Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Smile А как готвите гювеч???

    Знам, че за всички това е най-лесната манджа, на тъй като доскоро не я понасях не съм готвила такова нещо. От една две години обаче взе да ми харесва, пък и разбрах, че всяка домакиня си има собствена рецепта.
    Тук можете да обмените мнения, а и мен да научите на нещо, защото въпреки че обичам да готвя, националните ястия много ми куцат.

  2. #2

    Подразбиране

    Май няма много хора дето да обичат гювеч.

    Ето моята рецепта.Започвам с месото/разбира се,когато го правя с месо/.Ако е пилешко ,агнешко или /в редки случаи/ свинско-слагам месото на порции в суров вид.Ако е телешко или от по-старо животно първо леко го сварявам и след това заливам всичко с бульона от месото.Ако нямам бульон сипвам вода.
    Продължавам със зеленчуците - количество на око
    1 лук
    2 пипер
    3 домати
    4 патладжан
    5 моркови
    6 зелен боб
    7 бамя
    8 картофи
    9 грах
    10 магданоз
    11 сол
    12 червен пипер
    13 чер пипер
    14 дивисил / по желание/
    15 олио
    16 бульон или вода
    Всичко смесвам добре,покривам много добре с фолио/почти като запечатано/ и пека във фурната на около 180 градуса.
    Ако имате керамичен съд /гювеч/ за печене - по добре в него и да се пече във фурната цяла нощ на най-ниската степен. Става разкошен.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    NIA Благодаря ти! Задължително ще пробвам рецептата ти

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jpop4e Виж мнение
    NIA Благодаря ти! Задължително ще пробвам рецептата ти

    И не забравяй да кажеш дали ти е харесала.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #5

    Подразбиране

    Ето и от мен две рецепти за гювеч.
    1.
    1/2 кг пипер, 2 патладжана, около 2 кг домат, около 1кг картофи,
    малко бамя, целина, магданоз, сол

    Първо обелвам и нарязвам патладжана на малки кубчета, които ги слагам да постоят в солена вода. Нарязвам пипера на ситно, а доматът го обелвам и пасирам. Бамята се изчиства, картофите ги обелвам и нарязвам.
    След това се слага да се извари малко доматът, прибавят се чушките, патладжана и бамята. Най-накрая се слага целината и магданоза. Получената смес се изсипва в тава. Добавят се и нарязаните картофи. Ако има нужда се долива малко вода. Пече се в загрята фурна. Към края се залива с две разбити яйца.

    2. За глинен гювеч
    лук, моркови, целина, чесън, чер пипер, дафинов лист,
    1/2кг. картофи, месо(пилешко, заешко)

    Лукът, морковите, картофите и месото се нарязват и заедно с останалите продукти се слагат в гювеча. Отгоре се залива с 1ч.ч. вода, 1ч.ч. вино, 1/2ч.ч. олио, сол, домат и червен пипер.
    Слага се във фурната на ниска степен цяла нощ.

  6. #6

    Подразбиране

    Римски гювеч
    Свинско месо на хапки, 3-4глави лук, 3-4кисели краставички, 1б. гъби,2-3 морковa/аз слагам от туршия/, 4-5картофа, 5-6с.л соев сос, 1 ч.ч. вода, дафинов лист, черен пипер, чубрица,1ч.ч. сока от гъбите,кашкавал.

    Месото се запържва и се слага всичко/нарязано на кубчета/без картофите.След като месото е полуготово се слагат картофите. малко преди изваждане се настъргва кашкавал.

  7. #7

    Подразбиране

    Римския гювеч го правим доста отдавна и всички в къщи го харесват , а и гости сме посрещали с него , в нашата рецепта и 1/2 кг месо - нетлъсто ...............
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  8. #8

    Подразбиране

    Ето и друго:
    1кг.свинско месо, 3глави лук, 1б.гъби,1кофичка заквасена сметана
    В гювеча слагам месото, лука, гъбите и сметаната. Затварям капака и пека за около 30-40 мин. След това го отварям и пека още 15мин.

  9. #9

    Подразбиране

    Zoja 77 Римския гювеч стана фантастичен, благодаря за рецептата. Мислех да го снимам да го покажа, но ....... докато се сетя празната тава ме чакаше до мивката

  10. #10

    Подразбиране

    Слагам каквото имам нямам определено количество от продуктите.Винаги става вкусен.

  11. #11

    Подразбиране

    С ръка на сърцето ви казвам, че мразя да кълцам зеленчуци. Така че към 2 опаковки готова смес за гювеч добавям само нарязани на кубчета 7-8 картофа и месо на хапки (каквото има). След това обаче се "уливам" в подправките: чубрица, мащерка, риган, подправка за картофи, босилек, от смесените зелени подправки на "Маги", вегета. Говоря ви за по 2-3 щипки от всичко или 1 ч.л. Става разкош!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    NIA, rrs благодаря за рецептите, комбинирах ги, а от себе си добавих тиквичка и стана чуден гювеч а-ла Юлия, стана чудесен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •