Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 230
  1. #76

    Подразбиране

    Нори е името тези зелените кори, в които се завива сушито, доколкото знам това е някакакъв вид водорасло.

  2. #77

    Подразбиране

    момичета!
    За пръв път пиша в кулинарния свят, разглеждала съм, но не съм вземала отношение! Много интересни рецепти представяте и мисля да се включвам отвреме навреме
    Като за начало направих бисквитеното руло на Джема и стана много сполучливо! Мъжа ми много го хареса! Джема, благодаря за рецептата, ето и резултата:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  3. #78

    Подразбиране

    Много хубав е станал сладкишът, браво.

    Скарлет, нори е сушени водорасли за суши. Не съм пробвала още със сурова риба обаче- не мога да се престраша.

  4. #79

    Подразбиране

    До тук добре,но моля те,дай рецепта как пригтвяш сушито и най-важното-откъде да го купя това нори??

  5. #80

    Подразбиране

    Ами по- специалното е норито, ориз за суши и оцет за суши ( има готов за употреба, има такъв, който трябва да се разбърка с оцет и захар, аз взех готов). Всичко това го взех от Пикадили. Не можах да намеря килимче, за навиване на норито, но и без него си го навих.
    Оризът правих по рецепта, която ми даде natalyna. 1 чаша ориз се измива много хубаво, слага се 1и 1/2 ч вода. Като заври се намаля на най- слабата степен котлона, затваря се с капак и се вари 15 мин, след което се иключва. Ако има още вода се оставя да се изпари, като леко се разбърква. Слага се 1 -2 с л оцет и се разбърква леко с вилица, за да не се разкашка ориза. Взима се лист нори, разстила се ориза не съвсем до края,нареждат се продукти и се завива на руло. С остър нож се реже и се обръщат с разреза на горе. Поднасят се с японски соев сос.

    Като плънка не е задължително да се използва сурова риба. Може и обработена риба, краставичка, авокадо, кашкавал. Каквото ви харесва.
    Виж тук:
    http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=11800

  6. #81

    Подразбиране

    Много благодаря за разясненията,но имам един последен въпрос свързан със сушито-при кои продукти в големите магазини да търся това нори????

  7. #82

    Подразбиране

    Ами в Пикадили имаше специален щанд за китайска нрана- там имаше и за японски ястия. Попитай някой служител да те упъти.

  8. #83

    Подразбиране

    Джемма, направих калиите, които си дала в първата част на темата си - станаха страхотни, пък и се правят много бързо. Е малко пари наистина, когато ги слепваш и ми се поначупиха, но мисля че с малко тренинг ще постигна добри резултати.
    Щом и мъжът ми ги хареса, хем такива неща не обича значи попадението е точно в десетката. Много ти благодаря!!!

  9. #84

    Подразбиране

    Радвам се, че са ти харесали, за да не се чупят трябва да действаш бързо и с малки дози за едно печене, а може и да намалиш малко брашното, ако ти се вижда гъста сместа.

  10. #85

    Подразбиране

    Относно калиите - и аз съм ги правила преди доста време, дори ги правех доста често и за да не ми пари на пръстите, когато ги стисках, си слагах на двата пръста - палеца и показалеца - по една лепенка. Наистина има ефект.

  11. #86

    Подразбиране

    О, Вале, това е добра идея, не се бях сещала за това. Мерси.

  12. #87

    Подразбиране

    Вярно Валя, много добра идея, аз си мислех да си сложа напръстници, но май с лепенки ще е по-лесно. Тези дни ще пробвам

  13. #88

    Подразбиране

    Джемма, аз се превръщам в тотален твой фен. Днес правих локумените кифлички и резултатът е чудесен . Обаче имам една молба - можеш ли да обясниш или да покажеш как си ги завила твоите, защото изглеждат много апетитно, а моите станаха доста безформени, хем се старах да им подвивам краищата навътре.
    Благодаря и

  14. #89

    Подразбиране

    Ами разточваш тестото на кръг, режеш като торта на 16 и получените триъгълници завиваш на кифлички, като в широката част слагаш локума . Аз ползвам само точилката като правя топче от тестото и с точилката изтънявам единия край, а другия изтънявам.

    Преди малко забърках плодовата смес за коледния кекс , трябва да престои една нощ и утре смятам да го изпека. Ще направя снимки стъпка по стъпка.

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Английски коледен кекс

    източник : http://kuking.net/4_770.htm

    Вечерта се накисват:
    500 гр стафиди
    100 гр сушени кайсии- нарязани на дребно
    150 гр сушени череши- нарязани на половинки
    100 гр орехи нарязани
    100 гр бадеми нарязани
    75 гр портокалови кори, нарязани на ситно
    настъргана кора от 1 лимон
    сок от 1 лимон
    4 с л портокалов сок
    100 мл коняк (аз сложих "Капитан фред"- страшно е ароматен)
    1 с л канела
    1 с л смлян карамфил
    малко смлян джинджифил
    Завива се с найлон и се оставя на хладно.
    Ето така изглежда :



    На другия ден:
    Включва се фурната на 150 гр.
    Застила се пекарска хартия на дъното и стените на формата :


Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •