Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 129
  1. #16

    Подразбиране

    здравейте, аз дадох своя глас за "кремава - разграфена панама" За Аида само съм чувала. Шия от няколко години и в интерес на истина ми е интересно.мисля да се престраша и да я пробвам
    Цветната много ми харесва, но не съм шила никога на нея

  2. #17

    Подразбиране

    Нямам предпочитания.

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rujanka Виж мнение
    NIA,
    шила ли си на неразграфена с ламе. Отскоро се запалих по гобленарството и вече имам доста схеми от нета.Виждах неразграфена кремава панама с ламе в магазините и много искам да ушия нещо на такава, защото само като плат ми хареса, но не знам ако ушия гоблен на нея дали ще се получи добре. Страхувам се да не стане много "Кичозно".
    Ако някой има мнение по въпроса нека пише.
    Rujanka, аз ползвах панама но едра, с ламе. Всъщност не съм шила гоблен на нея, но направих една чанта и взех от един гоблен модела за цвете, което поших на чантата и според мен стана страхотно. Сега за гоблен, не съм специалист както участничките във форума тук, но смятам че би станало добре ако са цветя само. Ако искаш мога да снимам чантата и да пратя снимка да видиш как е излязло!!!

  4. #19

    Подразбиране

    момичета, къде у нас продават панама с ламе??? Видях ушит гоблен в кафява гама и много ми хареса. Ще се радвам ако някой ми даде отговор.
    ..::Gobelin World::..

  5. #20

    Подразбиране

    Аз съм си купувала такава от магазина на Стефан Стамбоов, наистина много добре изглеждат нещата ушити на нея, но беше скъпичка...

  6. #21

    Подразбиране панама с ламе

    Не знам дали успях да прикача снимка с чантата направена от панама с ламе, на която съм нашила едно цвете с гобленовия бод!!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #22

    Подразбиране

    Гласувах за бяла разграфена, шила съм и на неразграфена, като сама съм си фиксирала квадратчетата на ръка с цв.конец.Ред ми е да пробвам и цветна панама.

  8. #23

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nadejdabr Виж мнение
    Не знам дали успях да прикача снимка с чантата направена от панама с ламе, на която съм нашила едно цвете с гобленовия бод!!!!
    Чудесна е.

  9. #24

    Подразбиране

    Гласувам зая бяла неразграфена,защото се шие лесно и става мнго красиво.това е мое мнение...

  10. #25

    Подразбиране

    zdraveite!A az shih na 4erna panama roza i stana strahotna.Opitaite!ste vi haresa.

  11. #26

    Подразбиране

    Започнах с българска неразграфена, на която си разчертавах с молив квадратчетата с гобленов бодове.

    Напоследък бродирам изцяло с кръстат бод на Аида 16, бяла, неразграфена.
    Престанах да разграфявам кръстчетата и само маркирам границите отстрани на панамата Понякога и без това минавам, ако е малък модела.

    Имам опит и с цветните – зелена и бяла за кръстат бод. Нямам представа какви са. Останали са от младежките години на майка ми. Много са мекички, не знам дали от времето или са прани .

    Голямо удоволствие е да се бродира на ленена панама, но е малко ситничка за кръстчета. Само веднъж съм бродирала на нея четири Permin-чета. То и нямам повече възможност, защото и тя беше като цветните, а и съвсем малко парченце, което използвах максимално .

    Предпочитанията са в зависимост от това, какво ще бродирам.
    Засега залагам на Аида 16, защото ми е най-удобна за кръстчетата .
    "И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

  12. #27

    Подразбиране

    аз гласувах за бяла неразграфена, защото мога да пропусна фона, а липсата на квадратчетата не ми пречи.
    шила съм и на Аида и на корабно платно (едно от гобленчетата на Дименшънс).
    истината е, че много искам да пробвам на цветна панама, но имам купени и приготвени 16-17 гоблена и ако кажа на любимия образ, че ще си купя цветна панама и ще започна друг гоблен, май ще трябва да го шия на площада ( и да живея там)

    момичета, а виждали ли сте панама на ленти с ширина 10 и 40 см?
    10 см е подходящо за картичките, а 40 за възглавничките и каретата на пермин например



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  13. #28

    Подразбиране

    Аз шия на най-разпространената разграфена панама. Свикнала съм с нея .Имам гоблени и на неразграфена, но ми е по-трудно. Имам гоблен за черна панама, но още се двоумя дали да го започвам. Моя приятелка уши няколко на черна панама и каза ,че е доста трудно. Вярно ли е и има ли някакъв трик за шиене на черна панама

  14. #29

    Подразбиране

    момичета!аз съм пълен лаик!шила съм само на стандартната панама.бих искала да пробвам и на черна.има ли значение на каква тема ще е гоблена кои стават най-добре моля обяснете

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    До сега съм шила само на обикновената разграфена българска панама и на ленена панама с гобленов бод. Бях много скептично настроена към кръстчетата и високия вилеров бод 1:2. Като уших един гоблен с него обаче си промених мнението. Шие се по-бързо и почти няма разлика с другия. Панамата още не съм сменяла, но би ми харесало. Тук във форума научих че има толкова много видове панами. Значи най-предпочитана изглежда е Аида 16... Но за кръстчета ли или за друг бод?

Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •