Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 88
  1. #16

    Подразбиране 3

    Чудесно! Ако се сблъскаш с безучастие от децата не се отчайвай. Мисля, че ако ги завладееш да изработят бродирани торбички за коледа с прости моделчета или коледни картички може и да се организира базар или взаимни изненади да си приготвят. Ще опитам да подготвя нещичко и ако има смисъл пиши да изпращам

  2. #17

    Подразбиране

    Каквото и да решите -пиши!Вярвам че всички във форума като научат за инициативата ще помогнат Хубаво е да внесем малко красота в живота на децата!УСПЕХ!
    Богат е този който има приятели!

  3. #18

    Подразбиране


    Само мога да ти се възхищавам! Един съвет - не тръгвай с големи очаквания !
    Опитай и сподели с нас какво е станало!

  4. #19

    Подразбиране отг

    Цял следобед приготвяме пакети с дрехи и други ученически неща за утре. Платихме горивото за децата от друг дом- с недъзи-да отидат вдруги ден до София ленд-те го очакваха доста време. Много съм въодушевена и май сте прави да нямам особено големи очаквания като начало, нещата сигурно ще станат постепенно, но ние ще обиколим и другите домове и съм сигурна, че ще имам много съмишленици. Няма да ги плаша със сериозни неща-ще ги запаля първо с коледни мотивчета. Ще се опитам да се свържа с Хури-ко нали те бяха вносители на дмц. Имат безплатни книжки със схеми. О, сега се сещам, че такива имат и коутс. Сега ще ги намеря и ще си направя, както се казва-устата, ако искат да пратят по десетина книжки. Една фирма- БГ експрес се е ангажирала да поеме безплатно транспорта на разни неща от и до София за нашата организация - офиса им е до Орландовските гробища. Можете и по тях да ми пратите нещо , ако решите/добре е , че се сетих/. Отново ще пиша.

  5. #20

    Подразбиране

    Добре е , че ти самата си доста организирана!
    Така ще ни улесниш максимално - казвай от какво конкретно имаш нужда и нещата ще вървят по-гладко!
    Успех!!!!!!!

    Дай адреса на тази фирма в София , за да ги намеря и кажи какво да им кажа - че пакета , който им давам е за ...? Как се нарича вашето сдружение ? И ако имате и други инициативи, макар и да не са свързани с гоблените ще се радвам да се включа както мога!

  6. #21

    Подразбиране

    lusy е права,пиши от какво имате нужда,за да помагаме с каквото можем!
    Днес щеше да е срещата нали?Успех!И пиши когато можеш как е минало и какви са реакциите.
    Богат е този който има приятели!

  7. #22

    Подразбиране

    Знам,че не е много, но утре ще ходя да си купувам игли, мога да подсигуря тях, само някой да каже какви...За съжаление бродирам от сравнително скоро и от самото начало с ДМЦ, но ако остане нещо ще пращам...

    Няма ли да е по-добре да се организират нещата примерно събират се 2-3 души от един град и го пращат някакъв пакет наведнъж...защото аз докато събера за цял пакет може да мине повечко време :?

  8. #23

    Подразбиране

    приеми поздравления и от мен скорпион
    начинанието ти е много благородно. Критиката ми е по скоро към другите момичета. наистина е много неизгодно човек да праща от различните градове пакетчета- например като събрах конците в къщи и разните останали парчета панама се образува малко пакетче което по спиди го изпратих и ми взеха 5 леваТова ме наведе на мисълта че по добре е лично да отида до близък такъв дом. Сигурна съм че до всяка има такъв Аз лично( понеже детето ми е малко) дарявам малки дрешки и играчки ,памперси и 2 кашона кроасани всяка година в дома за деза във Виница във Варна като дата съм си избрала иуни - ей така за здравето на дъщеря си за това че господ ме е дарил с нея
    Знам че това е капка в морето но все пак е нещо
    Сега като прочетох посланието на скорпион се замислих че трябва да обърна внимание и на по големите Разбрах че има такъв дом на спирка ЕЛЕКТРОН -дом ГАВРОШ смятам да го посетя в най скоро време Пиша и мената и местонахождението понеж ако някой от Варна чете това и иска да помогне да знае къде

  9. #24

    Подразбиране отг

    http://snimka.bg/album.php?album_id=62513 ако съм успяла да копирам снимките от днес, надявам се да ги видите, ако ли не - отново ще пробвам

  10. #25

    Подразбиране отг

    Ей , момичета, маястор съм на комп-а Аз съм на втората снимка, на 4-тата и т. н. със синя блуза и вързана коса, а това дребното, което прави физиономии и е с розово е малката ми щерка, която е неотлъчно с мен. Има и други снимки от 1-ви юни , тогава правихме акция в центъра на града. Щях да забравя- имам подкрепата на Солария и Аксиома, тъй, като снощи дълго писах до всички, на които намерих адреси. Иначе днес беше чудесно посещение в дома, децата , за съжаление не бяха всички. Оказа се, че половината имат по някоя баба и си ходят от време на време. В събота сме в Белоградчик, а в неделя отново ще ходим до Ново село да занесем още неща. Говорих с няколко момичета, но бяхте прави, че не са така въодушевени , както на мен ми се искаше. Това им е и първа среща с нас. Момчетата ни посрещнаха по-радостно и с голямо очакване. Утре заминават други деца за София ленд и ще имаме и оттам снимки.Общото в домовете е, че откъм дрехи почти няма проблем, децата нямат раници за училище , лично бельо, спално бельо. Момчетата ме питаха не носим ли някакви момчешки гривнички. Просто - това са същите наши деца, с еднакви желания и копнежи. Много дълго ми стана писмото, но ми се иска да разкажа всичко, защото сте чудесни и ме подкрепяте.

  11. #26

    Подразбиране

    skorpion Разгледах снимките-посещениението е минало добре.Личи си радоста в очите на децата!
    Възхищавам ти се че си толкова инициативна и отдадена!
    за това което правиш,и
    Богат е този който има приятели!

  12. #27

    Подразбиране отг

    Сигурно ще прозвучи патетично, но все ми се върти песничката от "Продавач на надежда". Когато ходя с другите жени по тези домове се чувствам виновна, но имам страхотен хъс. Аз съм и много енергична, захвана ли се с нещо - правя всичко възможно да го доведа до край. Много бих се радвала и в другите градове да се събират все-повече запалени по нашето движение и да помагаме. Още ще Ви разказвам , но очаквам не да ме поощрявате, а да ми посочите и пропуските-това е по-важно . Сигурно много неща ще пропуснем.

  13. #28

    Подразбиране

    Дъщеричката ти е красива малка кукла-и артистична и общителна!Да ти е жива и здрава
    А за гоблените не се тревожи-всяко нещо с времето си,може след време да проявят интерес.Ако ли не-здраве да е.
    Богат е този който има приятели!

  14. #29

    Подразбиране

    Фактът че сте се ангажирали и сте взели присърце проблемите на децата е достатъчен за похвали.Не можеш да осигуриш абсолютно всичко на тези деца-на тях им липсва най-важното:дом и семейство,но вниманието и топлината които им давате са от по-голямо значение от материалните придобивки.

    Заслужаваш си похвалите,за пропуски...не знам-май няма

    А и не си "продавач на надежда",ти просто правиш това което е правилно!
    Богат е този който има приятели!

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:

    Не се притеснявай - нищо няма да пропуснеш!
    Само се пази от това гадничко чувство на вина - нямаш такава, даже напротив - заслужаваш да се гордееш с това , което правиш! Така се случи, че преди 3 години с мъжа ми се захванахме с една подобна идея, но за софийските домове. Всяко лято една позната предоставя заведението си в следобедните часове и децата се събират с клоуни, музика, хапване и пийване! И така - всяка седмица, докато се извъртят всичките. Наблюдавам ги - те растат пред очите ни, и установих, че по-големите много бързо усвояват начина да те манипулират и да ти извадят душата с памук! Не им се давай! Всички са нещастни по своему, но някои спекулират с това и смятат, че не е нужно да полагат усилия за нищо, защото живота им и без това е обречен и обществото е ДЛЪЖНО да направи нещо вместо тях! Малките са по-благодатна почва - те са по-щастливи ако просто седнеш и им прочетеш приказка /но задължително трябва да са на скута ти, за да се чувстват като у мама - това ме разплакваше в началото/, отколкото ако им занесеш играчка или цяла кутия сладолед!
    Следвай усета си и няма да сгрешиш! Когато усетиш, че те манипулират - заеми твърда позиция иначе ще ти седнат на главата и няма отърване!
    И още един съвет - не се ангажирай емоционално, ти си там за да помагаш с каквото можеш, а не за да решиш всичките им проблеми! То ние в собствените си къщи не можем да решим проблемите си, та камо ли там!
    Карай по-полека и каквото сабя покаже!

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •