Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 88
  1. #1

    Подразбиране Сериозна тема. Искам съвет и помощ.

    Момичета, заедно с всичко хубаво, което обменяме във този сайт, ние имаме и собствен разнообразен живот.преди няколко месеца моя приятелка ме помоли за помощ и аз се включих в движението на българските майки във Видин, тук и живея. Не се замислях върху това какво да очаквам като емоции и настроения. организацията тук беше току-що проходила и аз вложих много енергия с удоволствие. Започнахме да ходим по домовете в нашия регион, организирахме благотворителна акция за 1 юни и т.н. Последния летен месец бяхме в обясним застой, но в началото на септември отново започнахме обиколка по домовете. там трябва да отиде всеки- струва ми се, че е изпитание за душевни възможности всяка подобна среща. Чувствам се виновна за всичко, което мога да подсигуря на моите деца. Всъщност посланието ми става дълго, но ако започна да пиша по същество няма да ми стигне седмица. исках да ме посъветвате дали идеята, която ще Ви изложа е приложима и ще помогне ли тя на децата да се почувстват полезни. В домовете , където живеят деца в ученическа възраст просто няма какво да се прави. Целта на нашата организация е наред с всички помощи и да контактуваме с децата. Мисля да им предложа на тези, които биха искали да ги науча да шият гоблени. Ще им приготвя като начало малки схемички в комплектчета с ножичка , игла, конци и др. надявам се, в тягостните зимни вечери да им е от полза, могат да си направят и коледен базар.Изобщо кажете как да постъпя. В сряда отиваме да носим за учениците в единия дом приготвен багаж и трябва да съм наясно със предложението. Ако ме окуражите ще очаквам и вашата подкрепа,ако някоя иска да изпрати малко изостанали конци или старо комплектче като за съвсем начинаещи с няколко цвята , ножички или нещо друго да знаете, че няма да го върна. В домовете няма интернет, но дано има в училищата, в които учат - това ще разбера след няколко дни. Тогава ще можем да включим и децата във форума- аз ще ги науча. Ако развия идеята си ще снимам всичко, което правят и периодично ще Ви го показвам със снимки...Хайде започвайте да ме критикувате или да ме съветвате...помагайте как да постъпя.Дайте едно рамо, моля

  2. #2

    Подразбиране

    Приветствам те за идеята и за всичко ,което правиш.Тези деца се нуждаят от всяка подкрепа.Аз мога да ти помогна със следното. Имам останали парчета разграфена панама от готови комплектовки/след като открих Аидата вече не шия на такава панама./Имам и доста български конци.Едно време нали нямаша,и когато видех някъде купувах безцелно.Аз самата ще комплектовам поне едно гобленче и отделно ще ти изпратя панама и конци.Само кажи на какъв адрес.Можеш да ми го напишеш на ЛС или по мейл.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Според мен идеята е много добра, щом нямат да учат или нещо такова...бродирането е хубаво хоби и ще развие усещането им за красиво Аз съм готова да пращам конци от време на време, ама като се насъберат, че иначе златни ще излезнат тия конци

  4. #4

    Подразбиране

    skorpion!Мисля че идеята ти е чудесна,а това че си се захванала с това ти прави чест! Говори с децата,и ако харесат идеята разчитай на помощ и от мен.
    Богат е този който има приятели!

  5. #5

    Подразбиране

    skorpion - идеята е чудесна. С най-голяма удоволствие ще помогна с каквото мога - имам доста останали конци (е......български са, но ще свършат работа). Мога да изпратя и разграфена панама и няколко модела с детски гобленчета (кученца, лъвчета и др.), които са елементарни за изпълнение и според мен подходящи за деца.
    Когата се организирате - пиши и ще ги изпратя веднага!!!!!
    "Този, който е започнал нещо, наполовина го е свършил. Дръзни да бъдеш мъдър - започни" - Хораций

  6. #6

    Подразбиране отг

    Много съм трогната от подкрепата. И аз си мисля, че подобно занимание ще им е от полза. ще си напиша направо адреса Видин 3700 Ул. Тополовец 8 Диана Георгиева Димитрова ще иом покажа елементарни работи. Мога после на желаещите да им дам списания с по-лесни неща. Дано децата харесат това, което ще им предложа.Ще ви кажа - в сряда отиваме в първия дом. Стискайте ми палци и отново БЛАГОДАРЯ!

  7. #7

    Подразбиране

    skorpion, поздравления за чудесната идея От сърце ти желая успех и дано децата се заинтригуват от нашето хоби. Ще прегледам конците и панамата в къщи и ще се включа в тази инициатива. Още веднъж поздравления и успех

  8. #8

    Подразбиране

    Поздравявам те за благородната идея!
    Тази седмица ще комлектовам нещо детско и ще ти изпратя и аз!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  9. #9

    Подразбиране вашите истории

    Момичета и аз мога да помогна.Имам български мулинета в най-различни разцветки.Мога да събера и модели на карета.Ще чета и ще се отзова.Успех!

  10. #10

    Подразбиране

    Скорпионче,
    Още снощи се опитах да напиша, но нета ми правеше проблеми.
    Идеята ти е страхотна! Когато бях студентка, заедно с колегите имахме семинарно упражнение в един дом за деца без родителски грижи в Чокманово. Още не мога да забравя чувствата, които изпитах тогава. И до днес този момент ми е пред очите. Децките личица и очичките им никога няма да забравя!
    Ще чакам отговорати относно идеята (дано учителите я одобрят) и ако не комплектовам ще купя един гоблен и ще ти го изпратя. Искам и аз да се чувствам поне малко съпричастна към великото дело което сте решили да направите.
    Още веднъж браво на Вас и имате и моята подкрепа!

  11. #11

    Подразбиране

    skorpion и аз преветствам идеята и те поздравявам за това което правите с тези мили деца разчитай и на мен

  12. #12

    Подразбиране

    skorpion, като администратори на сайта можем да подкрепим идеята ти като направим специална секция където да публикуваме снимки и информация за кампанията и вече ушитите гобленчета.

    Целият ни екип подкрепя начинанието с две ръце!

  13. #13

    Подразбиране

    Подкрепям те и аз идеята е страхотна ще се включа също с конци,панама и каквото друго мога Успех
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  14. #14

    Подразбиране


    Скорпионче,
    Възхищавам ви се от сърце на всичките, които го правите! Пиши дали са ви разрешили и дори да трябва да купя - пак ще ти изпратя детско гобленче! Мисля, че всяка от нас може да задели поне 5 лв. за такова гобленче и да се зарадват едни детски душици!!!
    УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ!!!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  15. #15

    Подразбиране отг

    Реклама:
    Момичета, администратори и редови, БЛАГОДАРЯ ВИ Не знам какво да кажа!Днес едно от момичетата от нашата организация е говорило с член на видинската задруга на занаятите или как се казваше точно и те ще ни съдействат за благотворителен коледен базар на това, което децата изработят.Нямам търпение да ги видя в сряда и да ги организилам. сряда е единия дом в Ново Село. За него май ще успеем да уредим и безплатно гориво за зимата. началото на другата седмица отиваме в другите 2-3 дома в региона. Ще опитам да уредя на първо време фотоапарат и да пусна малко снимки.Утре отново ще пиша!Знаех си, че форума ни е СУПЕР

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •