Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Подразбиране за фризера

    Предлагам ви в тази тема да споделим опита си за консервиране на продукти във фризера. ЧУШКИ ЗА ПЪЛНЕНЕ Преди години затварях чушки за пълнене в буркани, но почти винаги "бомбираха". От 5-6 години ги слагам в торбички във фризера и съм много доволна. Приготвям ги по следния начин:
    Изторбушвам чушките. Слагам тенджера с вода на котлона да заври, след което потапям (бланширам) чушките за 2-3 минути. Изваждам ги да изстинат и да се отцедят от водата и ги нареждам в торбички по 15 бр. (защото по толкова ми се побират в тавата за печене). След това ги подреждам във фризера.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз също слагам чушки във фризера, но без да ги бланширам. Изчиствам чушките и ги слагам по този начин, но ми заемат много място и за това от миналата година правя следното: след като съм ги замразила за около ден, два ги вадя и ги чакам отново да се отпуснат, след това ги притискам, така че да се получи нещо като чушка за буркан. Слагам по 15 - 16 броя в покетче и отново във фризера.
    Сега ми предстои да слагам и зелен фасул, но него ще го бланширам, преди да го изпратя във фризера

  3. #3

    Подразбиране

    Аз направо изчистени ги слагам в торбички във фризера,после само ги вадя и пълня с плънка.Така лесно се пълнят с плънката.
    В момента пека пипер после ще го обеля пълня във торбички и направо във фризера.

  4. #4

    Подразбиране

    Дори леко опукани люти чушки слагам.

  5. #5

    Подразбиране

    Тази година сложих :
    бланширани картофки,
    бял пипер за пълнене,
    нарязани чушки за миш-маш,
    магданоз под формата на ледени кубчета,
    прясно мляко във торбички за ледчета/идеална сметана за кафенцето/,
    печени чушки,
    пържени тиквички.
    Тези дни ще сложа и царевица на кочани,та да си варим зимата.

    Трябват ми и на мен още идейки,че ми остана доста място във фризера.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  6. #6

    Подразбиране

    Купувам цял чувал с патладжан и го изпържвам когато изтини пълня в торбички,слагам във фризера.Губяси цял ден но за зимата си заслужава.

  7. #7

    Подразбиране кулинарен свят

    Цитат Първоначално написано от vlaeva_dida
    Купувам цял чувал с патладжан и го изпържвам когато изтини пълня в торбички,слагам във фризера.Губяси цял ден но за зимата си заслужава.
    Само в олио ли ги пържиш или ги овалваш и в брашно

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vlaeva_dida
    Аз направо изчистени ги слагам в торбички във фризера,после само ги вадя и пълня с плънка.Така лесно се пълнят с плънката.
    В момента пека пипер после ще го обеля пълня във торбички и направо във фризера.
    От няколко години даже и не ги беля .Само ги изтърбушвам от семките и пека.После когато изстинат и се поотцедят малко - в торбички и във фризера. След това като се размразят ,се почистват много лесно.

  9. #9

    Подразбиране

    Всяка година задължително си прибирам нарязън копър и магданоз в торбички.
    Чушките за пълнене и аз слагам ,но по др начин,
    измивам ги и ги изчиствам от семките и ги мушкам една в друга, за целта прибирам само големи ,прави чушки.
    В торбички също си правя микс от нарязани моркови и чушки.
    Бланширан зелен боб с копър пак в торбички

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #10

    Подразбиране

    Отначало започвам с брашно но към края за по бързо без брашно.Пасирвам магданоз или копър ги слагам форми за лед.У дома не се ядат иначе ако сложа на манджа нарязани отказват да ядат.

  11. #11

    Подразбиране

    А аз от миналата година започнах да слагам и домати във фризера.Купувам от продълговатите месестидомати за консерви и нарязани на кръгчета ги подреждам в кутии от сладолед.Така си запазва вкуса на пресен домат.Удобно е особено за гювечета.А ако е за готвене го нарязвам преди напълно да се е размразил.Вземам си от кутията колкото ми е необходим.

    Правя и комплекти за гювеч-бамя,зелен боб,нарязани пиперка ,домат и патладжан заедно с подправките.След това при готвене добавям само картофи и моркови.

    В по-малки кутии слагам и зелени джанки,които ползвам,когато правя зеленчукови супи слагам по няколко.Така супите получават приятно кисел вкус.Също ги използвам когато пържа люти чушлета /слагам джанките да се пържат заедно с чушлетата/ след това ги подправям само със сол ,магданоз и чесън.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Много полезна страничка!
    Ния,благодаря за доматите,ще пробвам.Слагам джанки за баклата, която бланширам,но за супи не съм се сещала.
    Патладжанте пържа във фритюрник ,без брашно и слагам в тарелки за мусака през зимата или за паниране.Не искат много пържене
    Кестени в торбички ,несварени .
    Бланширан карфиол ,за паниране.
    Кервиз,копър,магданоз предварително измит ,изсушен и нарязан в торбички.Щом е сух не става на буца и се ръси лесно при нужда.
    Брюкселското земле не бланширам за да си запази цвета.

  13. #13

    Подразбиране

    Браво, супер тема сте направили. Много е полезна, особено за млади домакини като мен.
    След всичко, което прочетох, мога да добавя, че аз замразявам печен патладжан за кьопоолу. Пека във фурната 5-6 патладжана, беля го и в торбички във фризера. Понякога комплектовам 1 печен патладжан с 1 печена чушка заедно, зависи от рецептата за кьопоолу. Замразявам и целина в пакетчета за телешко варено и супи.
    Веднъж замразих и тиква - сурова, рендосана на едро в торбички, 1 година издържа до следващата реколта тикви. Цяла година правих тиквеник.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз също замразявам тиква, но за печене. Нарязаната на парчета тиква слагам в торбички (зная колко парчета събира тавата).
    После изваждам тиквата без да я размразявам, слагам на дъното на тавата захар - доста, нареждам отгоре тиквата както е замразена (ако има скреж я отстранявам) и наливам вода. Пече се докато свърши водата

  15. #15

    Подразбиране Моркови

    Реклама:
    А аз всяка година си правя нещо като подпрвка. Настъргвам моркови, чушки на ситно нарязани, магданоз - слагам в торбички и във фризера. Ползвам го за супи ...

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •