Показване на 1 до 15 от 654

Threaded View

  1. #40

    Подразбиране

    Добър ден,

    да се представя и аз, мъж на 40 г от София, гобленар, това ми е любимо хоби от 1997 г. Сред най-големите ми постижения са: Слънчев кът, Пътят към църквата, Хитлерова зима, Воденицата на Буше, Мадона де ла Седия, Хубавата мадона, Момиче с шапка, Дъщерята на Тициян - Лавиния (2 пъти), Слънчогледи на Ван Гок и други.

    Искам да ви разкажа една история за изгубени гоблени. През 1973-1974 баба ми занесла за рамки 8 бр. гоблени с много хубаво качество в работилницата на Харбов на ул. Ангел Кънчев в София. Имаме бележки за тях, гоблените са: Лавиния, Мостчето (стари сезони), Есен (стари сезони), Буреносни облаци, кошничка с рози, клонка с рози и 2 малки сезона. На бележките няма дата, а рамките са стрували общо 120 лв. Баба ми се забавила и когато отишла да си вземе гоблените, работилницата я нямало. Гоблените останали у Харбов и той не потърсил баба ми. А тя се примирила и продължила да шие други гоблени.

    Благодарение на Интернет си писах с внучката на Харбов. Тя ми каза, че наистина са имали някой от гоблените в хола на дядо й, обаче през 90-те години ги обрали всичките, заедно с други техни ценни неща. Дали казва истината е друг въпрос.

    Решиха да напиша историята, за да се знае как е постъпил царският майстор на рамки с клиентката си. А ние все пак успяхме да си възстановим почти всички изгубени гоблени.

    Поздрави
    Редактирано от Tom78 : 16.11.2020 в 20:00.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •