Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 25
  1. #1

    Подразбиране DMC - въпрос?

    Случвало ли ви се е да не съвпадне цвета на един и същи номер конец от различни партиди?
    Моите са купуванн през много години и се натъкнах на този проблем.

  2. #2

    Подразбиране

    От 2-3 години , го имам и аз този проблем. Затова си мисля , че има някакъв мушик с конците , и етикетите им са други и не съвпадат цветовете . Когато вече комплектовам нещо сам , купувам всички конци накуп , за да няма разминаване.
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  3. #3

    Подразбиране

    Знам,че имаше промяна в конците,сменяли им номерата.И при мен се случи подобно,от запасите ми номера и цветове не съвпаднаха със днешните.Отговор - не пазете много време мулине,първо - конците си развалят,второ - няма да отговарят на номерата от днешните комплектовки.С остатъци - направите подаръци!

  4. #4

    Подразбиране ДМС каталог


    Кажете ако знаете откъде да си намеря каталог на ДМС и на каква цена.
    Трябва ми само за 2 дни да си уточня останалите конци, но съм съгласна и да си купя.
    Ако някой от Хасково има каталог - моля за помощ!

  5. #5

    Подразбиране

    Можеш да намериш каталог в онлайн магазина на форума

    http://www.goblenite.com/index.htm?s...0&id=54&c_id=0

  6. #6

    Подразбиране

    Конците могат да бъдат различно боядисани, нищо, че номерът е един и същ. Става дума за лек нюанс, така че трудна работа, дори и да си купиш каталог. Мисля, че каталог на Анхор, например, струва около 25 лв.

  7. #7

    Подразбиране

    във гоблена "зимата с параклиса"ва вилер имам конец дмс номер 3172
    обаче такъв номер в таблицата ми няма пък и в интернет търсих такъв номер ми изписва че няма може ли някой да ми обясни за какво става въпрос

  8. #8

    Подразбиране

    От стари майстори зная,че DMC периодично си сменя леко гамата.Явно е политика на фирмата, за да си пази сигурно "търговската " марка.Сега разбрах,че в момента има и DMC менте - китайска изработка.След ушиването на гоблена и неговото изпиране - не се знае какво сме шили.
    И аз имам стари конци,които се различават чувствително от сега продаващата се гама и не мога да използвам.Може би ще трябва да си купуваме само за даден модел ,за да не става така,че после да не можем да ги използваме.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от GILDA Виж мнение
    във гоблена "зимата с параклиса"ва вилер имам конец дмс номер 3172
    обаче такъв номер в таблицата ми няма пък и в интернет търсих такъв номер ми изписва че няма може ли някой да ми обясни за какво става въпрос
    и друг беше задавал въпроса във форума и там форумка, която е шила гоблена показа конеца - бледо сив, моето мнение е, че в ключа има грешка и вместо 3072 - мн. св. сив е написано 3172 (какъвто в каталога няма)
    дано съм помогнала



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  10. #10

    Подразбиране

    благодаря
    аз също мислех че е така но не съм много добра гобленарка и не посмях на своя глава да го заместя

  11. #11

    Подразбиране

    успех в шиенето и да не забравиш да се хвалиш как върви
    и аз го имам, комплектовката е на Казанлък - подарък ми е от много близка приятелка, която замина в чужбина още не съм го започнала, защото имам някакъв страх от големите гоблени
    затова пък с интерес ще следя твоя напредък



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  12. #12

    Подразбиране

    по тази тема иаз имам въпрос. наистина това не е от вчера но конец номер 407 е равнозначен на 3773.досега нямаше проблем но в момента шия гоблен при които двата номера са един до друг.какво ще стане в крайна сметка?дали нама да отиде на вятъра?

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от deyna Виж мнение
    по тази тема иаз имам въпрос. наистина това не е от вчера но конец номер 407 е равнозначен на 3773.досега нямаше проблем но в момента шия гоблен при които двата номера са един до друг.какво ще стане в крайна сметка?дали нама да отиде на вятъра?
    май не са един и същ
    виж каталога на конците тук http://www.goblenite.com/index.htm
    407 е тъмен пустинен пясък (каквото и да значи това)
    а 3773 е средно тъмен пустинен пясък - един нюанс по-светъл
    дано съм била от помощ



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  14. #14

    Post

    И аз имам много стари конци, които се различават малко от сегашните цветове, но ги използвам там, където са по-малко като количество и зная, че само те ще ми бъдат достатъчни.
    Имам обаче друг проблем. Преди време реших да шия четирите символа - земя, вода, огън и въздух. Когато започнах да набирам конците, се оказа че няколко номера просто ги няма в ДМС-каталога. Казаха ми, че ги имало само в някакъв специален каталог на ДМС, който мога да намеря само в София. Сами можете да видите, че търсените от мен конци са дадени в отделни графи. Става въпрос за № 9294 fine; 014 fine; 014 balger blending filement - над тях пише Kreinik metallic threads. В каталога не мога да открия и № 284 Z gold, над който пък пише DMC metallic threads. Ясно е, че става въпрос за конци металик, но какви по-точно... Някой може ли да ми даде съвет поне с какво мога да ги заместя, ако се окаже, че са спряни от производство?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Marji,виж представителя на дмц за Българияhttp://www20.brinkster.com/dmcbulgariaТам има каталози
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •