Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 129
  1. #76

    Подразбиране

    Аз гласувах за разграфена панама,но искам да ви кажа че я предпочитам само за по-сложните гоблени.Иначе съм бродирала на какво ли не.Като почнем от лен и свърша със юта.За сега не съм пробвала само черна панама,но я имам закупена.Най ми харесва обаче да работя на аида 14 като големина,а за цвят много ми харесват боядисаните панами,ама не тези дето са еднакъв цвят, тези дето са като размазани,я кликнете тук че да ви стане ясно http://www.sewandso.co.uk/ran2457-0.html
    Забравих да добавя че използвам и различни видове бодове за бродиране.

  2. #77

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Аз гласувах за разграфена панама,но искам да ви кажа че я предпочитам само за по-сложните гоблени.Иначе съм бродирала на какво ли не.Като почнем от лен и свърша със юта.За сега не съм пробвала само черна панама,но я имам закупена.Най ми харесва обаче да работя на аида 14 като големина,а за цвят много ми харесват боядисаните панами,ама не тези дето са еднакъв цвят, тези дето са като размазани,я кликнете тук че да ви стане ясно http://www.sewandso.co.uk/ran2457-0.html
    Забравих да добавя че използвам и различни видове бодове за бродиране.
    mareha.би ли пояснила Арабското момиче на коя бежава панама да ушия

  3. #78

    Подразбиране

    Ами ти зависи с колко голям искаш да ти стане гоблена.Колкото е по-ситна панамата тлкова по-малък става гоблена.Аз лично бих го ушила на аида 11 с кръстат бод.Ако решиш така да го шиеш пробва да видиш дали с една или две нишки трябва да го шиеш.Панамата според мен нетрябва да е много тъмн,защото ще затъмни много гоблена.Аз бих използвала ето този цвят,който е по-скоро кремаво отколкото бежово,но в карайна сметка ти си ориценяваш.Успех!!!
    P.S.И после да показваш
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #79

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Ами ти зависи с колко голям искаш да ти стане гоблена.Колкото е по-ситна панамата тлкова по-малък става гоблена.Аз лично бих го ушила на аида 11 с кръстат бод.Ако решиш така да го шиеш пробва да видиш дали с една или две нишки трябва да го шиеш.Панамата според мен нетрябва да е много тъмн,защото ще затъмни много гоблена.Аз бих използвала ето този цвят,който е по-скоро кремаво отколкото бежово,но в карайна сметка ти си ориценяваш.Успех!!!
    P.S.И после да показваш
    Благодаря за съвета.Досега съм шила само на разграфена панама,само две гобленчета съм шила на бяла панама и си нямам на идея коя Аида е едра и коя дребна.Mareha били ме осветлила малко

  5. #80

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Благодаря за съвета.Досега съм шила само на разграфена панама,само две гобленчета съм шила на бяла панама и си нямам на идея коя Аида е едра и коя дребна.Mareha били ме осветлила малко
    Ето тук http://www.goblenite.org/showthread....190#post227190 публикувах всичко което може да ти е от помощ

  6. #81

    Подразбиране

    Аз също съм гласувала за кремава разграфена,защото на друга не съм шила,но искам да се науча на бяла неразграфена,но мисля че ще ми е мн.трудно.

  7. #82

    Подразбиране

    И аз съм шила само на разграфена.Имам усещането, че ако почна на друга ще ми е много трудно да свикна.

  8. #83

    Подразбиране

    Лелеееее-ужасТ!
    Чак се засрамих и почувствах толкова бос.
    Идея си нямах ,че има толкова много видове панама....че и номера даже
    Вия си на разграфена-един път беше бяла -всичките други са си кремави,но мисля,че ако взема някаква друга доста ще се объркам.
    Жената вчера ми каза да съм престанел с тия чаршафи-нямало било стени за тях

  9. #84

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    Лелеееее-ужасТ!
    Чак се засрамих и почувствах толкова бос.
    Идея си нямах ,че има толкова много видове панама....че и номера даже
    Вия си на разграфена-един път беше бяла -всичките други са си кремави,но мисля,че ако взема някаква друга доста ще се объркам.
    Жената вчера ми каза да съм престанел с тия чаршафи-нямало било стени за тях
    iv4omad успокой женати,като и кажеш че ще си купите по-голяма къща ,така поне ще имая известно време мир и ще можеш да си шиеш на воля

  10. #85

    Подразбиране

    При нас в Смолян можеш да откриеш само готови комплектовки на български фирми, така че шиех само на българска панама, но откакто открих форума и видях какво разнообразие от панами, бодове и чудесии има вече предпочитам неразграфените панами Аида. Досега съм шила само на Аида14, но ще пробвам и по-ситните.
    Моето мнение е, че за разлика от българската панама на тази се шие много по-лесно и не се уморяват толкова очите.
    Колкото до разграфяването - винаги можеш да си го направиш сам с вълшебните моливчета, пък и не е необходимо да шиеш фон. Особено пък на меланшираните и тези с ламе гоблените стават направо върха. Винаги когато съм в София посещавам магазина на Стефан Стамболов.

  11. #86

    Подразбиране

    Шия на неразграфена Аида 14 и 16 каунт, досега съм шила само на Zweigart и много ми харесва, защото е твърда и не се налага да се опъва с гергеф. Искам да опитам и по-ситните, но няма да е скоро.

    Раграфявам с тропоска от полиестерни машинни конци, страх ме е, че вълшебните маркери може да не се изперат.

  12. #87

    Подразбиране

    Az ispolzvam herazgrafena panama (kanva) na dmc, mnogo e sitna no goblena stava po hubav i po sgasten. 6ie se trudno oba4e e po hubavo ot originalnite panami. tozi goblen go 6ih taka snimkata ne e mnogo qsna no goblena siqe

  13. #88

    Подразбиране

    Моля,някой да ми кайе какво значи Аида 55.Какво е 55.Не съм ползвала такава, А САМО ОБИКНОВЕНА

  14. #89

    Подразбиране

    Аз също гласувах за кремава разграфена панама, защото най - често шия с такава, шила съм и на цветна българска неразграфена. Но сега имам желание да се науча да шия на Аида.

  15. #90

    Wink

    Реклама:
    аз съм шила най-често на кремавата, разграфена панама, защото си мислех, че тя е единствената на света. с този прекрасен форум, който според моя мъж е, така да се каже хъм......, открих много красиви неща и възможности, но въпреки всичко, шила съм и на по-ситна, аида незнак каква, и при все това, си я разграфявам, като си очертавам чертички със друг цвят конец. така ми е по-лесно и така съм свикнала. като се прибера вечерта в къщи, ако мога да изгазя големите ни преспи, ще снимам моделчето, което шия благодарение на форума и ще ви покажа какво имам предвид. не съм пробвала други видове панами и съответно начини на шиене - това френски възел, кръстат бод или другите видове бодове, на които сигурно дори не знам имената.

Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •