Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен
Показване на 196 до 210 от 230
  1. #196

    Подразбиране

    Джема, имам един въпрос към теб или някой, който може да знае.
    Знам, че Нелка отдавна не пише тук, а ми хареса нейната идея за елха от трюфели. От какво обаче трябва да се направи основата, защото четох, четох и нищо не намерих по въпроса.
    Снимката я има в старате тема за Коледни и Новогодишни рецепти.

  2. #197

    Подразбиране

    man4e,може да си направиш конус от картон,да го облепиш с фолио и на него да закрепиш трюфелите....

  3. #198

    Подразбиране

    Джемма,да споделя за коледния кекс,който направих по дадената от теб рецепта.Всичко стана добре освен изпичането! При температура 150 градуса на 50 минута моя кекс беше почти готов и тъй като мислих,че обезателно трябва да спазя времето,го пекох още! Уви доста почернял го извадих! Много му се старах,но... Къде съм сбъркала!?
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  4. #199

    Подразбиране

    Защо така? Покри ли го отгоре с двойна хартия ?
    Според мин може да има 3 причини
    1 Или не е покрит
    2 Или градусите ти не отговарят на това, което показва копчето на печката- силна ти е била фурната
    3 Или съдът ти е бил неподходящ- т. е. с по-голям размер

  5. #200

    Подразбиране

    Покрих го с двойна хартия,която прегоря и го завих с фолио. Съдът вярно,че не беше толкова дълбок като твоята кутия,но все пак достатъчен. А фурната ми пече добре и бях я загряла на 150 градуса. Ако не ме е срам от резултата,щях да го снимам и покажа!Иначе си стана хубав ок 12см.
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  6. #201

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет Виж мнение
    Джема,със сладките "Елхички" ме връщаш около 20-ина години назад.Много ги правихме с майка и баба,само,че им казваме "Борчета". Както знаеш,тогава нямаше такова изобилие от сладки неща по магазините и почти винаги се приготвяха в домашни условия.Най-често приготвяхме Кошнички,Прасковки,Борчета,Орехчетата от пресата,Локумки и Ореховки и най-много още един-два вида сладки.
    Много приятни спемени!!!! И то точно навреме,около Коледа!
    О да, домашните сладки ,колко много правеше майка ми и праскови,и кошнички,и розички и какво ли още не ?!Имаме и две преси за орехчета и за едни сладки ,които излизат цели.И борчетата правеше,а една съседка правеше елхички зелено боядисани и всеки път искаше помпата на колата,за да ги направи(Така и не разбрахме за какво й е)Сега не правим толкова често,защото продават много видове,но да си кажа честно не ни харесват.Чудя им се на производителите как успяват с почти никакви продукти да ги направят ?
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  7. #202

    Подразбиране

    О, щом и хартията ти е прегоряла- със сигурност не е било 150 гр. Хартия за печене ли ползва? Сигурна ли си, че ти работи копчето за градусите ?

  8. #203

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от yonka Виж мнение
    О да, домашните сладки ,колко много правеше майка ми и праскови,и кошнички,и розички и какво ли още не ?!Имаме и две преси за орехчета и за едни сладки ,които излизат цели.И борчетата правеше,а една съседка правеше елхички зелено боядисани и всеки път искаше помпата на колата,за да ги направи(Така и не разбрахме за какво й е)Сега не правим толкова често,защото продават много видове,но да си кажа честно не ни харесват.Чудя им се на производителите как успяват с почти никакви продукти да ги направят ?
    Ако са същите , които се натъпкват във форма и после се издухват , за да се изкарат от там- за това и е била помпата. Иначе ще и се завие свят да духа. Аз наскоро разбрах за тези сладки, пратиха ми рецепта и чертеж на формичката, прави се от стругар.

  9. #204

    Подразбиране Весели празници!

    Мила Джема,
    вчера отново нагледах моя английски коледен кекс и уханието разнесло се из кухнята бе все така изкусително.
    Искам да ти благодаря, че споделяш с нас всички тези кулинарни идеи и ни провокираш да творим.
    Аз бях доста ангажирана досега, но се надявам да приготвя набелязаните сладки и други вкусотии за Новогодишната нощ
    Off topic: Желая на теб и твоето семейство много здраве, късмет и положителни емоции в тези празнични дни.

  10. #205

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    О, щом и хартията ти е прегоряла- със сигурност не е било 150 гр. Хартия за печене ли ползва? Сигурна ли си, че ти работи копчето за градусите ?

    Да хартия за печене! А печката ми е добра- Whirpool.Копчето на градусите работи,не е мисля и това проблема! Даже аз до скоро си я смятах за слабопечаща - когато с конвектор пека три тавички с пица на пълна мощност! Но не знам този път що така се засили Все пак като си го гледам сега кекса си е добър! Благодаря ти за ХУБАВИТЕ РЕЦЕПТИ и идеи които споделяш и показваш тук във форума! Твоя фенка съм! Много от твоите рецепти опитах и съм доволна от всички вкусотии! БЛАГОДАРЯ ДЖЕММА!!! Весела Коледа!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  11. #206

    Подразбиране

    Ами не знам тогава, при мен се изпече идеално, точно по инструкциите, но ти тогава се съобразявай с печката си и не ги спазвай точно- все пак всяка печка си има особености.

    Благодаря ви за пожеланията и на всички вас желая също весели празници, много мир, разбирателство и любов, и една изпълнена със здраве и щастие Нова година.

  12. #207

    Подразбиране

    Направих зелник, Дядо Коледа, залях баклавата със сироп и наредих сладките










  13. #208

    Подразбиране

    джема, всичко е превъзходно. а каква е рецептата и начина на приготвяне на дядо коледа ?

  14. #209

    Подразбиране

    Зелникът изглежда страшно вкусен .....Може ли рецептата?

  15. #210

    Подразбиране

    Реклама:
    вижте какво направих набързо за моето слънчице
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •