Страница 13 от 16 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследенПоследен
Показване на 181 до 195 от 230
  1. #181

    Подразбиране

    Страхотни са!Напомнят ми за баклавичките на моята баба!Точеше и ги правеше от този вид навити! И бяха чудесни!И аз ги правя,но с готови кори.
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  2. #182

    Подразбиране

    И моите са с готови, с точенето приключих някъде през 93-94. А рецептата е лесна.
    Вземам 2 кори, наръсвам със смлени орехи и канела, слагам отгоре 3 кори, пак орехи и канела. Навивам много стегнато руло, режа на кръгчета, които подреждам в тава. Всяка баклавичка заливам с 1 с.л сгорещено масло и пека до зачервяване. Ще ги залея ден преди Коледа със сироп 1:1 и малко лим. сок. Като изстине се излива, загрява се сиропа и се вари до като се посгъсти. Повторно се заливат баклавичките.

  3. #183

    Подразбиране

    Фини дребни сладки

    125 гр масло се разбиват с 75 гр пудра захар, прибавят се 2 жълтъка, ванилия и 250 гр брашно. Не се меси с ръка ! Оформят се малки топки, във всяка се прави длъбнатинка. Пекат се на 200 гр. Като изстинат във дупчиците се слага конфитюр.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #184

  5. #185

    Подразбиране

    Коледната шейна е много красива.Браво на майсторката и помошника.Въобще с голямо удоволствие влизам тука ,за да се насладя на красотите на джема и да добия творческо вдъхновение.винаги има човек какво да научи.Голям майстор си Джема,благодаря ,че споделяш всичко с нас

  6. #186

    Подразбиране

    Благодаря, Снежка. Днес направих и пурички с локум.


  7. #187

    Подразбиране

    Благодаря за рецептата Джемма!
    И аз така я правя баклавата, но на триъгалници.Тази година ще ги направя като твоите.
    За шейната само аплодисменти

  8. #188

    Подразбиране

    Прекрасна шейна сте сътворили ! браво! И вече пълна с подаръци!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  9. #189

  10. #190

    Подразбиране

    Готови са поредните сладки- елхички и коледни венчета.




  11. #191

    Подразбиране

    И още едни елхички и Дядо Коледа, които правих и миналата година:




  12. #192

    Подразбиране

    Джема,със сладките "Елхички" ме връщаш около 20-ина години назад.Много ги правихме с майка и баба,само,че им казваме "Борчета". Както знаеш,тогава нямаше такова изобилие от сладки неща по магазините и почти винаги се приготвяха в домашни условия.Най-често приготвяхме Кошнички,Прасковки,Борчета,Орехчетата от пресата,Локумки и Ореховки и най-много още един-два вида сладки.
    Много приятни спемени!!!! И то точно навреме,около Коледа!

  13. #193

    Подразбиране

    Седя и гледам и се чувствам като цигане пред месарница.Вече ми покекоха лиги само от гледане и не смея да вляза в кухнята ,че ще изям хладилника заедно с вратата.

  14. #194

    Подразбиране

    Ех, първите елхички и мен ме връщат в детството, когато баба ми ги правеше често за празниците. Само че тя ги оцветяваше и със зелена боя, посипваше с пудра захар и ставаха същински заснежени елхи. Къде са сега тези времена, къде?... Домашните сладки внасят много уют и въобще са по-вкусни от купените.

  15. #195

    Подразбиране

    Реклама:
    тези елхички и мен ме върнаха в детството , когато ги приготвяхме за рождения ми ден заедно със сладки кошнички и черешки.Краищата на елхичките /казвахме им борчета / потапяхме в разтопен марциран и след това - в счукани орехи. ставаха много вкусни ... спомении....

Страница 13 от 16 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •