Резултати от анкета: На каква панама предпочитате да бродирате?

Гласували
427. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Кремава (разграфена)

    258 60.42%
  • Кремава (неразграфена)

    28 6.56%
  • Бяла (разграфена)

    63 14.75%
  • Бяла (неразграфена)

    60 14.05%
  • Друга (моля споделете в тази тема)

    18 4.22%
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 129
  1. #91

    Подразбиране

    Аз не разбирам много,но какво ще кажете за обикновенния етамин.

  2. #92

    Подразбиране

    Ама тия анкети трябва да имат по повече от един отговор! Аз обичам да шия на няколко вида панами, в зависимост от гоблена. Ако е плътна бродерията, разбира се, на разграфена /екрю/. Ако е без фон, бяла или цветна, в зависимост от гоблена. Някои модели стават по-красиви на панама с ламе, някои - на по-ситна, някои на по-едра, мисля, че ако е добро качеството на панамата, на всички видове се шие лесно и приятно.

    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  3. #93

    Подразбиране

    Аз работя в момента на обикновен етамин и се получава доста сполучливо.

  4. #94

  5. #95

    Подразбиране

    Етамина е то на което едно време са шиели традиционната българска бродерия.

  6. #96

    Подразбиране

    Много харесвам ленените платна с участъци за бродиране но за съжаление не мога да намеря размер над 90/90 см. Искам да си направя покривка за хранене но с този размер?Ако някой знае къде мога да си купя на метър ще черпя и ориентир за цена разбира се.Днес минах покрай магазина на спирка "Оряхово" и го няма Ако някой е купувал скоро панама платно моля да ми каже от къдеУтре съм намислила да ходя в магазина на DMC на "България" видях табела от трамвая ако и него го няма ще ревна

  7. #97

    Подразбиране

    Искам да поправя по-горе написаното,че етаминът е на което са шили българската бродерия. Българска брадерия се шиеше върху панама също в различни размери -ситна, едра , средна големина ,цветна , ленена-също различна. Етаминът -също беше различен по големина. Върху него се шиеше с така наречените конци целволе с дебелината на сегашната марка Катания.На етамин обикновено се шиеха ковьори за стена, възглавници, килимчета за пода,възглавнички за столове -всичко се изпълнава с прав бод различен по големина в зависимост от модела и кръстче бод. Сега се внася страмин,който е по-твърд от етамина и изпълнява същата функция-за създаване на красоти.

  8. #98

    Подразбиране

    Любимата ми панама е българската бяла 16ct.

  9. #99

    Подразбиране

    В последно време се насочвам към по- едрите панами,заради ЕГН-то малко недоскив, ама не се отказвам да шия.За любима панама не мога да кажа,защото всеки модел си изисква основата и се убедих от опит.Експериментирах с едно моделче и си е така. Лек ден на всички и честито Спасовден на шофьори,летци,управляващи превозни средства ,за да летят по въздух и суша с божията благословия.
    Редактирано от dushkova : 09.08.2010 в 18:42.

  10. #100

    Подразбиране

    Аз също работя на етамин и по-едра панама,защото и аз малко съм недоскив.Мисля,че панамата не е от значение когато едно нещо се прави като хората.

  11. #101

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от flame Виж мнение
    Здравейте, във връзка с малкото проучване, което правим,
    бихте ли споделили на каква панама ви е най-приятно да шиете?
    Na nerazgrafena.

  12. #102

    Подразбиране

    Гласувах,за разграфена панама.Преди време шиех само с такава.
    На неразграфена бяла-българска съм шила само ,,Молитва за дома''.Вчера я завърших.
    А сега имам един въпрос.Харесах си един гоблен(представлява конска глава) от списанието Рисунки с игла.Конците ги набавих.Схемата е 1:4.Та да питам дали може да се изработи на тази българската бяла панама,защото е по едра ,а съм много зле с очите.Направих проба на разграфена кръстат бод,през дупчица,но много прозира.Много ви моля,дайте ми съвет,като се има предвид състоянието на зрението ми.

  13. #103

    Подразбиране

    Кики, ако ще го шиеш на кръстчета, ще е по-добре да шиеш на 14ти каунт. На българската едра панама ще се получи супер, защото отговаря донякъде на 14ти каунт Аида. За кръстчетата през дупчица на нашата разграфена панама - аз не съм им привърженик, става доста грубо според мен. Така че давай смело на по-едра панама, ако модела позволява да се шие на ктъстчета.

  14. #104

    Подразбиране

    Не съм сигурна, дали тук е мястото на този въпрос, но ми трябва съвет. Започнах един модел с патици (сп. Anna №10/1991г), който по идея се бродира с гобленов бод с вълнени конци върху специален плат. Аз реших да го направя с кръстчета върху лен. Но се оказа, че преплитането на плата е неравномерно и много се изтегля нагоре, и освен това е много едро. Впросът ми е, ако някой от вас е бродирал върху лен, - дали се свива при пране?
    larry_dim@yahoo.com
    *****************
    Мисли положително!

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Ленът е с най-голяма свиваемост при естествените тъкани, така че ще се свие. Обаче издълженият бод ще си остане издължен

Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •