Страница 44 от 44 ПърваПърва ... 34424344
Показване на 646 до 654 от 654
  1. #646

    Подразбиране

    Здравейте,аз съм Мария Poldemar от Русе!Аз се занимавам с гоблени от много години ,но наскоро научих за форума.Ще ми е приятно да навляза във вашата компания.Слабостта са ми гоблените и колкото са по трудни са и по завладяващи!

  2. #647

    Подразбиране

    Казвам се Милена, обичам да шия и ми хареса форума.

  3. #648

    Подразбиране

    Здравейте,след дългогодишно прекъсване отново се посветих на моето хоби гоблените ,нищо че времето е малко,и след като влязох в някои групи фейсбук открих форума. Надявам се да науча много нови неща

  4. #649

    Подразбиране

    Здравейте,
    казвам се Живка Калинкова. Обичам да шия гоблени. Разтоварват ме от ежедневието.
    Приятно ми е да се запознаем.

  5. #650

    Подразбиране

    Здравейте, Казвам се Мария от ВТърново иизползвам шиенето(бокането) за успокоение и развлечение. Сайта е страхотен надявам се на нови идей и запознанства със съмишленици.
    Поздрави и приятен ден

  6. #651

    Подразбиране

    Здравейте!
    Отдавна исках да се включа в този сайт, е, дойде му времето😉
    Отдавна бродирам гоблени, над

  7. #652

    Подразбиране

    здравейте ,аз съм Таня и ми е изключително приятно да съм сред вас

  8. #653

    Подразбиране

    Здравейте и благодаря за приема Искам да помоля за схеми, но не знам как да кача картинка Моля, помагайте Благодаря

  9. #654

    Подразбиране

    Реклама:
    Добър ден,

    да се представя и аз, мъж на 40 г от София, гобленар, това ми е любимо хоби от 1997 г. Сред най-големите ми постижения са: Слънчев кът, Пътят към църквата, Хитлерова зима, Воденицата на Буше, Мадона де ла Седия, Хубавата мадона, Момиче с шапка, Дъщерята на Тициян - Лавиния (2 пъти), Слънчогледи на Ван Гок и други.

    Искам да ви разкажа една история за изгубени гоблени. През 1973-1974 баба ми занесла за рамки 8 бр. гоблени с много хубаво качество в работилницата на Харбов на ул. Ангел Кънчев в София. Имаме бележки за тях, гоблените са: Лавиния, Мостчето (стари сезони), Есен (стари сезони), Буреносни облаци, кошничка с рози, клонка с рози и 2 малки сезона. На бележките няма дата, а рамките са стрували общо 120 лв. Баба ми се забавила и когато отишла да си вземе гоблените, работилницата я нямало. Гоблените останали у Харбов и той не потърсил баба ми. А тя се примирила и продължила да шие други гоблени.

    Благодарение на Интернет си писах с внучката на Харбов. Тя ми каза, че наистина са имали някой от гоблените в хола на дядо й, обаче през 90-те години ги обрали всичките, заедно с други техни ценни неща. Дали казва истината е друг въпрос.

    Решиха да напиша историята, за да се знае как е постъпил царският майстор на рамки с клиентката си. А ние все пак успяхме да си възстановим почти всички изгубени гоблени.

    Поздрави
    Редактирано от Tom78 : 16.11.2020 в 21:00.

Страница 44 от 44 ПърваПърва ... 34424344

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •