Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 230
  1. #31

    Подразбиране

    Хлебчета с кашкавал и чесън

    Рецептата е на Carina от kuking.net

    500 гр брашно
    250 мл вода
    2 ч.л сол
    1 с.л мед
    7 гр суха мая
    2 с.л олио
    4 скилидки счукан чесън
    100 гр нарязан на ситно кашкавал

    Mажат се с разбит жълтък преди да се пекат.

    Много са меки, пухкави и вкусни.


  2. #32

    Подразбиране

    Джема, пробвала ли си да омесиш тестото в машината за хляб и след това да ги печеш? Дали ще стане и на коя програма? Сигурно на тесто, но трябва ли да се остави да втаса или само да се омеси тестото?

  3. #33

    Подразбиране

    Ами аз от както я имам само там меся тестото. И тези хлебчета също там съм ги месила. При мен е 9 програма- за тесто.30 мин месене и 1 час втасване. Вадиш , оформяш , втасва пак и печеш.

  4. #34

    Подразбиране

    Джема,ето и моята-твоя царска трушия... Мисля,че се получи добре,сложих по средата и малко зеле.


  5. #35

    Подразбиране

    Браво, дано я харесате. Изглежда чудесно.
    Аз днес пак с тестени неща се занимавах Направи х едни локумени кифлички и едно бисквитено много лесно , бързо и вкусно руло, което правихме като деца с приятелки. От много години не бях го правила и днес се присетих за него . Снимка , малко по-късно, че сега истива в хладилника, трябва да се стегне добре.

    Локумени кифлички

    2 яйца, 250 мл пр. мляко ( аз сложих вода + 3 с.л сухо мляко), щипка сол, ванилия, захар 100 гр, половин кубче мая, 40 гр масло, 600 гр брашно. В средата на кифличката се слага локум, естествено.


  6. #36

    Подразбиране

    Ето го и бисквотеното руло:

    2 пак обикновени бисквити се начупват. Разтопяват се 1 пак масло и 2 кутии бонбони "Лимонови резенки" .Сместта се излива върху бисквитите, обърква се хубаво и се изсипва хърху найлон. Оформя се руло, пристяга се добре и се оставя да се стегне в хладилника.


  7. #37

    Thumbs up

    Ще го направя още утре!Ясно е че ще много вкусно!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  8. #38

    Smile

    Изглежда доста лесно и вкусно,а също и различно от широко известната салам торта,която е с какао.Ще изпробвам тази рецепта,но няма да мога да покажа резултата, защото още нямам интернет в къщи/още проучвам фирмите доставчици в Русе/.

  9. #39

    Подразбиране

    Джема, снощи направих рулото.Голямо благодаря за рецептата - голяма вкусотия е. Едва се доредихме с мъжа ми да го опитаме - щерката, която не си пада по сладкото, го беше окупирала
    Мерси много за рецептата!

  10. #40

    Подразбиране

    Моля. И много лесно става, нали? Направо те спасява за нула време, ако нямаш време за по-засукани сладкиши. Моят мъж не го беше опитвал, защото както писах, не съм го правила от ученическите си години. Той обича сиропирани десерти, не трърди. И като го видя- вика- а това е твърдо, не го искам. Обаче аз му дадох една хапка да си куса поне и като му се услади- ела и виж, не ядял твърди десерти.

  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Добре дошли във втората част на темата "От кухнята на Джемма". Тъй като първата стана много дълга, продължавам в нова тема. Първата част е тук
    Понеже за днес правих само 2 неща- миш-маш и царска трушия, но изядохме миш-маша и трябва да ви покажа поне трушията. Може и да я знаете, но за всеки случай я пиша. Знам я от майка си.

    Царска трушия

    В 3 литрови буркани се нареждат нарязани камби, моркови, целина, чесън и карфиол. Залива се с гореща мираната, затварят се херметически бурканите и се обръщат обратно докато изстинат и хлътнат капачките.
    Марината: 8 чаши вода, 2 чаши захар, 1 чаша сол, 2 чаши оцет, 1 чаша олио, черен пипер, дафинов лист.


    a moje li da se slaga i zelen domat ?dayte mi retsepti i s zelen domati

    Predvaritelno blagodarya
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  12. #42

    Подразбиране

    Моля Джема да ме извини,че пиша в нейната тема,но тук е зададен въпроса. И така:

    ТУРШИЯ ОТ ЗЕЛЕНИ ДОМАТИ

    Продукти: 3 кг зелени домати - нарязани на полумесеци
    1-2 връзки целина
    3 глави чесън - нарязан

    Всичко се слага в тава и се разбърква със:

    1 ч.чаша оцет
    3/4 ч.чаша олио
    120 гр. сол
    7 счукани аспирина

    Обърква се много добре и се пълни в буркани.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #43

    Подразбиране

    Blagodarya NİA 6te opitam tazi retsepta
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  14. #44

    Подразбиране

    Ния, няма проблем.
    По принцио в царската туршия не се слагат зелени домати, но аз съм правила със същата саламура звлвни домати, моркови, целина и карфиол. Стана добре.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Джема рулото стана страхотно

Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •