Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 129

Hybrid View

  1. #1

    Wink

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
    Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.
    Аз съм шила до сега само Вилерови гоблени , и предпочитам 1:4 бод. Така се подчертават по-добре детайли.

  2. #2

    Подразбиране

    здравейте, аз дадох своя глас за "кремава - разграфена панама" За Аида само съм чувала. Шия от няколко години и в интерес на истина ми е интересно.мисля да се престраша и да я пробвам
    Цветната много ми харесва, но не съм шила никога на нея

  3. #3

    Подразбиране

    Нямам предпочитания.

  4. #4

    Подразбиране панама с ламе

    Не знам дали успях да прикача снимка с чантата направена от панама с ламе, на която съм нашила едно цвете с гобленовия бод!!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nadejdabr Виж мнение
    Не знам дали успях да прикача снимка с чантата направена от панама с ламе, на която съм нашила едно цвете с гобленовия бод!!!!
    Чудесна е.

  6. #6

    Подразбиране

    Гласувах за бяла разграфена, шила съм и на неразграфена, като сама съм си фиксирала квадратчетата на ръка с цв.конец.Ред ми е да пробвам и цветна панама.

  7. #7

    Подразбиране

    Гласувам зая бяла неразграфена,защото се шие лесно и става мнго красиво.това е мое мнение...

  8. #8

    Подразбиране

    zdraveite!A az shih na 4erna panama roza i stana strahotna.Opitaite!ste vi haresa.

  9. #9

    Подразбиране

    Започнах с българска неразграфена, на която си разчертавах с молив квадратчетата с гобленов бодове.

    Напоследък бродирам изцяло с кръстат бод на Аида 16, бяла, неразграфена.
    Престанах да разграфявам кръстчетата и само маркирам границите отстрани на панамата Понякога и без това минавам, ако е малък модела.

    Имам опит и с цветните – зелена и бяла за кръстат бод. Нямам представа какви са. Останали са от младежките години на майка ми. Много са мекички, не знам дали от времето или са прани .

    Голямо удоволствие е да се бродира на ленена панама, но е малко ситничка за кръстчета. Само веднъж съм бродирала на нея четири Permin-чета. То и нямам повече възможност, защото и тя беше като цветните, а и съвсем малко парченце, което използвах максимално .

    Предпочитанията са в зависимост от това, какво ще бродирам.
    Засега залагам на Аида 16, защото ми е най-удобна за кръстчетата .
    "И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

  10. #10

    Подразбиране

    аз гласувах за бяла неразграфена, защото мога да пропусна фона, а липсата на квадратчетата не ми пречи.
    шила съм и на Аида и на корабно платно (едно от гобленчетата на Дименшънс).
    истината е, че много искам да пробвам на цветна панама, но имам купени и приготвени 16-17 гоблена и ако кажа на любимия образ, че ще си купя цветна панама и ще започна друг гоблен, май ще трябва да го шия на площада ( и да живея там)

    момичета, а виждали ли сте панама на ленти с ширина 10 и 40 см?
    10 см е подходящо за картичките, а 40 за възглавничките и каретата на пермин например



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  11. #11

    Подразбиране

    момичета!аз съм пълен лаик!шила съм само на стандартната панама.бих искала да пробвам и на черна.има ли значение на каква тема ще е гоблена кои стават най-добре моля обяснете

  12. #12

    Подразбиране

    До сега съм шила само на обикновената разграфена българска панама и на ленена панама с гобленов бод. Бях много скептично настроена към кръстчетата и високия вилеров бод 1:2. Като уших един гоблен с него обаче си промених мнението. Шие се по-бързо и почти няма разлика с другия. Панамата още не съм сменяла, но би ми харесало. Тук във форума научих че има толкова много видове панами. Значи най-предпочитана изглежда е Аида 16... Но за кръстчета ли или за друг бод?

  13. #13

    Подразбиране

    Може би съм много старомодна ,но на мен не ми харесва високия вилеров бод.Виждала съм други неща шити с такъв бод от по-далечно време и по тази причина не мога да го свържа с гоблен. Но всеки е в правото си да шие както реши. Истината е , че става по-бързо.

  14. #14

    Подразбиране

    До сега съм шила само на разграфена панама но от както открих този форум разбрах че има голяма разнообразие както на панама така и на гоблени По повод на панамата с ламе аз попаднах на тази красота някъде из форума и просто се влюбих в този гоблен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Гласувах за разграфена кремава панама, защото на нев се шие най-добре и най-лесно.

Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •