Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 31
  1. #16

    Подразбиране

    Impuls,
    Преди три месеца ми го купиха във Варна - 30лв. изглежда така:
    http://www.thestitchery.com/Itemdy00...itemadded=true
    няма сравнителна таблица.
    Тук автоматично ти конвертира номерата, които са ти необходими от ДМС в Анхор или обратно, както и др.
    http://www.cyberstitchers.com/Stitch...rsionChart.asp

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране

    http://gobleniniki.hit.bg/tab.html Тук също има сравнитела таблица за DMC, ANHOR и MADEIRA. Дано да свърши работа :wink:

  4. #19

    Подразбиране

    И аз не знаех, че в Казанлък се прави ДМС. Най-добрият приятел на мъжа ми беше изпълнителен директор на фабриката преди няколко години и още има стабилни връзки. Благодарение на него имах възможност да разгледам завод "България" мисля че така се казваше . Веднага ще му се обадя и ще пиша каквото науча. От него знам, че за производството на българско мулине използват висококачествен египетски памук, но сигурно при обработката има тънкости,които още не са овладели,тъй като има още какво да се желае от бълг.мулине.

  5. #20

    Подразбиране

    Смятате ли, че ДМС конците по нашия пазар са оригинални :? Станах близка с една от собственичките на най-големия магазин за конци в Русе, та тя ми сподели, че всичко е Турско. Важното е друго - този там завод има лиценз за производството на тези конци и това не е малко, защото гарантира определено качество. ДМС произвежда много конци с различен процент на мерсилизация / мисля че така се казваше/ като те са с различно предназначение, цена и др.

  6. #21

    Подразбиране

    Аз също купувам само ДМЦ, но на самите мулинета пише, че са произведени във Франция, не ми се вярва ако е менте да пишат това. Но пък кой знае?

  7. #22

    Подразбиране

    Няма начин ако са турски ще пише че са произведени в Турция с пълномощията ба еди коя си фирна и т.н.

  8. #23

    Подразбиране

    От опита ми с турски доставчици: могат и правят какъвто си етикет си поръчаш... Каквото им кажеш - това печатат по етикетите...

  9. #24

    Подразбиране

    В Казанлък наистина правят ДМС, но само по 5 до 10 кг и не се продава на вътрешния пазар. За качеството никой нищо не казва. Дадох списък с конци за един гоблен. Като ги пробвам ще споделя.

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от werty
    От опита ми с турски доставчици: могат и правят какъвто си етикет си поръчаш... Каквото им кажеш - това печатат по етикетите...
    После не ги ли шамари някой дето правят ментаци и пишат какво ли не :?

  11. #26

    Подразбиране

    Изтрий!

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jovany
    Цитат Първоначално написано от werty
    От опита ми с турски доставчици: могат и правят какъвто си етикет си поръчаш... Каквото им кажеш - това печатат по етикетите...
    После не ги ли шамари някой дето правят ментаци и пишат какво ли не :?
    Не точно, Jovany... Ще нашамарят този, който е поръчал етикета, ако го хванат... В случая - ако ДМЦ се произвежда в Турция по поръчка на ДМЦ, а на етикета пише Франция, ДМЦ дали ще бъдат глобени, ако български инспектор установи, че не е произведено във Франция :?

  13. #28

    Подразбиране

    werty,
    Не те разбирам. Ако ДМС поръча изработката на конци в Турция или България и ги пусне на пазара като " произведено във Франция" нарушава правилата или конците ще бъдат с по ниско качество? :?

  14. #29

    Подразбиране

    Не знам за качеството... Не знам къде ДМЦ си произвеждат конците... Но не вярвам, че ще си позволят да нарушават закони..
    Само дадох пример на Jovany колко е трудно да се 'ошамари' когото и да е. За примера използвах горните постове.
    Извинявам се, ако съм била разбрана погрешно.
    Във всички случаи обаче на етикетите трябва да има указана страната, в която е станало производството. И тя трябва да е истинската. Иначе потребителят бива заблуждаван.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Тъй или иначе, май става "Гаранция - Франция"

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •