Момичета, заедно с всичко хубаво, което обменяме във този сайт, ние имаме и собствен разнообразен живот.преди няколко месеца моя приятелка ме помоли за помощ и аз се включих в движението на българските майки във Видин, тук и живея. Не се замислях върху това какво да очаквам като емоции и настроения. организацията тук беше току-що проходила и аз вложих много енергия с удоволствие. Започнахме да ходим по домовете в нашия регион, организирахме благотворителна акция за 1 юни и т.н. Последния летен месец бяхме в обясним застой, но в началото на септември отново започнахме обиколка по домовете. там трябва да отиде всеки- струва ми се, че е изпитание за душевни възможности всяка подобна среща. Чувствам се виновна за всичко, което мога да подсигуря на моите деца. Всъщност посланието ми става дълго, но ако започна да пиша по същество няма да ми стигне седмица. исках да ме посъветвате дали идеята, която ще Ви изложа е приложима и ще помогне ли тя на децата да се почувстват полезни. В домовете , където живеят деца в ученическа възраст просто няма какво да се прави. Целта на нашата организация е наред с всички помощи и да контактуваме с децата. Мисля да им предложа на тези, които биха искали да ги науча да шият гоблени. Ще им приготвя като начало малки схемички в комплектчета с ножичка , игла, конци и др. надявам се, в тягостните зимни вечери да им е от полза, могат да си направят и коледен базар.Изобщо кажете как да постъпя. В сряда отиваме да носим за учениците в единия дом приготвен багаж и трябва да съм наясно със предложението. Ако ме окуражите ще очаквам и вашата подкрепа,ако някоя иска да изпрати малко изостанали конци или старо комплектче като за съвсем начинаещи с няколко цвята , ножички или нещо друго да знаете, че няма да го върна. В домовете няма интернет, но дано има в училищата, в които учат - това ще разбера след няколко дни. Тогава ще можем да включим и децата във форума- аз ще ги науча. Ако развия идеята си ще снимам всичко, което правят и периодично ще Ви го показвам със снимки...Хайде започвайте да ме критикувате или да ме съветвате...помагайте как да постъпя.Дайте едно рамо, моля