Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 1 от 9 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 129
  1. #1

    Подразбиране На каква панама предпочитате да бродирате?

    Здравейте, във връзка с малкото проучване, което правим,
    бихте ли споделили на каква панама ви е най-приятно да шиете?

  2. #2

    Подразбиране



    От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    NIA, много ти благодаря за споделеното мнение

  4. #4

    Подразбиране

    Аз гласувах за кремава разграфена панама по простата причина ,че досега само на нея съм шила.С изключение на две оригинални комплектовки на Ланарте, панамите на които са съвсем друг вид и на които се шие по-трудно отколкото на обикновената гобленова панама.По тази причина искам да си направя сама комплектовка/по схема на Ланарте с кръстат бод/, за да избегна шиенето на тяхната панама със ситните дупчици.Но не знам на каква панама/неразграфена заради фона/ да се спра.Ако може някой да ме посъветва Предварително благодаря

  5. #5

    Подразбиране

    Az dosega raboteh na kremava Aida 16. No otkakto namerih foruma sis goblenite bez

    fon koito sa , si kupih nerazgrafena panama - ewenveave krem, byala i jılta . Sega v momenta sım

    na kremava ewenweave

  6. #6

    Подразбиране панама

    Цитат Първоначално написано от NIA


    От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.
    NIA,
    шила ли си на неразграфена с ламе. Отскоро се запалих по гобленарството и вече имам доста схеми от нета.Виждах неразграфена кремава панама с ламе в магазините и много искам да ушия нещо на такава, защото само като плат ми хареса, но не знам ако ушия гоблен на нея дали ще се получи добре. Страхувам се да не стане много "Кичозно".
    Ако някой има мнение по въпроса нека пише.

  7. #7

    Подразбиране

    rujanka преди известно време видях ушит гоблен на панама с ламе изглеждаше много добре.Мисля че беше момиче на плажа не си спомням точно коя съфорумка го уши,но ако разгледаш по подробно форумите може и да го видиш.

  8. #8

    Подразбиране отговор

    Аз гласувах за бяла панама като имам в предвид Аида 18.Но най-много ми харесва да шия на evenwave,като сега изобщо не ми се поглеждат нашите bg-панами и гобленовия бод.А пък и в качеството на Аида изобщо човек не може да се съмнява. Просто е удоволствие да бродираш всеки бод на нея.

  9. #9

    Подразбиране

    Аз гласувах за бялата неразграфена.Харесва ми а и в най-добрия случай се свива след пране ,по-твърда е и просто ми харесва

  10. #10

    Подразбиране

    Няма да повтарям наNIA думите,имам чувството че съм го писала аз.
    За цветовете също :wink:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  11. #11

    Подразбиране

    Всъщност имаш право :wink: хммммммммммммм.... :? :? :?

  12. #12

    Подразбиране гласувах

    Гласувах за кремава разграфена панама,но честно казано много ми харесват цветни панами.
    katya ivanova

  13. #13

    Подразбиране

    Посъветвайте ме на каква панама да ушия арабското момиче?

  14. #14

    Подразбиране

    Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
    Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Тъй като аз шия с кръстчета предпочитам Аида-та - 16 или 18. Досега съм шила на бяла и екрю. Много се радвам, че в онлайн магазина се предлагат вече и цветни платна Аида, защото по магазините е трудно да уцелиш в момента цвета който търсиш.

Страница 1 от 9 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •