Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 20 от 20
  1. #16

    Подразбиране

    Благодаря на всички за идеите - наистина са много полезни.
    Това, което съм сложила във фризера е подобно на изброеното до тук. Магданоза и копъра пробвах тази година освен в малки торбички да сложа и в кутийки от маргарин. Замразих печени и обелени чушки, а също така и сурови, но изчистени от семето камби - за пълнене/с ориз, моркови и целина/. Замразени малини, къпини и боровинки за добавяне към кексове и мъфини. Сложих и торбички с настъргани на едро тиквички, от които през зимата правя кюфтета от тиквички. Замразих също бланширан грах и кочани млечна царевица за варене.

  2. #17

    Подразбиране

    Аз слагам чушки за пълнене и печени,царевица за варене,магданоз,копър и месо.

  3. #18

    Smile За фризера

    Страхотна тема-а и сега му е времето.
    Аз имам село,следователно и много зеленчуци.Слагам сурови в торбички-грах,нарязани моркови,чушки(цели и нарязани),краставици(за таратор),домати,плодове.Печени чушки и патладжан,бланширан зелен фасул,царевица(оронена и сварена).Слагам и полуготови ястия-прясно зеле с домати(после се добавя задушено месо и се препича във фурната) и сърми и пълнени чушки(замръзнали ги слагам в гювеча).Замръзявала съм прясно мляко а и яйца когато имам излишни.
    Богат е този който има приятели!

  4. #19

    Подразбиране

    От много време повечето зеленчуци за зимата замръзявам във фризера.Слагам домати,но цели(после си ги вадя много лесно и много лесно се белят)чушки,моркови,целина,тиквички,патладжан(опеч ен и обелен за кьопало),броколи,магданоз,копър,смес от коренчета за супички,люти чушлета( опечени,после ги вадя и само ги заливам с оцет,олио,сол, чесън и нарязани магданоз и копърче).Засега само това се сещам.

  5. #20

    Подразбиране

    Реклама:
    Полезна информация!
    http://kulinar.gbg.bg/article.php?ar=4

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •