Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 31
  1. #1

    Подразбиране Оползотвяраване на останалите конци

    Zdraveite ,
    бих искала да ви попитам как си оползотвяравате останалите конци от вече завършини гоблени. Когато съм шила Казанлъшки гоблен винги ми остават много конци , но няма къде да ги използвам тъй като всички гоблени са с ДМС или с Анхор .Не зная и дали в нако магазин биха ми обърнали внимание , за да сравнявам някой цвят от ДМС към български конци.
    Би ми било интересно да споделите Вашият опит .

  2. #2

    Подразбиране

    :wink: Аз имам един кашон и половина със останали конци Използвам ги за нови гоблени , случвало ми се е дори да сравнявам от монитора смело мога да заявя че всички са станали доста сполучливи Ако си редовна клиентка може и да стане да правиш сравнение във магазина - аз съм го правила няколко пъти, но не искам да злоупотребявам със търпението на продавачките :wink:
    Другият вариант е да си купиш каталог със конците. Аз съм започнала да си правя сама :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    Аз например съм си купил каталог с конците на ДМЦ определям си кой конец кой номер е и ги използвам за безплатно модели. Някъде бяхме писали доста за това потърси

  4. #4

    Подразбиране

    I az imam katalog na DMC i taka ostanalite kontsi si gi izpolzvam za drugi

    gobleni kato Jovany

  5. #5

    Подразбиране

    Аз ползвам метода на "допълване" - сама си комплектовам гоблените и тъй като шия само с ДМЦ и ми останат конци (почти от всички гоблени ми остават) в следващия поне част от тях също се срещат (според легендата) и така купувам по-малко конци за него.

    За българските - не знам дали имат номера, но би трябвало. Най-новите български конци със сигурност имат номера. Каталог още няма, поне преди няколко месеца питах и казаха че няма. Но със сигурност ще проима все някога. Проблема идва от това че в българските гоблени често не дават легенда с номера, ако даваха човек можеше да ползва същия метод, с каталог или сравнение по легендата.

  6. #6

    Подразбиране

    Ако са български или някакви други ги използвам при шиенето на щамповани гоблени.
    Ако са ДМС - имам каталога и след като ми останат откривам кой номер са и си правя пликче с този №, така като ми потрябват по-лесно се намира по № отколкото да ровя във всичките си конци.

  7. #7

    Подразбиране конци

    Аз преди да започна да шия гоблена сверявам всички конци с палитрата на котва /шия предимно с такива конци/ и после каквото остане използвам да шия по схемите от списание "Бродерия" или по схеми смъкнати от сайтовете. Колкото до българските конци със сигурност има каталог с номерата на Казанлък. Ако някой се интересува ще проверя и ще пиша как да си го закупи.

  8. #8

    Подразбиране Re: конци

    Цитат Първоначално написано от Anonymous
    Колкото до българските конци със сигурност има каталог с номерата на Казанлък. Ако някой се интересува ще проверя и ще пиша как да си го закупи.
    Такъв каталог наистина има, но няма сравнителна таблица между български и друг вид конци. А в Казанлък "България" произвеждат ДМС.

  9. #9

    Подразбиране Re: конци

    Цитат Първоначално написано от Nana
    А в Казанлък "България" произвеждат ДМС.
    Наистина ли, аз мислех че са само вносни. Я как бих се организирала за една екскурзия до там ако е така, със сигурност няма да са 70-85 стотинки

  10. #10

    Подразбиране

    Renny, наистина ли искаш да бродираш с DMC, произведено в България?!

  11. #11

    Подразбиране

    Renny,
    Произвеждат ДМС само за външен пазар, не продават. Българските в магазина на фабриката са 16 ст. за чиле. :wink:

  12. #12

    Подразбиране

    werty - не съм голям оптимист но все пак ще ми е интересно да видя що е това ДМС и да пробвам. Шанса да е "побългарено" винаги го има, но ето Nana казва че произвеждат само за външен пазар. Ако е така, "външния пазар" не би допуснал да внася "псевдо-ДМС"

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nana
    Renny,
    Произвеждат ДМС само за външен пазар, не продават.
    Жалко.
    Аз не шия с български с изключение на бялото.

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря Ви ,
    явно купуването на каталог на ДМС е неизбежно , но пък ползотворна , ако си оправдае цената в гоблени.А колко приблизително струва каталога на ДМС вътре има ли сравнение с Анхор? :?

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Около 20 лева струва и няма сравнителна таблица.
    Таблица от нета можеш да си намериш лесно.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •