Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 230

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Страхотия , толкова вкусно изглежда .............

  2. #2

    Подразбиране

    Джема, честита нова темичка
    Тук наистина твоите фенове сме много . Страхотно е, че ни радваш с различни вкусотии.
    Бутерките ти изглеждат невероятно.

  3. #3

    Подразбиране

    Ореховки

    3 белтъка, няколко капки лим. сок, 1 чаша захар, 1,5 ч.ч смлени орехи. Разбиват се белтъците на сняг, прибавя се захарта, лим. сок и като се получи гъст сняг се слагат и орехите. Слага се с лъжица върху пекарска хартия и се суши на 100 гр С продължително време.Това, което виждате на снимката излиза от тази доза. Едвам успях да ги снимам, след 5 мин нямаше нищо в чинията.


  4. #4

    Подразбиране

    Джемма хубави са,ама сте ги изяли много бързо Трябва сега да ги направим,че и ние да опитаме
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  5. #5

    Подразбиране

    Аууу, ореховките са страхотни и предчувствам, че и у нас ще изчезнат с тази скорост.
    Благодаря за рецептата!

  6. #6

    Подразбиране

    Вече трети път купувам бутер тесто Белла и правя тригуни. Установих, че без всякакви плънки и прегъване се изпича най-добре. Харесва ми и без да заливам със сироп, но по "заявка" правя тригуни или "квадруни" (от квадрат).

  7. #7

    Подразбиране

    Аз затова казах,че това ми харесва повече от Белла. Тестото на Белла с плънка не ми се изпича много добре отвътре. А това се изпече чудесно.

    Миро, благодаря .

  8. #8

    Подразбиране


    Джема, а случайно да знаеш рецепта за затваряне на тиквички?
    Пиша тук защото знам , че е посещавана тема и други момичета ще видят въпроса ми, но ми се иска да направя нещо изпробвано!!!

  9. #9

    Подразбиране

    Ами със жена ми , от 10 години правим една рецепта и зимата си пържим тиквички във фритюрника от тях:
    Ето я :

    от 10 кг тиквички - около 18 компотени буркана

    Тиквичките измити се нарязват на около 1 см - ови шайби , осоляват се и се оставят 4 - 5 часа да се оцедят . нареждат се в буркани - плътно и се заливат с лекоподсолена вода ( от чешмата) , като на всеки буркан се добавят и по 2 аспирина . Стерилизират се 5 мин. за капачката.


    Оцедената от подсолените тиквички вода се изхвърля .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  10. #10

    Подразбиране


    Много ти благодаря за рецептата, защото наистина искам да стават за пържене! Иначе от фризера ми стоят леко гумени на вкус! Знам и че има рецепти за салати с копър и чесънче - това също ще стане вкусно, затова питам по-опитните!

  11. #11

    Подразбиране

    За първа година и аз сложих тиквички за салата,а също така и зелен фасул,пък да видим какво ще излезе.Направих ги по рецептата за кисели краставички.

  12. #12

    Подразбиране


    Много ви благодаря за рецептата за салатата - вчера направих 8 буркана и не издържах и отворих днес единия за да опитаме - станали са фантастични !!!! Само малко май съм прекалила със солта , ама ще ги омекотяваме с нещо - я майонеза, я кис.мляко ...
    Сложих и такива за пържене по рецептата на Миро, но тях ще ги пробваме към Коледа . Не се съмнявам, че и те ще са наред!
    Още веднъж - Благодаря!!!

  13. #13

    Подразбиране

    Хлебчета с кашкавал и чесън

    Рецептата е на Carina от kuking.net

    500 гр брашно
    250 мл вода
    2 ч.л сол
    1 с.л мед
    7 гр суха мая
    2 с.л олио
    4 скилидки счукан чесън
    100 гр нарязан на ситно кашкавал

    Mажат се с разбит жълтък преди да се пекат.

    Много са меки, пухкави и вкусни.


  14. #14

    Подразбиране

    Джема, пробвала ли си да омесиш тестото в машината за хляб и след това да ги печеш? Дали ще стане и на коя програма? Сигурно на тесто, но трябва ли да се остави да втаса или само да се омеси тестото?

  15. #15

    Подразбиране

    Ами аз от както я имам само там меся тестото. И тези хлебчета също там съм ги месила. При мен е 9 програма- за тесто.30 мин месене и 1 час втасване. Вадиш , оформяш , втасва пак и печеш.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •