черен лист все идно колата ти да харчи 5/100 ама масло и да е нормално а ...

  2. #32

    Подразбиране

    Въпросния "специалист" не е моя техник и повече не се е доближил и няма да пипне мой принтер. При нас в Кюстендил има и други "специалисти", не е само този.
    Колегите ти в София видяха доста зор докато изчистят мастилото от него, да не говорим че се наложи смяна на барабан и т.н. "Удоволствието" ми излезе доста скъпо.
    Сега вече нямам проблеми, техника ми, който по това време се занимаваше само с компютри и не се нае да зареди тонер вече изкара курс, но там където не може да се справи пращам принтерите в София. Така нямам проблеми.
    А че там има добри специалисти - това е факт, защото само при вида на получерния лист ми казаха какъв е проблема. Просто е удоволствие да работиш с хора, които си знаят работата.

  3. #33

    Подразбиране

    Принципно така се прави не е срамно човек да пита и да се учи в каквато и да е област. Аз лично много често се допитвам до колеги както и те до мен и сме ходили и по адреси да си помагаме нищо че сме конкуренция.
    Срамното е когато човек се прави на голям разбирач, не признава никой и накрая да осере всичко ...

  4. #34

    Подразбиране

    Така е, не е срамно да кажеш че не можеш, срамно е да объркаш всичко.
    Това важи не само за твоята, а и за моята професия.
    Мен също не ме е срам да питам когато не знам нещо, защото почти всяка моя грешка носи глоби за клиентите ми.

  5. #35

    Подразбиране

    Jovany, аз за това те питах дали няма път към Русе.Трети месец вече съм без копирна машина.Но при нас нали сме държавна институция процедурата по избор на сервизна фирма е дооооооста тромава и сложна.И понеже и техниката ни е старичка по-сериозните фирми не искат да се занимават с нея.Така че знам колко много сте нужни в тово време на нови технологии.
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  6. #36

    Подразбиране

    Е, да се представя и аз.Лекар съм ( станахме двама), работя ,като такъв вече 12 години.Съпругата ми също е лекар и също работи по професията си доста (8г) години.
    Reni станахме трима и съм убеден , че ще се присъединят към нас и още.

  7. #37

    Подразбиране

    Здравейте! Хайде и аз да се представя. Моята специалност е хуманитарна, но в момента това, което работя няма нищо общо с нея. Всъщност от 8 години работя в съд и длъжността ми е "административен секретар" - нещо като началник канцелария. Преди това бях началник отдел "Култура" в общината. Останах изненадана, че засега повечето гобленари и гобленарки са инженери, счетоводители, комп.спец., та дори и лекари. Т.е. все заети хора. Винаги съм си мислела, че сред хората, които се занимават с това хоби най-много ще са с учителска професия. Може би защото разполагат с повече свободно време. Май и домакините са малко.
    Много се радвам, че сега имаме възможност да се опознаем по-добре.Браво за тази идея!

  8. #38

    Подразбиране

    nellli, със сигурност учителките са повече... но за да имаш достъп до този форум, ти трябва компютър и интернет най-малкото... За това не е чудно, че най-вече компютърджии и икономисти има тук :+)

    И аз не изоставам от това :+)

    Магистър по маркетинг и бакалавър по информатика съм, а по длъжност съм асистент на Управителя на Коутс България и Унгария. Но във форума съм най-вече в ролята си на фенка на бродирането. По цял ден, докато съм на работа (а после и по половин нощ, докато съм у дома), съм пред, зад и около компютъра. Но време за бродиране винаги се намира. Бродирам (макар, че в началото по-скоро килимарствах) от 7 годишна и имам вече стаж от 20 години И още не ми е омръзнало. А и работата ми в Коутс ме надъхва допълнително :+)

  9. #39

    Подразбиране

    Werty,аз бродирам вече 27 години и установих, че с времето ставам все по-настървена гобленарка /ако мога да се изразя така/. Преди шиех от време на време - например само като съм в отпуск или на почивка,после започнах и в почивните дни, а от няколко години просто не мога да се откъсна от гоблена. Всяка свободна минута съм със иглата.Даже си имам гоблен и в службата - за през обедната почивка.Ако в къщи някой ме види без гоблена ме пита на шега дали не съм много болна. Каквато и домакинска работа да имам винаги я върша възможно най-бързо като през цялото време единствената ми мисъл е да седна по-бързо над гоблена.Това да не е болест? Има ли и други като мен?

  10. #40

    Подразбиране

    nellli има има , ние дори сме я обсъждали тази тема. Това е болест от която лекуване няма- такава диагноза са ми поставили във къщи

  11. #41

    Подразбиране

    Не болест... ами мания е това. А маниите се задълбочават. Не са като болестите - да се лекуват. Хайде, вас ви бъзикат, ако не шиете, а мен какво ме правят, когато кажа, че бродирам или плета. Никой не ми вярва. А като все пак разберат, че наистина и с това се занимавам... ми казват, че съм болна. Толкова ли нямам какво да правя... Ей такива. Но аз съм агресивен защитник на това аристократично хоби и ... вече имам 3 познати момчета, които започнаха да бродират покрай мен. И да се интересуват от конструиране на гоблени, конци, основи. Освен, че е мания това, то тя е и заразна :+) Всеки от вас може да си спомни от кого се е заразил :+)

  12. #42

    Подразбиране

    Мен ме научи да бродирам и плета баба ми - аз покрай нея израстнах. Ама си спомням бая хора, които съм запалила,- състудентки, приятелки, включително и две колежки. Сега в службата като се съберем в стаята за почивка говорим само за гоблени, схеми, конци,носим да видят другите какво сме ушили и май ще станем повече. Между другото преди няколко седмици си купих каталог с приложения от Коутс. Няколко пъти разговарях с една твоя колежка - Цветалина Шишкова. Много любезно момиче. Поздрави я моля!

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mylli
    nellli има има , ние дори сме я обсъждали тази тема. Това е болест от която лекуване няма- такава диагноза са ми поставили във къщи
    Нали с тебе имахме една идея на времето да заформим група и да се подвизаваме на 4-ти километър и така си остана :?
    Мисля че сега е момента да я подновим и обсъдим на ново ...
    Май трябваше само доставчик да намерим който доставя на място материали ....

  14. #44

    Подразбиране

    Ами хайде на 7ми километър :+)


  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Хей Jovany как не сме се сетили - ето ни го доставчика, той съвсем близо до 4-ти километър, малко по нагоре :wink: Аз тръгвам веднага само дето не знам домашните дали ще са съгласни, все пак ще си изпуснат безплатната домашна прислужница хахахаха

Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •