Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16

Тема: мекици

  1. #1

    Подразбиране мекици

    Здравейте момичета и помагайте с рецепта за мекици,че утре сутрин мисля да забърквам едни.Поразгледах из форума,но не успях да видя такава рецепта

  2. #2

    Подразбиране мекици

    Винаги предпочитам по-лесния и по-бърз начин - с готово тесто от магазина Но ето един сполучлив сайт:
    http://gotvarstvo.georgievi.net/a/recipe_67

  3. #3

    Подразбиране нещо

    и аз практикувам този по мързелив вариант,но тази вечер просто беше свършило тестото по кварталните магазинчета и за това ще ми се наложи да меся

  4. #4

    Подразбиране

    Ето тази рецепта я взех от тетрадката на майка ми и аз ги приготвям по същата рецепта.

    1 бурканче кисело мляко
    1ч.л. сода бикарбонат /в млякото/
    2 яйца
    1ч.ч. вода/размиваме мая колкото киб.кутия/
    Брашно колкото поеме.
    Меси се 10мин. меко тесто.
    Втасва 1 час и се пържат мекиците.

  5. #5

    Подразбиране

    Въпрос към Елена88:
    горе-долу колко брашно поема , че съм гола вода в месенето?

  6. #6

    Подразбиране

    Аз ги правя по тази рецепта:

    Мекици

    1 кг.брашно,
    кубче мая,
    1 ч.л олио,
    3-4 капки оцет
    1 ч.чаша кисело мляко,
    1 и ½ ч.ч вода

    Размиваме маята предварително с малко захар и част от водата.Разбиваме киселото мляко с останалата вода.От всички продукти замесваме тесто.От него късаме топки,които оформяме на мекици и пържим в сгорещена мазнина.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #7

    Подразбиране

    :? :? :?
    За какво е оцета?
    Знам, че се слага върху содата, когато кис.мляко не е от истинските, ами тук ролята му каква е

  8. #8

    Подразбиране

    Ето и от мен една рецепта,за която не е нужна мая.

    2 яйца
    почти 1 кофичка кисело мляко,в която разтварям 1/2 ч.л. сода за хляб
    щипка сол
    щипка захар
    брашно колкото поеме

    Замесвам нито меко нито нвърдо тесто.Дори и не го меся много-просто да стане гладко и го оставям около 20 мин да почине покрито с кърпа.След това го разточвам с дебелина около 1/2 см.За да ми е по-лесно предварително разделям тестото на няколко топки,които разточвам по отделно.Получените кори нарязвам на ленти широки около5-6 см, а лентите на квадратчета,ромбове или правоъгълници-по желание,или по-точно както дойде.Пържат се в загрята олио.Поднасят се с мед,мармалад,захар или сирене,а мнага са вкусни и без нищо.
    Единствения недостатък е,че когато изстинат съвсем не са толкова вкусни,но то и с другите мекици е така.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #9

    Подразбиране нещо

    NIA, по тази рецепта аз правя бухти,харесвам ги,но тестото за мекици определено трябва да съдържа мая :wink:

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    :? :? :?
    За какво е оцета?
    Знам, че се слага върху содата, когато кис.мляко не е от истинските, ами тук ролята му каква е
    За да не се напиват с мазнина.

  11. #11

    Wink мекици

    Ето и моята рецепта:
    1кг брашно
    кубче мая
    1с.л.сол
    1с.л.захар
    1 каф.ч.пр.мляко(може и кисело)
    1 яйце
    вода-топла(кут.от маргарин-голяма),като не я пълня догоре
    олио слагам накрая и то малко за доизмесване.

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета, хубави рецепти сте дали, но не се ли получават много мекици от 1 кг брашно?

  13. #13

  14. #14

    Подразбиране

    Скарлет, аз също правя бухти по тази рецепта (във фритюрника) и последните (понеже са почивали повече) стават като топки, с много въздух. Питах за брашното, щото у нас не бихме се справили с такова огромно количество, а пък студени не ги харесвам.

  15. #15

    Подразбиране мекици

    Реклама:
    Да стават много,но ти ще намалиш всички прод.на половина.Аз правя по-малко със сирене,сладко,кремвирш.Оставям и така без плънка,защото малката щерка обича да "топи"в пудра захар.Така всички са доволни.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •