Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 230
  1. #16

    Подразбиране

    Аууу, ореховките са страхотни и предчувствам, че и у нас ще изчезнат с тази скорост.
    Благодаря за рецептата!

  2. #17

    Подразбиране

    Джемма, ако купуваш скоро, обърни внимание, моля те, коя е фирмата производител на бутер-тестото.

  3. #18

    Подразбиране

    Ами да ти кажа,не знам дали ще купувам скоро, защото го взех като ходихме на Кауфланд, а скоро не ми се очертава път към Варна. Но като отида , задължително ще си взема повече пакети, че ми хареса повече от Белла.

  4. #19

    Подразбиране

    Супер бързи и вкусни питки

    Замесва тесто от 2 яйца, половин кофичка кисело мляко, 1 ч.л сода, 1/2 с.л сол, 1/2 с.л захар, 2 с.л олио, половин кубче мая и 600 гр брашно. Без да се оставя да втаса се разделя на две части. Разточват се две кори, върху едната се ръси сирене, покрива се с втората кора, реже се с нож на триъгълници и веднага се пържат в загрята мазнина.


  5. #20

    Подразбиране

    Страхотия , толкова вкусно изглежда .............

  6. #21

    Подразбиране

    Миро, заповядай на кафе, ще пошием гоблени, ще ядем питки.

  7. #22

    Подразбиране

    Приемам с голямо удоволствие , браво на теб Djemma , страхотна си
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  8. #23

    Подразбиране

    Вече трети път купувам бутер тесто Белла и правя тригуни. Установих, че без всякакви плънки и прегъване се изпича най-добре. Харесва ми и без да заливам със сироп, но по "заявка" правя тригуни или "квадруни" (от квадрат).

  9. #24

    Подразбиране

    Аз затова казах,че това ми харесва повече от Белла. Тестото на Белла с плънка не ми се изпича много добре отвътре. А това се изпече чудесно.

    Миро, благодаря .

  10. #25

    Подразбиране


    Джема, а случайно да знаеш рецепта за затваряне на тиквички?
    Пиша тук защото знам , че е посещавана тема и други момичета ще видят въпроса ми, но ми се иска да направя нещо изпробвано!!!

  11. #26

    Подразбиране

    Ами със жена ми , от 10 години правим една рецепта и зимата си пържим тиквички във фритюрника от тях:
    Ето я :

    от 10 кг тиквички - около 18 компотени буркана

    Тиквичките измити се нарязват на около 1 см - ови шайби , осоляват се и се оставят 4 - 5 часа да се оцедят . нареждат се в буркани - плътно и се заливат с лекоподсолена вода ( от чешмата) , като на всеки буркан се добавят и по 2 аспирина . Стерилизират се 5 мин. за капачката.


    Оцедената от подсолените тиквички вода се изхвърля .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  12. #27

    Подразбиране


    Много ти благодаря за рецептата, защото наистина искам да стават за пържене! Иначе от фризера ми стоят леко гумени на вкус! Знам и че има рецепти за салати с копър и чесънче - това също ще стане вкусно, затова питам по-опитните!

  13. #28

    Подразбиране

    Аз за пържене замразявам във фризера. А за салата затварям тиквички както краставички. Стават много хубави. На един компотен буркан слагам оцет до грапавото ръбче долу на буркана ( при пълен буркан с тиквичка), 1 с.л сол, 1 ч.л захар и вода. Стерилизирам около 5 мин. Тиквичките трябва да са млади.

  14. #29

    Подразбиране

    За първа година и аз сложих тиквички за салата,а също така и зелен фасул,пък да видим какво ще излезе.Направих ги по рецептата за кисели краставички.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:

    Много ви благодаря за рецептата за салатата - вчера направих 8 буркана и не издържах и отворих днес единия за да опитаме - станали са фантастични !!!! Само малко май съм прекалила със солта , ама ще ги омекотяваме с нещо - я майонеза, я кис.мляко ...
    Сложих и такива за пържене по рецептата на Миро, но тях ще ги пробваме към Коледа . Не се съмнявам, че и те ще са наред!
    Още веднъж - Благодаря!!!

Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •