Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране Помощ! Рецепта за палачинки!

    Момичета, вие ако не ми помогнете, няма кой!

    Имам няколко рецепти за палачинки, но или ми стават много твърди, или много жилави, или сместа ми е само балончета и следователно стават на дупки, или е много рядка, или е много гъста ... изобщо писна ми!!!




    На всеки проблем, който ви описах, съм изпробвала поне по една рецепта - смятайте вие!

    Искам рецепта, от която палачинките ми да стават пухкави и меки, каквито съм ги яла навсякъде!

    Моля ви, само бъдете една идея по-подробни в обясненията как се правят хубави палачинки и от вашата рецепта горе-долу колко бройки излизат?!

    Мерси предварително!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  2. #2

    Подразбиране

    Не знам ти какви палачинки си яла,но аз откакто се помня ям все едни и много ги харесвам.Рецептата е следната:
    0.500л прясно мляко
    0.300кг брашно
    5 яйца
    1,5 супена лъжица захар
    Разбиркваш и оставяш за 10-15 минути брашното да се разтвори добре и започват да валят палачинки

  3. #3

    Подразбиране

    ,
    Моята доза е малка и много икономична:
    1 яйце,
    2ч.ч. брашно,
    2ч.ч. вода,
    щипка сол, щипка захар, малко сода на око, но мисля, че е около 1 каф. л.

    Като забъркам сместта я оставям малко да почине и тогава започвам да пържа палачинките. Има една тънкост - водата е малко повече от брашното, така че да е по-рядко от боза, за да се разлива бързо.
    Другото - за да не се получават шупли се пържи на по-слаб огън не на мах, хубаво е да имаш тиган с дебело дъно и стени, някак като се загрее веднъж и е по-удобно - не мога да го обясня съвсем.
    Мажа тигана само с малко олио, а ако е тефлонов не го мажа с нищо, а слагам няколко капки олио в тестото и не залепва.
    Винаги отдръпвам тигана от котлона и тогава наливам тестото, когато го разпределя навсякъде, тогава връщам на котлона.
    Готовите палачинки са твърдички и ведного се захлупват, за да се задушат, тогава омекват и стават бижу.
    Моите близки и приятели много ги харесват, така че Успех!!!

  4. #4

    Подразбиране отговор

    Аз също от край време ползвам рецептата за палачинки,която е показала Un Handy,само че аз добавям и една кафяна лъжичка сода бикарбонат за по-сигурно и ти гарантирам успеха. Само че имам и една друга малка тайна-ползвам тефлониран тиган за пърженето или още по-добре откокто си купих с термоточка и двойно дъно от TCM-направо се специализирах в палачинките-не залепват и лесно се обръщат,а и можеш да ги правиш съвсем фини и тънички.Успех!

  5. #5

    Подразбиране палачинки

    От содата после потъмняват,пробвах и не ми хареса.Аз ги правя по една рецепта,която научих от една позната и от тогава нямам проблеми. Рецептата е следната: на 1 яйце-1 ч.ч. брашно-1 ч.ч.вода или мляко +щипка сол. Ако ви се струва че сместа е гъста може да добавите още вода.Да ви е сладко!

  6. #6

    Подразбиране

    Моята рецепта за палачинки е на око,но винаги се получават:

    1 яйце
    щипка сол
    Добавям прясно мляко,после брашно,да се получи смес с гъстота горе-долу на боза.Ако е гъсто добавям мляко,ако е рядко-брашно.
    Като изпека палачинките, ги намазвам с масло.

  7. #7

    Подразбиране

    И аз ги правя като Скарлет и току що приключих с пърженето Днес експерементирах и ги пържих в маргарин ''Бела'' станаха много по меки и по ароматни.

  8. #8

    Подразбиране кулинарен свят

    Моето мнение по въпроса е, че с кисело мляко палачинките стават по-вкусни, отколкото с прясно

  9. #9

    Подразбиране

    Мерси от сърце на всички ви!

    Тъй като в неделя имам най-много свободно време, обещавам да ви пробвам всичките рецепти, дето сте ми писали! После обещавам да докладвам! :wink:

    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  10. #10

    Подразбиране Re: кулинарен свят

    [quote="rebostobg"] Моето мнение по въпроса е, че с кисело мляко палачинките стават по-вкусни, отколкото с прясно :yes


    Звучи ми интересно- как с кисело мляко ги правиш Та така не става ли като тесто за бухти :wink:
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  11. #11

    Подразбиране

    От баба ми рецептите:
    250гр. брашно
    400гр. прясно мляко
    5 яйца
    5гр. захар
    2 ципки сол
    Прави се рядка каша!

  12. #12

    Подразбиране Re: кулинарен свят

    [quote="NELIA"]
    Цитат Първоначално написано от rebostobg
    Моето мнение по въпроса е, че с кисело мляко палачинките стават по-вкусни, отколкото с прясно :yes


    Звучи ми интересно- как с кисело мляко ги правиш Та така не става ли като тесто за бухти :wink:
    На 1 кофичка кисело мляко слагам 2 яйца, 1ч.л.сол и брашно до състояние на боза Стават много вкусни Опитай

  13. #13

    Smile изпитана, винаги стават

    Ще ти напиша една рецепта за палачинки, която е изпитана. И аз навремето все не успявах да докарам тестото за палачинки, докато не се омъжи една от най-добрите ми приятелки и не й подариха палачинкарник за сватбата. Той правеше по 6 палачинки наведнъж и често правехме у тях палачинково парти. Рецептата към този уред е следната:
    1 л прясно мляко
    1 ч ч брашно
    6 яйца
    Вътре няма мазнина, защото покритието на палачинкарника е незалепващо, но ти ако желаеш можеш да си добавиш 1-2 с л олио.
    Разбиваш на хомогенна смес и оставяш да попрестои, докато ти се загрява тигана, за да може брашното да си пусне глутена и палачинката да има спойка. Докато чакаш, разбъркваш от време на време.
    Като свикнеш каква трябва да е гъстотата на тестото, после можеш да си правиш вариации с продуктите, според това, което имаш налично в къщи.
    Буба

  14. #14

    Подразбиране

    Анна77,ако в сместа за палачинки добавиш 1ч.л захар и 1-2ч.л какао,се получават чудесни шоколадови палачинки!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Направо сте невероятни, аз също използвам рецептата jpop4e.Много бъзо стават палачинките,а да не говоря колко бързо свършват.Стават ми идеални.Да ви е сладко!
    "Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!"

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •