Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 129
  1. #31

    Подразбиране

    Може би съм много старомодна ,но на мен не ми харесва високия вилеров бод.Виждала съм други неща шити с такъв бод от по-далечно време и по тази причина не мога да го свържа с гоблен. Но всеки е в правото си да шие както реши. Истината е , че става по-бързо.

  2. #32

    Подразбиране

    До сега съм шила само на разграфена панама но от както открих този форум разбрах че има голяма разнообразие както на панама така и на гоблени По повод на панамата с ламе аз попаднах на тази красота някъде из форума и просто се влюбих в този гоблен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #33

    Подразбиране

    Гласувах за разграфена кремава панама, защото на нев се шие най-добре и най-лесно.

  4. #34

    Wink

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
    Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.
    Аз съм шила до сега само Вилерови гоблени , и предпочитам 1:4 бод. Така се подчертават по-добре детайли.

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от keissi Виж мнение
    момичета, къде у нас продават панама с ламе??? Видях ушит гоблен в кафява гама и много ми хареса. Ще се радвам ако някой ми даде отговор.
    На бул"Христо Ботев"(София) има много магазини за гоблени и в повечето от тях има панами с ламе:

  6. #36

    Подразбиране

    На всякаква по принцип, но най-често съм на бяла неразграфена.

  7. #37

    Подразбиране

    Гласувах за кремава разграфена панама,по простата причина че не съм шила на друга!
    Красотата ще спаси света!

  8. #38

    Подразбиране

    Кремава разграфена - бодовете се броят лесно, не уморява очите, пък и предпочитам гоблени с фон, така че разграфеното не ми пречи

  9. #39

    Подразбиране

    Momi4eta bihte li mi pomognali Iskam da si pora4am 4erna panama ot internet, poneje niama magazin tuk ot kadeto da si kupia nito panama, nito konzi No ne znam kakav kaunt da izbera. 6ila sam na razgrafena BG panama,na nerazgrafena BG panama, 6ila sam i modeli na Lanarte. Iskam da znam koi kaunt se doblijava do na6ata BG panama

  10. #40

    Подразбиране

    Мили момичета, най сетне и намен се удаде случай да шия на неразграфена панама.Определено се шие по трудно.В смисъл че когато панамата е разграфена аз почти не броях квадратчетата.А сега броя всяка дупчица.Но какво да се прави.Ще шием няма как.

  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Мили момичета, най сетне и намен се удаде случай да шия на неразграфена панама.Определено се шие по трудно.В смисъл че когато панамата е разграфена аз почти не броях квадратчетата.А сега броя всяка дупчица.Но какво да се прави.Ще шием няма как.
    Защо не си я разграфиш сама за да ти е по лесно?Вземи много тънък конец бял или друг, изброй си 20 х 20 дупчици, прекарай си конеца и като свършиш го издърпай. Имам една приятелка с много дълга коса, тя пробва с косми.

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vqla Виж мнение
    Защо не си я разграфиш сама за да ти е по лесно?Вземи много тънък конец бял или друг, изброй си 20 х 20 дупчици, прекарай си конеца и като свършиш го издърпай. Имам една приятелка с много дълга коса, тя пробва с косми.
    Vqla, благодаря за съвета опитах се с молив да разчертавам и то на изкуствена светлина снощи , но много бавно става а исках да го започна и се отказах

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Vqla, благодаря за съвета опитах се с молив да разчертавам и то на изкуствена светлина снощи , но много бавно става а исках да го започна и се отказах
    Абазова, трудно е на неразграфена панама само отначало като почнеш, след това вече не е чак толкова трудно. Лично аз предпочитам да шия на неразграфена, според мен изглежда много по-красив гоблена...наистина трябва малко повече търпение, но пък резултатът си заслужава

  14. #44

    Подразбиране

    Гласувах за кремава разграфена,защото съм шила само на такава.Но все пак както се казва не е късно да опиташ нещо ново

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    До сега съм шила само на кремава разграфена панама,но никога не съм се


    ръководила от жълтия контур.Просто се ориентирам от вече ушитото.


Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •