Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 129
  1. #46

    Подразбиране

    Аз съм начинаеща сега ще започвам да шия понеже нямам опит
    се притеснявам да шия на не разграфена в случай че объркам някой
    бод ще се получи някое модернистично подобие на пеизаж

  2. #47

    Подразбиране

    Зависи от това какъв е модела- ако е изцяло изпълнен , може и на раграфена.Ако модела изисква неразграфена панама, за да си по- спокойна при бродирането и да ти е по-лесно може да си я разграфиш сама с някакъв светъл конец (като тропоска) и след като го свършиш да го махнеш.Успех в начинанието!

  3. #48

    Подразбиране

    Гласувах за бяла, неразграфена. Свиква се и наистина се спестява шиенето на фона.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #49

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение


    От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.
    Цитирам мнението на НИА просто за да не се повтаряме... Като ще допълня, че с гобленов бод или по-точно 1:1 шия и на Аида 14, но с три нишки. И върху трите размера съм шила 1:1, кръстчета (които на Аида 18 почти не се личат като кръстчета), контурен бод (бод зад игла) и френски възел. За цвета посочих кремава, защото бялата ми се струва много искряща, докато шия. Но ако го изисква гобленът...

    За ламето в панамата: виждала съм окомплектовки на Ланарте с такава панама, като вътре имаше и конци ламе. Една жена с венецианска маска...Видях и крайния резултат и той беше страхотен!

  5. #50

    Подразбиране

    katrin004 Мили момичета,гласувах Друга защото страшно ми харесват цветните панами а мраморните са върхът.Вярно е че не всеки гоблен е подходящ за цветна панама,но за това пък можем да избираме.galia69 и аз се влюбих в панамата с ламе.Сега знам на каква панама ще изработя следващия си гоблен.Привет от katrin004_нова.

  6. #51

    Подразбиране

    Здравейте, досега винаги съм шила на бяла разрафена.Голям кошмар е с фона.Ще трябва да пробвам и с неразграфената, но малко ме е страх да не сбъркам.

  7. #52

    Подразбиране

    Виа, благодаря за полезните съвети.Сега дошивам "свети Иван Рилски" и ще опитам следващия гоблен по твоя начин.Фонът наистина е голяма врътня.

  8. #53

    Подразбиране

    Аз отдавам предпочитанията си на обикновената разграфена българска панама - лесно ми е, не броя като обезумяла, и не се страхувам, че ще сбъркам. Но това е само за напълно запълнени полета. Ако искам нещо различно предпочитам цветните Аиди, а най-голям фен съм на тези с ламе. Стават прекрасни неща на тях.- сега шия един гоблен на Вервако на такава и става страхотно. А за разграфяването може да се реши проблема много лесно - продават специални маркери в гобленарските магазини - чертаеш си, рисуваш си, шиеш си, после переш и ... няма и следа, докато от моливите рискуваш да ти остане чертичка тук таме.

  9. #54

    Подразбиране

    Гласувах за кремава разграфена- защото лесно се шие на нея, лесно се броят бодовете. На нея ми е най-лесно.

  10. #55

    Подразбиране

    За гоблен - разбира се разграфена.
    За малки модели,на които съм поклоница,купувам бяла неразграфена.Кремова не ми допада - няма добро излъчване на цветове.
    Същото хареса ми да правя малки миниатюри пейзажи или нестандартни миниатюри на размита /оцветена/ DMC панама.
    Не гласувах,защото няма повече от един глас.

  11. #56

    Подразбиране

    Аз гласувах за кремавата разграфена панама, защата лесно се шие и бързо мамирам грешката. Много ми харесват тонираните панами и панамите с ламе и може би ще пробвам и тях.

  12. #57

    Подразбиране помощ

    Става дума за гоблена -momi4eto s коня -на Ланарте.Сама си правя комплекта,набавих конците....каква панама и в какъв размер е подходяща?
    И с риск да съм нахална....кой бод е най-подходящ?

  13. #58

    Подразбиране

    Аз шия на кремава разграфена панама, но ме учудва разнобразието и на други цветове панами.Там от където си набавям конци нияма такъв избор.

  14. #59

    Подразбиране

    Гласувах с други, защото като цяло вече предпочитам неразграфената панама, но не само бяла, а всякакви цветове, кремава, черна и т.н. Спестява шиенето на фон, което за мен е досадно и еднообразно.

  15. #60

    Подразбиране аз предпочитам...

    Реклама:
    Аз предпочитам разграфената, защото на нея се шие по-лесно,но Арабското момиче
    го уших на мраморна (щампована ?) на ДМС и стана много добре. Стигнах до извода,
    че не е важно времето за ушиването на един гоблен,а крайният резултат.

Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •