Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Показване на 1 до 15 от 129

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране



    От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение


    От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.
    Цитирам мнението на НИА просто за да не се повтаряме... Като ще допълня, че с гобленов бод или по-точно 1:1 шия и на Аида 14, но с три нишки. И върху трите размера съм шила 1:1, кръстчета (които на Аида 18 почти не се личат като кръстчета), контурен бод (бод зад игла) и френски възел. За цвета посочих кремава, защото бялата ми се струва много искряща, докато шия. Но ако го изисква гобленът...

    За ламето в панамата: виждала съм окомплектовки на Ланарте с такава панама, като вътре имаше и конци ламе. Една жена с венецианска маска...Видях и крайния резултат и той беше страхотен!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •