Показване на 1 до 15 от 15

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Моя позната още преди доста години купи за тогавашните 200 000 лв. един гоблен, че ходи даже и да я проверяват как шие - качествено ли е, скрива ли конецът отзад и т.н. Уговорката беше да го ушие за 1 година и да няма повече от определен брой грешки, щеше да получи 2 000 000 лв. Сега си остана с ушития гоблен, не помня даже дали успя да ги намери, когато ги търси, за да представи гоблена си.За софийска фирма някаква беше, но не помня името й -тогава бях в застой по отношение на шиенето ...

  2. #2

    Подразбиране

    Мили дами, преди 25 години вече точно тази дама Нона Лазова ме запали по това прекрасно хоби. Нейната родна къща е срещу моята, тоест съседи бяхме с майка и и сестра и(пиша бяхме, понеже от 15 години вече не живея на този адрес, но сестра и живее там и когато ходя на гости у майка ми се засичаме с нея). Бях безкрайно благодарна на това, което ме научи, но за съжаление не и трепна окото и мене да измами, и покрай мене още две дами. Едната дама ми беше колежка, а другата братовчедка. Най-напред беше оплела колежката ми, която ми предостави гоблена Червената икона за мисля тогава беше около 50 000 лв. Говоря за 1998 год. Уговорката ни беше да ушием гоблените до 1 март 1999 год. През месец декември 1998 год. се роди моя голям син, така че аз бях в къщи и до края на месец януари уших своя гоблен но.... това, че ме е познавала от дете не и попречи да ме измами. Същият гоблен след няколко години го подарих на кумата ми и така си закупих скъп гоблен от моята първа учителка и това ми стана огромна обеца на ухото. Другите два гоблена, единиа от които беше Мона Лиза, който беше закупен от моя първа братовчедка и до днес е наполовина ушит и отлежава в кутиите, а другият мисля беше Лолита отдавна колежката ми го подари на дъщеря си. Сега вече не се доверявам на никого, купувам гоблени, които харесвам и не продавам, подарявам с огромно удоволствие. Така че бъдете умни, дори и човек на когото сте смятали, че можете да се доверите е способен да се изгаври с доверието Ви.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •