Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране Крем "Брюле"

    Продукти:
    1л.сметана
    8 жълтъка
    6с.л. захар
    50мл вода
    1ванилия

    Жълтъците се разбиват с 4л.захар до побеляване.Сметаната+водата се затопля,но да не заври,започнат ли да се получават балончета по края на съда се сваля от котлона.Прибавя се бавно към жълтъците + ванилията.Сместа се сипва в купички,пече се на водна баня при около 170-175градуса, 45мин.Малко преди да се извади се поръсва отгоре с останалите 2л.захар и само на грила се запича,за да се карамелизира захарта.

    Незнам дали това е оригинална рецепта за този крем,но пък е много вкусен...

  2. #2

    Подразбиране

    Скарлет, а сметаната каква е?От тази в кутиите?И предполагам, че не се разбива или поне аз така го разбирам :?
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  3. #3

    Подразбиране

    Дари,сметаната е от тази в кутиите,за сладкиши.Не се разбива,само се добавя малко(50мл) вода в нея.

  4. #4

    Подразбиране

    Скарлет, благодаря!
    Моята дъщеря толкова отдавна ме врънка за такъв крем, а на мен все не ми остава време да потърся отнякъде рецептата.
    Още в събота ще го направя.

  5. #5

    Подразбиране me4ta

    zdravei Скарлет,tova e lubimiq mi krem.shte se vazpolzvam ot receptata ti,zashtoto napravo mi izkapaha ochite kato vidqh receptata.
    vednaga shte se probvam

  6. #6

    Подразбиране

    И аз много харесвам този крем... А какво правиш с белтъците? Защото аз не обичам като приготвям някакво ядене да "остава фира" от продуктите.

  7. #7

    Подразбиране

    Стават доста целувки от тези белтъци........

  8. #8

    Подразбиране

    То и аз за това се сетих, ама никога не съм се осмелявала да пробвам да направя целувки. Веднъж се опитах да направя варени целувки и нищо не се получи...
    Скарлет, ще бъдеш ли така добра да напишеш рецепта и за целувки, ама да са успешно изпробвани...

  9. #9

    Подразбиране крем брюле

    На 1 белтък - 1 кафена чашка захар. По-добре пудра.И ванилия. Захарта е според белтъците. Разбиваш, ама много,да стане гъсто. Някъде пише да се разбива на топло. Намасляваш тавичка, отгоре хартия и звъкаш с шприц целувките . Може да сложиш и орехова ядка. Печеш на слаба фурна.

  10. #10

    Подразбиране

    моята изпитана рецепта за целувки е :
    на 2 белтъка - 100 гр. пудра захар
    Белтъците се разбиват мн. добре.Бъркането продължава, като по малко се прибавя захарта.Капват се 2-3 капки лимон.Шприцоват се върху хартия и се пекат в слаба фурна.
    Не съм имала провал с тази резепта.По желание може да се сложат смлени орехови ядки,ванилия, боя/ за яйца/.
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  11. #11

    Подразбиране me4ta

    СКАРЛЕТ, receptata naistina e neveroqtna,a rezultata beshe poraziavasht.mnogo vkusno kremche

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    Радвам се,че ти е харесал крема,аз също го обожавам.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •