Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Показване на 1 до 15 от 129

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
    Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.

  2. #2

    Подразбиране

    Тъй като аз шия с кръстчета предпочитам Аида-та - 16 или 18. Досега съм шила на бяла и екрю. Много се радвам, че в онлайн магазина се предлагат вече и цветни платна Аида, защото по магазините е трудно да уцелиш в момента цвета който търсиш.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз шия на най-разпространената разграфена панама. Свикнала съм с нея .Имам гоблени и на неразграфена, но ми е по-трудно. Имам гоблен за черна панама, но още се двоумя дали да го започвам. Моя приятелка уши няколко на черна панама и каза ,че е доста трудно. Вярно ли е и има ли някакъв трик за шиене на черна панама

  4. #4

    Подразбиране

    Гласувах за кремава разграфена панама,по простата причина че не съм шила на друга!
    Красотата ще спаси света!

  5. #5

    Подразбиране

    Кремава разграфена - бодовете се броят лесно, не уморява очите, пък и предпочитам гоблени с фон, така че разграфеното не ми пречи

  6. #6

    Подразбиране

    Momi4eta bihte li mi pomognali Iskam da si pora4am 4erna panama ot internet, poneje niama magazin tuk ot kadeto da si kupia nito panama, nito konzi No ne znam kakav kaunt da izbera. 6ila sam na razgrafena BG panama,na nerazgrafena BG panama, 6ila sam i modeli na Lanarte. Iskam da znam koi kaunt se doblijava do na6ata BG panama

  7. #7

    Подразбиране

    Мили момичета, най сетне и намен се удаде случай да шия на неразграфена панама.Определено се шие по трудно.В смисъл че когато панамата е разграфена аз почти не броях квадратчетата.А сега броя всяка дупчица.Но какво да се прави.Ще шием няма как.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Мили момичета, най сетне и намен се удаде случай да шия на неразграфена панама.Определено се шие по трудно.В смисъл че когато панамата е разграфена аз почти не броях квадратчетата.А сега броя всяка дупчица.Но какво да се прави.Ще шием няма как.
    Защо не си я разграфиш сама за да ти е по лесно?Вземи много тънък конец бял или друг, изброй си 20 х 20 дупчици, прекарай си конеца и като свършиш го издърпай. Имам една приятелка с много дълга коса, тя пробва с косми.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vqla Виж мнение
    Защо не си я разграфиш сама за да ти е по лесно?Вземи много тънък конец бял или друг, изброй си 20 х 20 дупчици, прекарай си конеца и като свършиш го издърпай. Имам една приятелка с много дълга коса, тя пробва с косми.
    Vqla, благодаря за съвета опитах се с молив да разчертавам и то на изкуствена светлина снощи , но много бавно става а исках да го започна и се отказах

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Vqla, благодаря за съвета опитах се с молив да разчертавам и то на изкуствена светлина снощи , но много бавно става а исках да го започна и се отказах
    Абазова, трудно е на неразграфена панама само отначало като почнеш, след това вече не е чак толкова трудно. Лично аз предпочитам да шия на неразграфена, според мен изглежда много по-красив гоблена...наистина трябва малко повече търпение, но пък резултатът си заслужава

  11. #11

    Подразбиране

    Ама тия анкети трябва да имат по повече от един отговор! Аз обичам да шия на няколко вида панами, в зависимост от гоблена. Ако е плътна бродерията, разбира се, на разграфена /екрю/. Ако е без фон, бяла или цветна, в зависимост от гоблена. Някои модели стават по-красиви на панама с ламе, някои - на по-ситна, някои на по-едра, мисля, че ако е добро качеството на панамата, на всички видове се шие лесно и приятно.

    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  12. #12

    Подразбиране

    Гласувах,за разграфена панама.Преди време шиех само с такава.
    На неразграфена бяла-българска съм шила само ,,Молитва за дома''.Вчера я завърших.
    А сега имам един въпрос.Харесах си един гоблен(представлява конска глава) от списанието Рисунки с игла.Конците ги набавих.Схемата е 1:4.Та да питам дали може да се изработи на тази българската бяла панама,защото е по едра ,а съм много зле с очите.Направих проба на разграфена кръстат бод,през дупчица,но много прозира.Много ви моля,дайте ми съвет,като се има предвид състоянието на зрението ми.

  13. #13

    Wink

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
    Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.
    Аз съм шила до сега само Вилерови гоблени , и предпочитам 1:4 бод. Така се подчертават по-добре детайли.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •