Страница 16 от 44 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследенПоследен
Показване на 226 до 240 от 654
  1. #226

    Подразбиране

    здравейте,да ви представя моите неща.Ще се радвам да чуя мнения.
    http://www.snimka.bg/album.php?album...=6300209&lp=20

    [quote=lari;197519]Всички творби ли са твои, мила?!Това е невероятно творчество!Исобено ми харесаха първите 16 гоблена-никога не съм ги виждала.А тези със селските къщи ме плениха!Възхищавам се на творбите
    Благодаря ти за добрите думи!Да, разработките са мои.Искам да те поздравя за албума ти.Цамо корабчето не ми е познато, но виждам ,че имаш само стойностни неща което прави мнението ти особенно ценно за мен.Благодаря!

    [quote=maleks;197627]andi, ако всички гоблени са твои разработки, знаеш ли какъв бум ще настане за молба за схеми.
    В сайтовете на по-популярните бг. гобленарски фирми не съм ги виждала.Не ни се сърди, ако се прокрадва недоверие в постовете ни.
    Тук сме се нагледали /начели/ на какво ли не: най-обикновен пример: спешно искане на схеми, а нито един показан процес нито в Етапи, нито в Готовите творби.
    Да, много е хубаво това, което си показала и дано споделиш таланта си на този форум.
    Добре дошла при нас, ще се радваме на етапите ти
    Занимавам се с гобленарство /интензивно и във всички форми/ повече от 35 години така че съм чула и видяла какво ли не,ценя добрия вкус и залагам на качеството като цяло, а не на количеството.Надявам се на малко техническа помощ и съвети от вас.БЛАГОДАРЯ!
    Редактирано от NIA : 02.04.2009 в 11:18.

  2. #227

    Подразбиране

    Здравейте! Аз май доста мнения написах, а все още не съм се представила-Вени от Габрово, на 44 г. Отскоро във форума. Повече от 20 години шия гоблени. При първа възможност ще покажа.

  3. #228

    Подразбиране

    Здравейте! Казвам се Ани и се радвам да се присъединя към вас.

    Desi,Zelata,Vanina, благодаря за топлото посрещане. И аз се надявам, че ще ни бъде приятно. а специално за Деси , родена съв във Варна, но от 10 години живея в София.
    Още веднъж благодаря ви момичета.
    Редактирано от NIA : 02.04.2009 в 11:20.

  4. #229

    Подразбиране Zdraveite

    Zdraveite mili momicheta,

    Az se kazvam Ina. Ot izvestno vreme sym vyv foruma, no niakaksi vse ne mi ostavashe vreme da pisha, vse vlizah za po-malko - kradeiki ot tuk, ot tam svobodni minutki.

    Iskam da vi kaja che ste prekrasni i vseki pyt kogato vliaza tuk me zarejdate s nastroenie i optimizym. Tolkova e hubavo kogato chovek nameri "srodni dushi".

    Goblenite sa moeto hobi - s tiah, kogato imam malko vreme se raztovarvam ot ejednevnoto naprejenie. Makar che, sram me e da go kaja, no posledniat goblen go "bockam" 3 godina, a oshte ne sym stignala i do polovinata (stava duma za vilerovia "Slynchevia kyt")

    Mnogo pozdravi i celuvki na vsichki

    P.S.Prostete mi, che pisha na latinica, no pisha ot slujebnia si komputyr i nimam "prava" da instaliram kirilica (jiveia v chujbina).

  5. #230

    Подразбиране Здравейте

    Здравейте,много се радвам че ви открих и мога да се включа във вашите редици.Аз съм малко пишман гобленарка,защото съм на периоди.Запалих се по гоблените когато бях в майчинсктво с дъщеря ми/преди 16 години/,но досега съм ушила всичко на всичко 4 гоблена.В момента пак съм в майчинство и отново ме е хванала музата/сигурно защото трябва да си крада време за да шия/.Гоблена който съм захванала е "Вълшебна приказка"/ако не се лъжа за името/ на Хаед,обаче съм още в самото начало така че ще показвам по натътък.

  6. #231

    Подразбиране

    Zdraveite i ot men!!! Radvam se,che Vi otkrih... Obicham da shiq gobleni(predimno vecher sled rabota)...Ushila sam Alegoriq, Vqrnost, Mechtanie, Maichina laska i Djesika. Ne e koi znae kakvo, no se gordeq s tqh(shte gi snimam, za da Vi gi pokaja). Sega se trudq nad Afrikanski den - kato napredna, shte se pohvalq...
    Tova e za sega ot men...Pak shte pisha! Uspeh v shieneto!

  7. #232

    Подразбиране

    От известно време влизам във форума и съм наистина очарована от факта, че тук има стращно много хора, които бродират с удоволствие и не са на мнението, че "съм луда".
    За мен гоблените са страхотната релаксация, като не само аз съм на това мнение. Майка ми има около 80, аз естествено съм доста назад с материала - около 6-7. Така и не ги броя, не това е най-важното. От няколко години съм в Испания, но продължавам да си намирам време за всичко
    Сърдечни поздрави на всички форумки и форумци

    Наистина не очаквах такова радущно посрещане! (Извинете ме за това Щ, но не откривам подходящата буквичка нещо...) Няма проблем - сега като се прибера и ще ги снимам. Не всички могат да бъдат показани, разбира се, защото доста от иконите са подарени в различни църкви, както и на хора, които в даден момент са го заслужили...
    Случвало ли ви се е, момичета? Подарявали ли сте гоблен на някого? Аз преди няколко години подарих Казанската Богородица на една новооткриваща се църква и откровено да си кажа трудничко ми се откъсна от сърцето. Много добре знаех, че там ще е още по-силна и т.н., но въпреки това... Сега вече определено не съжалявам, защото ще си я ущия пак
    Queen B, а що се отнася до това, колко съм харесала, по-добре да не започвам да изреждам Много скоро се сдобих със схемата на Вестфалската воденица и като ми е легнала на сърчицето...
    Сърдечни поздрави!
    Редактирано от NIA : 04.04.2009 в 10:10.

  8. #233

    Подразбиране

    Здравейте,
    искам да Ви съобщя, че вече официално ще бъда активен член на този прекрасен клуб. Преди само Ви четях, но вече смятам да стана част от Вас и да споделям общата ни страст към тези красоти: ГОБЛЕНИТЕ! Та здравейте и много целувки на всички!

    Много радушно посрещане, за което Ви благодаря, NIA, Venipetgab, Lari, Barbie.. Аз съм жена и се причислявам към гобленарките.. Умишлено написах няколко обръщения, защото познавам не само жени гобленарки, но и мъже.. Аз пък запалих братовчедка ми да шие, която е дете.. И нищо чудно, че много хора обичат да шият, за мен лично това е голяма релаксация, а пък и е страхотно да видиш крайния резултат.. В такива случаи обикновено не мога да повярвам, че съм сътворила такава красота.. Не се и съмнявам, че ще бъде весело и приятно във форума с всички вас.. Поздрави от мен!

    Благодаря Ви момичета! Вече имах възможността да се уверя колко отзивчиви са всички тук.. Успях да намеря схемите на няколко гоблена, които много харесвам.. Заслугата е на две от клубарките, за което съм им признателна.. Надявам се да успея да ги ушия.. Само дето не мога да реша кой да е първи след като си завърша иконата Казанската мадона.. Колебая се между колекцията на Шалее и тайните градини на Майкъл Пауел.. Май ше ги започна всички и ще ги шия успоредно.. Само дето ще имам няколко започнати и нито един завъшрен.. Хм, заедно ако ги шия май доста бавно ще ги завърша.. Но какво да се прави, просто не мога да реша кой да е първи.. Я да споделя с Вас плануваните гобленчета.. Вижте ги и Вие.. Това е на Шалее един от колекцията:

    А това са тайните градини на Майкъл Пауел.. Направо обожавм стила му, а още нямам ушит гоблен по негов модел!!!



    Реших да започна с Тоскана.. Споделиха ми, че не е трудна за шиене и ми се струва, че ще го завърша в доста приемлив срок.. Не като гоблена, който шия в момента, и то от години, а имено: Казанската мадона.. Доста е трудна.. Поне на мен ми се струва така и върви много бавно.. Скоро ще Ви покажа докъде съм стигнала.. Снимам си я за кураж да сравнявам колко съм ушила и че напредвам, макар и бавно, но доста славно, хих.. Но пък за сметка на това е много чудодейна завършена.. само като я гледам и ми се пълни сърцето.. вижте я само!
    Видях я ушита и нещо отвътре ме накара да я закупя и да я започна.. преди няколко години.. Смятам като я завърша да я дам да я рамкират с дърворезба.. Ще е изключителна закрилница, сигурна съм, само да я завърша
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от NIA : 24.06.2009 в 09:02.
    Нежнотия с Принц

  9. #234

    Подразбиране

    Здравейте, момичета!

    Много е приятна атмосферата при вас!

    Казвам се Гина и съм от Русе, на 28 години. Бродирам гоблени от 3-4 години.

    Малка галерия

    Благодаря за посрещането!

    А за натюрмортите - аз досега още не съм опитвала да шия нещо 1:4, така че не знам как биха изглеждали. Схемите за натюрмортите бях намерила в photofile.ru и цветовете на вазите и вътрешния фон с орнаментите не са точни, но мисля че това не е много фатално. Тук схемата е по-точна


    http://www.stitchua.com/circuitry/59/261.html
    Редактирано от NIA : 24.06.2009 в 08:59.

  10. #235

    Подразбиране Привт!

    Здравейте и от мен Аз съм съвсем прясно парче месо тук. На 21 години и ушила съвсем сама един гоблен (Първия гоблен) В момента пред мен има сериозен проблем - искам да ушия Втория гоблен и то да го ушия за моя рицар на бял кон. Много бих се зарадвала на някаква помощ и съвет за избора на гоблен, за схема, за конци и т.н. Сама мисля, че няма да се справя. Много бях харесала едно екзотично и секси момиче с делва на главата, но така и не успях да я намеря като схема, нито да и направя сама схемата на ПМ . Благодаря предварително на всички


    П.С. Неграмотна още от заглавието......

  11. #236

    Подразбиране

    Здравейте всички във форума..щом сме тук значи сме почитатели на красивите неща...а тук има толкова много...ще се радвам да разменяме идеи и техники..защото все още имам много да уча..успех и приятни мигове на всички

  12. #237

    Post здравейте всички!!!

    Привет на всички, за които гоблените са хоби!
    Днес открих този форум и бързам да ви поздравя.
    Опитвам се да кача и някои гоблени, но снимките са големи и не ме пуска да ги прикача. Как да постъпя?

  13. #238

    Подразбиране

    Привет и добре дошла!

    Между другото и аз съм едва от няколко дни във форума, даже взех участие в няколко теми, но тази за представянето я забелязах чак сега!
    За това ти благодаря!


    Така, че ще използвам случая и аз да кажа

    Здравейте на всички!


  14. #239

    Подразбиране

    Привет момичета!
    Случайно ви открих и хоп вече съм една от вас.Не мога да се нарека гобленарка,но имам няколко ушити.Вчера започнах ново гобленче.Надявам се да получавам съвети.А хора с еднакви интереси,винаги се сближават.

    Благодаря ви за топлото посрещане.Направо съм ошашавена в момента.Не знам кое по-напред да чета.Искам и аватарче да си сложа.

    Еее справих се
    Ох техниката е за по-младите.
    Та момичета казвам се Кичка,на 47 годинки съм.Майка на две момчета.Имаме си и девойка от скоро.Другия месец ще правим сватба.

    Големи красоти сте сътворили
    Наслаждавам се на всичко,но гоблените с маковете ме грабнаха.Обачене знам как да си изтегля някоя схема
    Също не ми е ясно има ли опис на номерата на конците и по колко трябва да се купи.Моля някой да ми обясни на лични
    Редактирано от NIA : 04.04.2009 в 10:20.

  15. #240

    Подразбиране Здравейте!

    Реклама:
    Казвам се Роси. Случайно попаднах на форума. Аз също съм запалена по гоблените и сега много се радвам, че съм една от вас.

Страница 16 от 44 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •