Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследенПоследен
Показване на 211 до 225 от 230
  1. #211

    Подразбиране

    Това картофено пюре ли е? Езикът от печена чушка ли го направи?Моят малкият много обичака картофено пюре, ще взема да пробвам идеята и аз

  2. #212

    Подразбиране

    венета , това не е само картофено пюре. към 2- 3 средно големи сварени и пасирани картофи прибавям парче масло или маргарин , едно яйце - сурово , но може и сварено и накълцано , малко натрошено сирене и сол на вкус. слагам го на котлона - и добавям прясно мляко при непрекъснато бъркане до получаване на горе-долу хомогенна смес. след като кипне го махам от котлона. слагам го в чиния , нарязвам кренвирши , но вместо тях можеш да сложиш и краставички и оформяш. езичето го направих от кетчуп , но ти ме подсещаш,че може да се направи и от чушка. а очичките са от маслини.успех и дано и твоето слънчице го хареса.

  3. #213

    Подразбиране

    Ще го пробвам в най-скоро време. Аз пък днес направих това - хлебчета "Бротчета" -рецептата е от Джемма/ за което много й благодаря/ , много сполучливи станаха и "Морска салата".За десерт - Портокалови мъфини /по рецепта от "Гответе с мен"/, като им добавих кокосови стърготини.
    Исках да са с пълнеж течен шоколад и използвах съвета на Джемма /от предишни публикации/ - за да не разтече шоколада вместо течен шоколад сложих в мъфините парченца обикновен шоколад, който се разтопи и станаха супер./снимката не е на фокус, за което се извинявам/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #214

    Подразбиране

    Джема,
    искам да ти благодаря , че сподели с нас рецептата за Английския коледен кекс. Тази година у нас замириса на Коледа много по рано от обикновенно.
    Аз забравих да взема кекса с нас на Коледа(нали го бях скрила), но пък така го използвах за друг повод. Украсата не е нищо особенно, но нищо догодина.
    Ето как изглежда моя
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #215

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от snejanka77 Виж мнение
    джема, всичко е превъзходно. а каква е рецептата и начина на приготвяне на дядо коледа ?

    АМи Дядо Коледа е печен във формичка, без нея няма да стане. Някъде тук съм я показвала миналата година. Но ако искате ще я покажа пак.

  6. #216

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nadezhda Виж мнение
    Зелникът изглежда страшно вкусен .....Може ли рецептата?
    Запържват се 2 -3 стръка праз, нарязан на не много ситно. Вземат се по две готови кори, слага се от праза и се наръсва сирене. Завива се на руло. Реже се на 4 парчета. Процедурата се повтаря до свършване на плънката или на корите. Пече се при 200 гр. Вкусен е наистина.

  7. #217

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    АМи Дядо Коледа е печен във формичка, без нея няма да стане. Някъде тук съм я показвала миналата година. Но ако искате ще я покажа пак.
    Ами тестото по каква рецепта е? На мен ми прилича на бисквитено тесто без печене. А глазурата, от пудра захар ли е?

  8. #218

    Подразбиране

    Tестото е бъркано маслено с орехи, пече се. Ето точната рецепта . А глазурата е- фондан.

    50 г маргарин
    50 г захар
    1/2 пак ванилена захар
    щипка сол
    2 яйца
    1 ч.л. ром
    50 г смлени орехи
    50 г брашно
    50 г нишесте
    1 ч.л. бакпулвер

    А това е формата:




  9. #219

    Подразбиране

    Джемма - искам да ти благодаря- за Нова година, по желание на малкия син направих желираните яйца и варени гевречета по твоите рецепти - станаха разкошни!!!Пожелавам на теб и всички любители кулинари и през Новата година с такъв хъс и настоение да творите кулинарни чудеса!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #220

    Подразбиране

    ето моята новогодишна елха.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg An.jpg‎ (61.8 KB, 32 показвания)
    • Тип на файла: jpg Jm.jpg‎ (62.1 KB, 17 показвания)
    • Тип на файла: jpg 6.jpg‎ (63.2 KB, 20 показвания)

  11. #221

    Подразбиране

    ето и снежните човечета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #222

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от snejanka77 Виж мнение
    вижте какво направих набързо за моето слънчице
    Много забавно! Браво!

  13. #223

    Подразбиране

    mermaid , благодаря за поздравленнията. не само че става бързо , но е и много вкусно.

  14. #224

    Подразбиране

    Честита нова година на всички ! Дано бъде много благодатна и ползотворна в кулинарно отношение. Браво на всички майсторки, чудесни неща сте приготвили. Ние тооолкова много неща приготвихме с две приятелки, с чиито семейства празнувахме, че няма да ви опиша колко ми е тежко и храна няма да погледна поне 3 месеца. Така, че не очаквайте скоро попълнения в темата. Минавам на диета.

  15. #225

    Подразбиране

    Реклама:
    djemma , явно всички сме лепнали по някой и друг килограм , така че не се притеснявай - не си сама. добре е сега да публикуваме кулинарни рецепти с малко калории , за да може бързо и безпроблемно отново да влезем във форма.

Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •