Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 129
  1. #61

    Подразбиране

    Аз шия и на разграфена и на едра неразграфена.,като първият гоблен на неразграфена беше на Дименшън "Зимна вечер" №3899 - на тъмно синя панама.Стана страхотен!

  2. #62

    Подразбиране

    Аз използвам бяла, разграфена защото имам такава отпреди и то доста. Но тонираната и тази с ламето ми харесват много и се надявам скоро дамога да си купя и да си ушия едно гобленче на някоя от тях!

  3. #63

    Подразбиране

    Демми,миналата година ших една малка Мадона с дете и много добре се получи/комплектовката беше на панама с ламе и с конци Анхор

  4. #64

    Подразбиране

    Момичета помогнете, до сега съм шила само на българска разграфена панама, но искам да опитам кръстчета, смятам да ушия за подарък за едно бебче Paul на Vervaco, но се чудя как ще изглежда по-добре - на Аида 14 или на 16, виждам в мненията, че за кръстчета предпочитате 16, но на оригиналната схема пише 14.

  5. #65

    Подразбиране

    Не се притеснявай и си ший на 14. По принцип този каунт (14-ти) си е почти: само за кръстчета

  6. #66

    Подразбиране

    Нелита,ший си на 14 ако искаш да е с кръстчета.Добре става и на 16, но е по сбито - на Дименшън /оригинални/ съм шила, но те нали са с комбинирани бодове и също стана добре. Два гоблена ших на 16 в 3 нишки конеца, но бод полукръстче - наклонено на дясно, а от зад се пада конеца прав/вертикален/- получи се чудесно.

  7. #67

    Подразбиране

    Много Ви благодаря за съветите, ще започна с 14 пък каквото излезе :-) после ще покажа. Весели празници на всички!

  8. #68

    Подразбиране

    Nellyta,ший спокойно и ще видищ, че дори ще ти е по-лесно. Весели празници на всички и от мен!

  9. #69

    Подразбиране

    Досега съм ползвала само българска разграфена панама. Но има гоблени със схеми 1:1. Може ли да се шие бод кръсче на Аида 14? Няма ли да стане много дребно и как се боде дупка в дупка

  10. #70

    Подразбиране

    ebn,панамата Аида 14 е много едра, и е подходяща за кръстчета.Поразрови се в нета и ще намериш нагледно описание как се изпалнява този бод, а и в някои списания е показано. Но ако си решила да шиеш на такава панама,не се притиснявай,няма да е дребно, по скоро, ще е по-едро.

  11. #71

    Подразбиране

    момичета шили ли сте на Аида 14 гобленов бод и с колко нишки конци

  12. #72

    Подразбиране

    Търся гоблен "Света Петка"

  13. #73

  14. #74

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tooth Виж мнение
    Аз предпочитам разграфената, защото на нея се шие по-лесно,но Арабското момиче
    го уших на мраморна (щампована ?) на ДМС и стана много добре. Стигнах до извода,
    че не е важно времето за ушиването на един гоблен,а крайният резултат.
    Може ли да попитам от къде мога да си купя такава мраморна панама ,защото оригинала на този гоблен е с такава панама.На свободно дали се намира .Ако се намира бих си купила.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от vanina5860 Виж мнение
    Абазова, в София от офицялните дистрибутори на ДМЦ можеш да си закупиш. Магазинът им е на бул.Стефан Стамбулов 8.
    Нинче, за сетен път ми помагаш.Синът ми и снахата живеят в София .Ще им поставя задача да ми я намерят.

Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •