Страница 1 от 16 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 230
  1. #1

    Подразбиране От кухнята на Джемма 2

    Добре дошли във втората част на темата "От кухнята на Джемма". Тъй като първата стана много дълга, продължавам в нова тема. Първата част е тук
    Понеже за днес правих само 2 неща- миш-маш и царска трушия, но изядохме миш-маша и трябва да ви покажа поне трушията. Може и да я знаете, но за всеки случай я пиша. Знам я от майка си.

    Царска трушия

    В 3 литрови буркани се нареждат нарязани камби, моркови, целина, чесън и карфиол. Залива се с гореща мираната, затварят се херметически бурканите и се обръщат обратно докато изстинат и хлътнат капачките.
    Марината: 8 чаши вода, 2 чаши захар, 1 чаша сол, 2 чаши оцет, 1 чаша олио, черен пипер, дафинов лист.


  2. #2

    Подразбиране


    Ей, златна да си!
    Най-после нещо проверено! Че ми омръзна да правя по какви ли не рецепти и все нещо не е както трябва! На теб ти имам доверие, защото най-прилежно съм изчела първата част на "Кухнята на Джема"! Нали няма да има проблем ако увелича количеството на морковите за сметка на камбите, например? Че все морковите първи свършват

  3. #3

    Подразбиране 3

    Вюси, може, може. Правила съм само моркови по този начин, за да ги използвам за руска салата. Сега руската салата я правя , като нарязвам и камби от туршията. Червения цвят я освежава/не слагам краставички/. Да допълня, че слагам и ситно нарязана ябълка/съвета е на бесарабска българка/

  4. #4

    Подразбиране

    Може да, правилно ти е казала Мони. А ябълка и аз слагам задължително. Всички , които са яли от руската ми салата казват, че е много хубава, ама не могат да познаят кое и придава особен вкус.

  5. #5

    Подразбиране

    И аз обичам тази салата и я правя почти по същия начин,но прибавям и по лъжичка мед ,за да останат твърдички и хрупкави камбите :wink:
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  6. #6

    Подразбиране

    Djema, а маринатата за колко кг зеленчуци се отнася?

  7. #7

    Подразбиране

    Ами за 3 буркана сварих доза и половина от маринатата. Ей това и за мен е проблем, или не ми стига и варя допълнително или ми остава и я хвърлям. Но пък си заслужава- само такава трушия ядем у дома.Не харесваме друга.

  8. #8

    Подразбиране

    Джема,трушията ти е много хубава на вид и съм сигурна,че е и много вкусна!
    Тази година ще пробвам твоята рецепта.

  9. #9

    Подразбиране КУХНЯТА НА ДЖЕМА 2

    Без консервант ли е?

  10. #10

    Подразбиране

    i az 6te probvam tvoyata retsepta za tur6ia obi4am tur6ia izglejda vkusna blagodarya 4e spodelya6 s ns
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  11. #11

    Подразбиране Re: КУХНЯТА НА ДЖЕМА 2

    Цитат Първоначално написано от CANU6KA
    Без консервант ли е?
    Разбира се, че без. Достатъчно консерванти има в купените храни, та и аз допълнително да тровя домочадието.

  12. #12

    Подразбиране

    Снощи правих едни бързи бутерки, но много ми хареса тестото, за първи път взимам такова. Не е на Белла, а някакво тракийско тесто. Не обърнах внимание на фирмата. Много е хубаво. Пълнежът е от разбити на сняг белтъци + сирене, отгоре са намазани с жълтък и поръсени със сусам.


  13. #13

    Подразбиране

    Джема, честита нова темичка
    Тук наистина твоите фенове сме много . Страхотно е, че ни радваш с различни вкусотии.
    Бутерките ти изглеждат невероятно.

  14. #14

    Подразбиране

    Ореховки

    3 белтъка, няколко капки лим. сок, 1 чаша захар, 1,5 ч.ч смлени орехи. Разбиват се белтъците на сняг, прибавя се захарта, лим. сок и като се получи гъст сняг се слагат и орехите. Слага се с лъжица върху пекарска хартия и се суши на 100 гр С продължително време.Това, което виждате на снимката излиза от тази доза. Едвам успях да ги снимам, след 5 мин нямаше нищо в чинията.


  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Джемма хубави са,ама сте ги изяли много бързо Трябва сега да ги направим,че и ние да опитаме
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

Страница 1 от 16 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •